|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62 сабақ. Өзіңді тексер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3. Жиындар мен олардың элементтерін диаграммада белгілеу, элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау. 2.5.2.2. Жиынды белгілеу үшін латын әліпбиінің бас әріптерін, жиын элементтерін белгілеу үшін латын әліпбиінің кіші әріптерін, жиынға тиістілігін және тиісті еместігін белгілеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жиындарды құруды және жіктеуді,оның элементтерін белгілеуді, олардың таңбасын, бірігу және қиылысу диаграммасын құруды, ақиқат және жалған пікірді анықтауды, «Үш-үштен» заттар комбинацияларын құруды біледі,пысықтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастыр. 1тағам 2тағам 3тағам Көже Қуырдақ Шай Борщ Палау Шырын Жауабыңды кесте түрінде жазып көрсет.
Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Саралау тапсырмасы Мараттың ойыншықтарын әртүрлі ретпен неше қатарға орналастыруға болады?
Тапсырма жауаптары тақтада көрсетіледі, оқушылар өз жұмыстарын тексереді.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттегі жиындарды ата Оқулықта берілген тапсырмаларды орында А жиыны-доптар жиыны-2 В жиыны-алмалар жиыны-3 С жиыны-шарлар жиыны-5 Д жиыны-дәптерлер жиыны-3 Е жиыны-жапырақтар жиыны-5 К жиыны-барлық жиын-18 элемент 2+3+5+3+5=18
2-тапсырма Диаграммаларда бейнеленген жиындардың элементтерін зертте.Осы екі жиынның бірігу және қиылысу диаграммаларын құр. Бірігуі-9 элемент Қиылысуы
3-тапсырма Тапсырманы орында Дәптерге диаграммаларды сал және оған жиындардың элементтерін жаз Әрбір жиынға тиісті 3 элементтен жаз. Mb P m Me P n Mf P r
4-тапсырма. А)Қарындаштарды екі-екіден таңдау нұсқаларын кестеге жаз
ә) Қарындаштарды «Үш-үштен» таңдаудың 12 нұсқасын кестеге түсір
5-тапсырма Жалған пікірлерді тап Жалған пікірлер: Бір жылда 24 ай бар (дұрыс жауап:12ай) 2 мен 9-дың қосындысы 12-ден артық (дұрыс жауап: 2+9=11 11<12)
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тақырыпты ашады Тапсырма барлығына бірдей беріледі
Тапсырманы орындайды
Диаграммалар құрады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кесте толтырады
Тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастырады-1б Жауабын кесте түрінде жазып көрсетеді-1б
ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Суреттегі жиындарды атайды-1б Әр жиынды әріппен белгілеп, элемент санын жазады-1б
Дескриптор: Диаграммаларда бейнеленген жиындардың элементтерін зерттей алады-1б Осы екі жиынның бірігу және қиылысу диаграммаларын құрады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Дәптерге диаграммаларды салады және оған жиындардың элементтерін жазады-1б Әрбір жиынға тиісті 3 элементтен жазады-1б
Дескриптор: Қарындаштарды екі-екіден таңдау нұсқаларын кестеге жазады-1б Қарындаштарды «Үш-үштен» таңдаудың 12 нұсқасын кестеге түсіреді-1б
Дескриптор: Жалған пікірлерді табады-1б Олардың жалған екенін дәлелдейді-1б
«Рефлексия пирамидасы» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№62 сабақ. Өзіңді тексер 2 сынып математика
№62 сабақ. Өзіңді тексер 2 сынып математика
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62 сабақ. Өзіңді тексер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3. Жиындар мен олардың элементтерін диаграммада белгілеу, элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау. 2.5.2.2. Жиынды белгілеу үшін латын әліпбиінің бас әріптерін, жиын элементтерін белгілеу үшін латын әліпбиінің кіші әріптерін, жиынға тиістілігін және тиісті еместігін белгілеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жиындарды құруды және жіктеуді,оның элементтерін белгілеуді, олардың таңбасын, бірігу және қиылысу диаграммасын құруды, ақиқат және жалған пікірді анықтауды, «Үш-үштен» заттар комбинацияларын құруды біледі,пысықтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастыр. 1тағам 2тағам 3тағам Көже Қуырдақ Шай Борщ Палау Шырын Жауабыңды кесте түрінде жазып көрсет.
Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Саралау тапсырмасы Мараттың ойыншықтарын әртүрлі ретпен неше қатарға орналастыруға болады?
Тапсырма жауаптары тақтада көрсетіледі, оқушылар өз жұмыстарын тексереді.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттегі жиындарды ата Оқулықта берілген тапсырмаларды орында А жиыны-доптар жиыны-2 В жиыны-алмалар жиыны-3 С жиыны-шарлар жиыны-5 Д жиыны-дәптерлер жиыны-3 Е жиыны-жапырақтар жиыны-5 К жиыны-барлық жиын-18 элемент 2+3+5+3+5=18
2-тапсырма Диаграммаларда бейнеленген жиындардың элементтерін зертте.Осы екі жиынның бірігу және қиылысу диаграммаларын құр. Бірігуі-9 элемент Қиылысуы
3-тапсырма Тапсырманы орында Дәптерге диаграммаларды сал және оған жиындардың элементтерін жаз Әрбір жиынға тиісті 3 элементтен жаз. Mb P m Me P n Mf P r
4-тапсырма. А)Қарындаштарды екі-екіден таңдау нұсқаларын кестеге жаз
ә) Қарындаштарды «Үш-үштен» таңдаудың 12 нұсқасын кестеге түсір
5-тапсырма Жалған пікірлерді тап Жалған пікірлер: Бір жылда 24 ай бар (дұрыс жауап:12ай) 2 мен 9-дың қосындысы 12-ден артық (дұрыс жауап: 2+9=11 11<12)
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тақырыпты ашады Тапсырма барлығына бірдей беріледі
Тапсырманы орындайды
Диаграммалар құрады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кесте толтырады
Тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастырады-1б Жауабын кесте түрінде жазып көрсетеді-1б
ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Суреттегі жиындарды атайды-1б Әр жиынды әріппен белгілеп, элемент санын жазады-1б
Дескриптор: Диаграммаларда бейнеленген жиындардың элементтерін зерттей алады-1б Осы екі жиынның бірігу және қиылысу диаграммаларын құрады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Дәптерге диаграммаларды салады және оған жиындардың элементтерін жазады-1б Әрбір жиынға тиісті 3 элементтен жазады-1б
Дескриптор: Қарындаштарды екі-екіден таңдау нұсқаларын кестеге жазады-1б Қарындаштарды «Үш-үштен» таңдаудың 12 нұсқасын кестеге түсіреді-1б
Дескриптор: Жалған пікірлерді табады-1б Олардың жалған екенін дәлелдейді-1б
«Рефлексия пирамидасы» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















