Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Рудный қаласы білім бөлімінің
Ахмет Байтұрсынұлы атындағы жалпы білім беретін мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
«Адамгершілік - асыл қасиет» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Бегайдарова Шынар Данияровна |
|
|
Күні: |
30.01.25 |
|
|
Сынып: 5а,5ә |
Қатысушылар саны: 27,28 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа». Менің атым... Жолдама жайында |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 1. 1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма. «Ат қою» рәсімі туралы не білесің? Қойылған есімнің адам өміріне қаншалықты әсері бар? «Қазақтың балаға ат қою рәсімі» тақырыбында мәлімет жина. Қызығушылықты ояту «Менің атым...» бөлімінде Қожа жайлы не білдіңіздер?
|
Берілген тапсырмаға байланысты қосымша мәлімет жинайды Сұрақтарға жауап береді |
Формативті бағалау |
«Сөзді тап» |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Жолдама жайында» бөлімін рөлдерге бөліп оқу. Видео көру.
Қожа Жантас Майқанова апай Автор
Топтық жұмыс «Реттілігін тап». Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретіне қарай орналастырыңыз.
Жұптық жұмыс. «Жақтаушы» не «даттаушы» болып, Қожаның іс-әрекетін ақтап ал немесе оның дұрыс емес екенін дәлелде.
Жеке жұмыс. Wordwall платформасында берілген тест тапсырмасын орындаңыз
***3-тапсырма. Тестке жауап беріңіз.
А. Аты өзіне ұнамайды В. Атынан қысылады С. Еліктейді
А. Ашуына ерік беруі В. Лагерге жолдама ала алмағандықтан С. Сыныптастарымен келісіп қалуы
А. Анасының көңіл аударғанын қалайды В. Бұзық болғандықтан С. Бір сыныпта екі Қожа болғандықтан |
«Жолдама жайында» бөлімін рөлдерге бөліп оқиды. Видео көреді
Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретіне қарай орналастырады
«Жақтаушы» не «даттаушы» болып, Қожаның іс-әрекетін ақтап ал немесе оның дұрыс емес екенін дәлелдейді
Wordwall платформасында берілген тест тапсырмасын орындайды |
Бөлімді тыңдайды Видео көреді
Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретін тауып белгілейді
Қожаның әрекетіне баға беріңіз
3 сұрақ тест тапсырмасын орындайды |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
|
Оқулық
Реттілігін тап
«Т-кестесі»
Wordwall платформасы https://wordwall.net/ru/resource/85819039
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі
Үй тапсырмасы. 1-тапсырма. Бөлімдегі кейіпкерлер туралы ойыңды білдіріп, кестені толтыр.
|
Сабақ барысында өзіне ұнаған, қиындық туғызған ойларымен бөліседі |
КБ.
|
||||||||||||||||||||
Күні: __________________________
Сыныбы: ______________________
Оқушының аты-жөні: ___________________________________________________
1-тапсырма. Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретіне қарай орналастыр.
|
|
Жантас өзінің жолдамасын көрсетіп мақтанды. |
|
|
Өзінің нешінші сыныпта оқитынын айтпады. |
|
|
Майқанова апайға дөрекі сөйлегені дұрыс болмағанын түсінді. |
|
|
Дүкеннен оқулықты кезексіз алу үшін Майқанова апайды алдады. |
|
|
Майқанова Қожаның сынып жетекшісі болды. |
|
|
Майқанова апай жыл соңында Қожаның тәртібіне төрттік баға қойды. |
|
|
Қожа жолдама бермегені үшін Майқанова апайға ренжіді. |
2-тапсырма. Қожаның әрекетіне баға беріңіз
|
Қожаның іс-әрекеті |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
Оқулық емес қант аламын деп алдады. |
|
|
|
Оқулықтарды кезексіз алып кетті. |
|
|
3-тапсырма. Тестке жауап беріңіз.
-
Неліктен Қожа атын өзгерткісі келеді?
А. Аты өзіне ұнамайды
В. Атынан қысылады
С. Еліктейді
-
Неліктен Қожа есікті тарс жауып кетеді?
А. Ашуына ерік беруі
В. Лагерге жолдама ала алмағандықтан
С. Сыныптастарымен келісіп қалуы
-
Неліктен сыныпта оны "Қара Қожа" деп атайды?
А. Анасының көңіл аударғанын қалайды
В. Бұзық болғандықтан
С. Бір сыныпта екі Қожа болғандықтан
|
Жантас өзінің жолдамасын көрсетіп мақтанды. |
|
Өзінің нешінші сыныпта оқитынын айтпады. |
|
Майқанова апайға дөрекі сөйлегені дұрыс болмағанын түсінді. |
|
Дүкеннен оқулықты кезексіз алу үшін Майқанова апайды алдады. |
|
Майқанова Қожаның сынып жетекшісі болды. |
|
Майқанова апай жыл соңында Қожаның тәртібіне төрттік баға қойды. |
|
Қожа жолдама бермегені үшін Майқанова апайға ренжіді. |
|
Жантас өзінің жолдамасын көрсетіп мақтанды. |
|
Өзінің нешінші сыныпта оқитынын айтпады. |
|
Дүкеннен оқулықты кезексіз алу үшін Майқанова апайды алдады. |
|
Майқанова Қожаның сынып жетекшісі болды. |
|
Майқанова апай жыл соңында Қожаның тәртібіне төрттік баға қойды. |
|
Қожа жолдама бермегені үшін Майқанова апайға ренжіді. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып ҚМЖ «Менің атым Қожа». Жолдама жайында
5-сынып ҚМЖ «Менің атым Қожа». Жолдама жайында
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Рудный қаласы білім бөлімінің
Ахмет Байтұрсынұлы атындағы жалпы білім беретін мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
«Адамгершілік - асыл қасиет» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Бегайдарова Шынар Данияровна |
|
|
Күні: |
30.01.25 |
|
|
Сынып: 5а,5ә |
Қатысушылар саны: 27,28 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа». Менің атым... Жолдама жайында |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 1. 1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма. «Ат қою» рәсімі туралы не білесің? Қойылған есімнің адам өміріне қаншалықты әсері бар? «Қазақтың балаға ат қою рәсімі» тақырыбында мәлімет жина. Қызығушылықты ояту «Менің атым...» бөлімінде Қожа жайлы не білдіңіздер?
|
Берілген тапсырмаға байланысты қосымша мәлімет жинайды Сұрақтарға жауап береді |
Формативті бағалау |
«Сөзді тап» |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Жолдама жайында» бөлімін рөлдерге бөліп оқу. Видео көру.
Қожа Жантас Майқанова апай Автор
Топтық жұмыс «Реттілігін тап». Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретіне қарай орналастырыңыз.
Жұптық жұмыс. «Жақтаушы» не «даттаушы» болып, Қожаның іс-әрекетін ақтап ал немесе оның дұрыс емес екенін дәлелде.
Жеке жұмыс. Wordwall платформасында берілген тест тапсырмасын орындаңыз
***3-тапсырма. Тестке жауап беріңіз.
А. Аты өзіне ұнамайды В. Атынан қысылады С. Еліктейді
А. Ашуына ерік беруі В. Лагерге жолдама ала алмағандықтан С. Сыныптастарымен келісіп қалуы
А. Анасының көңіл аударғанын қалайды В. Бұзық болғандықтан С. Бір сыныпта екі Қожа болғандықтан |
«Жолдама жайында» бөлімін рөлдерге бөліп оқиды. Видео көреді
Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретіне қарай орналастырады
«Жақтаушы» не «даттаушы» болып, Қожаның іс-әрекетін ақтап ал немесе оның дұрыс емес екенін дәлелдейді
Wordwall платформасында берілген тест тапсырмасын орындайды |
Бөлімді тыңдайды Видео көреді
Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретін тауып белгілейді
Қожаның әрекетіне баға беріңіз
3 сұрақ тест тапсырмасын орындайды |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
|
Оқулық
Реттілігін тап
«Т-кестесі»
Wordwall платформасы https://wordwall.net/ru/resource/85819039
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі
Үй тапсырмасы. 1-тапсырма. Бөлімдегі кейіпкерлер туралы ойыңды білдіріп, кестені толтыр.
|
Сабақ барысында өзіне ұнаған, қиындық туғызған ойларымен бөліседі |
КБ.
|
||||||||||||||||||||
Күні: __________________________
Сыныбы: ______________________
Оқушының аты-жөні: ___________________________________________________
1-тапсырма. Бөлімдегі оқиғалар тізбегін ретіне қарай орналастыр.
|
|
Жантас өзінің жолдамасын көрсетіп мақтанды. |
|
|
Өзінің нешінші сыныпта оқитынын айтпады. |
|
|
Майқанова апайға дөрекі сөйлегені дұрыс болмағанын түсінді. |
|
|
Дүкеннен оқулықты кезексіз алу үшін Майқанова апайды алдады. |
|
|
Майқанова Қожаның сынып жетекшісі болды. |
|
|
Майқанова апай жыл соңында Қожаның тәртібіне төрттік баға қойды. |
|
|
Қожа жолдама бермегені үшін Майқанова апайға ренжіді. |
2-тапсырма. Қожаның әрекетіне баға беріңіз
|
Қожаның іс-әрекеті |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
Оқулық емес қант аламын деп алдады. |
|
|
|
Оқулықтарды кезексіз алып кетті. |
|
|
3-тапсырма. Тестке жауап беріңіз.
-
Неліктен Қожа атын өзгерткісі келеді?
А. Аты өзіне ұнамайды
В. Атынан қысылады
С. Еліктейді
-
Неліктен Қожа есікті тарс жауып кетеді?
А. Ашуына ерік беруі
В. Лагерге жолдама ала алмағандықтан
С. Сыныптастарымен келісіп қалуы
-
Неліктен сыныпта оны "Қара Қожа" деп атайды?
А. Анасының көңіл аударғанын қалайды
В. Бұзық болғандықтан
С. Бір сыныпта екі Қожа болғандықтан
|
Жантас өзінің жолдамасын көрсетіп мақтанды. |
|
Өзінің нешінші сыныпта оқитынын айтпады. |
|
Майқанова апайға дөрекі сөйлегені дұрыс болмағанын түсінді. |
|
Дүкеннен оқулықты кезексіз алу үшін Майқанова апайды алдады. |
|
Майқанова Қожаның сынып жетекшісі болды. |
|
Майқанова апай жыл соңында Қожаның тәртібіне төрттік баға қойды. |
|
Қожа жолдама бермегені үшін Майқанова апайға ренжіді. |
|
Жантас өзінің жолдамасын көрсетіп мақтанды. |
|
Өзінің нешінші сыныпта оқитынын айтпады. |
|
Дүкеннен оқулықты кезексіз алу үшін Майқанова апайды алдады. |
|
Майқанова Қожаның сынып жетекшісі болды. |
|
Майқанова апай жыл соңында Қожаның тәртібіне төрттік баға қойды. |
|
Қожа жолдама бермегені үшін Майқанова апайға ренжіді. |
шағым қалдыра аласыз
















