|
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгімедегі ағайындылар тағдыры |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Бауыр» әңгімесіндегі кейіпкер қасиеттерін ашып жазу; Көпшілігі: «Бауыр» әңгімесіндегі кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: «Бауыр» әңгімесіндегі кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....» ІІ. Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Өз сыныптасының жақсы қасиетін айтып, мадақтайды. Оқушылар эссеге байланысты өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану.
Алғаш эссе жазбас бұрын кейіпкер бейнесіне талдау жасаймыз. Тапсырма. «Кейіпкерлер келбеті» әдісі Берілген сызбаға әңгімеден мысалдар келтіріңіз. Басты кейіпкердің образын қалай сипаттап жазар едіңіз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Кейіпкер құндылығын анықтау мақсатында Қалидың атынан ағасы Манапқа жауап ретінде көңіл- күйін сипаттайтын эссе жазыңыз. (70-80 сөз). Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады.
|
Оқушылар әдеби эссенің түрлерімен танысады.
Берілген сызбаға әңгімеден мысалдар келтіріп, басты кейіпкердің образын қалай сипаттап жазыңыз.
Берілген сызбаға әңгімеден мысалдар келтірді. Басты кейіпкерді жазды. Образын сипаттап жазды. Қалидың сыртқы келбетін суреттеді. Мінезін іс- әрекет арқылы ашты.Кейіпкердің көңіл- күйін бағамдайды.
Кейіпкер құндылығын анықтау мақсатында Қалидың атынан ағасы Манапқа жауап ретінде көңіл- күйін сипаттайтын эссе жазады. Жеке жұмыс Үздік жұмыстар оқылады. |
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып. ҚМЖ . Әңгімедегі ағайындылар тағдыры
5-сынып. ҚМЖ . Әңгімедегі ағайындылар тағдыры
|
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгімедегі ағайындылар тағдыры |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Бауыр» әңгімесіндегі кейіпкер қасиеттерін ашып жазу; Көпшілігі: «Бауыр» әңгімесіндегі кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: «Бауыр» әңгімесіндегі кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....» ІІ. Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Өз сыныптасының жақсы қасиетін айтып, мадақтайды. Оқушылар эссеге байланысты өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану.
Алғаш эссе жазбас бұрын кейіпкер бейнесіне талдау жасаймыз. Тапсырма. «Кейіпкерлер келбеті» әдісі Берілген сызбаға әңгімеден мысалдар келтіріңіз. Басты кейіпкердің образын қалай сипаттап жазар едіңіз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Кейіпкер құндылығын анықтау мақсатында Қалидың атынан ағасы Манапқа жауап ретінде көңіл- күйін сипаттайтын эссе жазыңыз. (70-80 сөз). Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады.
|
Оқушылар әдеби эссенің түрлерімен танысады.
Берілген сызбаға әңгімеден мысалдар келтіріп, басты кейіпкердің образын қалай сипаттап жазыңыз.
Берілген сызбаға әңгімеден мысалдар келтірді. Басты кейіпкерді жазды. Образын сипаттап жазды. Қалидың сыртқы келбетін суреттеді. Мінезін іс- әрекет арқылы ашты.Кейіпкердің көңіл- күйін бағамдайды.
Кейіпкер құндылығын анықтау мақсатында Қалидың атынан ағасы Манапқа жауап ретінде көңіл- күйін сипаттайтын эссе жазады. Жеке жұмыс Үздік жұмыстар оқылады. |
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















