|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
62 сабақ. Тонна. Грамм. ( Математика 2 бөлім 52 - 53 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.2** ұзындық (мм)/масса (г, т)/ аудан (см , дм , м ) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу; 3.1.3.3** шамалар мәндері ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/аудан (см , дм , м ) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
61 сабақ. Километр. Миллиметр «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 50 бет 6 есеп
миллиметрмен өрнекте
|
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 6 a = 25 мм b = 25 мм c = 45 мм Р = 25 мм + 25 мм + 45 мм = 95 мм a = 32 мм b = 29 мм c = 51 мм Р = 32 мм + 29 мм + 51 мм = 112 мм |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Үшбұрыштардың периметрін табады 1 балл |
Оқулық 50 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 62 сабақ. Тонна. Грамм
Көркем жазу 1.000 1.000 1.100 1.100 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 52 бет 1 есеп Астанадағы Бәйтеректің биіктігі 97 м, ал басындағы шарымен қоса есептегенде 105 метр. Шардың диаметрі 22 м, массасы – 300 тонна. Ғимаратты салу барысында 999 тоннаға жуық металл құрастырылымы қолданылған. Жаңа танысқан масса өлшем бірлігін жаз.
Жазылым; 50 бет 2 есеп А) Өсу ретімен орналыстыр; 20 кг; 2 ц; 2 т; 200 г; 8 кг; 800 кг.
Ә) Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектер. 2 т = кг 7.000 г = кг 5 кг = г 6.000 кг = т |
Сабақ мақсатын хабарлайды
Т- тонна ц – центнер кг – килограмм г - грамм
2 А) 200 г, 8 кг, 20 кг, 2 ц, 800 кг, 2 т Ә) 2 т =2.000 кг 7.000 г = 7 кг 5 кг = 5.000 г 6.000 кг = 6 т |
Дескриптор Жаңа танысқан масса өлшем бірлігін жазады 1 балл
Дескриптор Өсу ретімен орналыстырады 1 балл Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді 1 балл |
Оқулық 52 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 53 бет 3 есеп
903 г + г = 1 кг 8 см + см = 1 дм 9 ц + ц = 1 т 6 см + мм = 1 дм 5 ц 5 кг + кг = 1 т 9 дм + см = 1 м
Жазылым; 53 бет 4 есеп
1 кг – 650 г = 568 г + 432 г = 85 мм + 12 см = 6 ц 8 кг – 48 кг = 1 т – 695 кг = 19 см + 15 мм = Жазылым; 53 бет 5 есеп
Астана қаласындағы Тәуелсіздік алаңында мерекеге арналған шатыр құрылды. Металл құрылығының массасы 5 ц 55 кг , ал оның жабындысы 110 килограмға жеңіл. Шатырдың барлық массасы қандай? Жазылым; 53 бет 7 есеп А) Өрнектер жазып, олардың мәнін тап. 498 бен 120 сандарының айырмасына 316 – ны қос 548 бен 89 – дың қосындысынан 427 – ні азайт 700 бен 324 сандарының айырмасын 236 мен 29 сандарының қосындысына арттыр 800 санынан 859 бен 214 сандарының айрмасын азайт
Жазылым; 53 бет 8 есеп
а – 86 = 321 + 319 х + 150 = 800 – 440 696 – х = 114 + 126 560 + b = 980 - 140 |
3 903г + 97г =1 кг 8 см +2 см =1 дм 9 ц +1ц =1 т 6 см + 40 мм =1дм 5 ц 5 кг + 495кг =1 т 9 дм + 10см =1 м
4 1 кг – 650 г = 1.000 г – 650 г = 350 г 6 ц 8 кг – 48 кг = 608 кг – 48 кг = 560 кг = 5 ц 60 кг 568 г + 432 г = 1.000 г = 1 кг 1 т – 695 кг = 1.000 кг – 695 кг = 305 кг 85 мм + 12 см =85 мм + 120 мм = 205 мм = 20 см 5 мм 19 см + 15 мм = 160 мм + 15 мм = 205 мм = 20 см 5 мм 5 Металл құрылғы – 5 ц 55 кг ? кг Жабындысы - ?, 110 кг жеңіл Ш: 5 ц 55 кг – 110 кг = 445 кг = 4 ц 45 кг 5 ц 55 кг + 4 ц 45 кг = 10 ц = 1.000 кг Ж: шатырдың массасы 1.000 кг 7 А) ( 498 - 120 ) + 316 = 378 + 316 = 694 ( 548 + 89 ) – 427 = 637 – 427 = 210 ( 700 – 324 ) + ( 236 + 29 ) = 376 + 265 = 641 800 - ( 859 - 214 ) = 800 - 645 = 155 8 а – 86 = 321 + 319 696 – х = 114 + 126 а – 86 = 640 696 – х = 240 а = 640 + 86 х = 696 – 240 а = 726 х = 456 726 – 86 = 321 + 319 696 – 456 = 114 + 126 640 = 640 240 = 240 х + 150 = 800 – 440 560 + b = 980 – 140 x + 150 = 360 560 + b = 840 x = 360 – 150 b = 840 – 560 x = 210 b = 280 210 + 150 = 800 – 440 560 + 280 = 980 – 140 360 = 360 840 = 840 |
Дескриптор Бос орындарды толтырады 1 балл Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл Дескриптор Есептің шартын жазады Шешін шығарады Жауабын жазады 1 балл
Дескриптор Өрнек құрастырады Өрнектің мәнін табады 1 балл Дескриптор Жай теңдеуге айналдырады Теңдеудің түбірін табады. Теңдігін жазады 1 балл |
Оқулық 53 бет
Оқулық 53 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 53 бет 9 есеп Бекзат биіктікке секірді. Оның нәтижесі өзінің бойынан 340 мм – ге кем және қарындасының бойынан 100 мм артық болды. Егер оның қарындасының бойы 1 м 5 см болса, Бекзаттың бойының ұзындығы қанша? Үйге тапсырма: 53 бет 6 есеп |
9 Қарындасының бойы: 1 м 5 см 100 мм = 10 см – артық 1 м 5 см + 10 см = 1 м 15 м – секірді 340 мм = 34 см – кем өзінің бойынан 1 м 15 см + 34 см = 1 м 49 см Ж: Бекзаттың бойы 1 м 49 см |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 53 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
62 сабақ. Тонна. Грамм. 3 сынып
62 сабақ. Тонна. Грамм. 3 сынып
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
62 сабақ. Тонна. Грамм. ( Математика 2 бөлім 52 - 53 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.2** ұзындық (мм)/масса (г, т)/ аудан (см , дм , м ) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу; 3.1.3.3** шамалар мәндері ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/аудан (см , дм , м ) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
61 сабақ. Километр. Миллиметр «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 50 бет 6 есеп
миллиметрмен өрнекте
|
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 6 a = 25 мм b = 25 мм c = 45 мм Р = 25 мм + 25 мм + 45 мм = 95 мм a = 32 мм b = 29 мм c = 51 мм Р = 32 мм + 29 мм + 51 мм = 112 мм |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Үшбұрыштардың периметрін табады 1 балл |
Оқулық 50 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 62 сабақ. Тонна. Грамм
Көркем жазу 1.000 1.000 1.100 1.100 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 52 бет 1 есеп Астанадағы Бәйтеректің биіктігі 97 м, ал басындағы шарымен қоса есептегенде 105 метр. Шардың диаметрі 22 м, массасы – 300 тонна. Ғимаратты салу барысында 999 тоннаға жуық металл құрастырылымы қолданылған. Жаңа танысқан масса өлшем бірлігін жаз.
Жазылым; 50 бет 2 есеп А) Өсу ретімен орналыстыр; 20 кг; 2 ц; 2 т; 200 г; 8 кг; 800 кг.
Ә) Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектер. 2 т = кг 7.000 г = кг 5 кг = г 6.000 кг = т |
Сабақ мақсатын хабарлайды
Т- тонна ц – центнер кг – килограмм г - грамм
2 А) 200 г, 8 кг, 20 кг, 2 ц, 800 кг, 2 т Ә) 2 т =2.000 кг 7.000 г = 7 кг 5 кг = 5.000 г 6.000 кг = 6 т |
Дескриптор Жаңа танысқан масса өлшем бірлігін жазады 1 балл
Дескриптор Өсу ретімен орналыстырады 1 балл Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді 1 балл |
Оқулық 52 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 53 бет 3 есеп
903 г + г = 1 кг 8 см + см = 1 дм 9 ц + ц = 1 т 6 см + мм = 1 дм 5 ц 5 кг + кг = 1 т 9 дм + см = 1 м
Жазылым; 53 бет 4 есеп
1 кг – 650 г = 568 г + 432 г = 85 мм + 12 см = 6 ц 8 кг – 48 кг = 1 т – 695 кг = 19 см + 15 мм = Жазылым; 53 бет 5 есеп
Астана қаласындағы Тәуелсіздік алаңында мерекеге арналған шатыр құрылды. Металл құрылығының массасы 5 ц 55 кг , ал оның жабындысы 110 килограмға жеңіл. Шатырдың барлық массасы қандай? Жазылым; 53 бет 7 есеп А) Өрнектер жазып, олардың мәнін тап. 498 бен 120 сандарының айырмасына 316 – ны қос 548 бен 89 – дың қосындысынан 427 – ні азайт 700 бен 324 сандарының айырмасын 236 мен 29 сандарының қосындысына арттыр 800 санынан 859 бен 214 сандарының айрмасын азайт
Жазылым; 53 бет 8 есеп
а – 86 = 321 + 319 х + 150 = 800 – 440 696 – х = 114 + 126 560 + b = 980 - 140 |
3 903г + 97г =1 кг 8 см +2 см =1 дм 9 ц +1ц =1 т 6 см + 40 мм =1дм 5 ц 5 кг + 495кг =1 т 9 дм + 10см =1 м
4 1 кг – 650 г = 1.000 г – 650 г = 350 г 6 ц 8 кг – 48 кг = 608 кг – 48 кг = 560 кг = 5 ц 60 кг 568 г + 432 г = 1.000 г = 1 кг 1 т – 695 кг = 1.000 кг – 695 кг = 305 кг 85 мм + 12 см =85 мм + 120 мм = 205 мм = 20 см 5 мм 19 см + 15 мм = 160 мм + 15 мм = 205 мм = 20 см 5 мм 5 Металл құрылғы – 5 ц 55 кг ? кг Жабындысы - ?, 110 кг жеңіл Ш: 5 ц 55 кг – 110 кг = 445 кг = 4 ц 45 кг 5 ц 55 кг + 4 ц 45 кг = 10 ц = 1.000 кг Ж: шатырдың массасы 1.000 кг 7 А) ( 498 - 120 ) + 316 = 378 + 316 = 694 ( 548 + 89 ) – 427 = 637 – 427 = 210 ( 700 – 324 ) + ( 236 + 29 ) = 376 + 265 = 641 800 - ( 859 - 214 ) = 800 - 645 = 155 8 а – 86 = 321 + 319 696 – х = 114 + 126 а – 86 = 640 696 – х = 240 а = 640 + 86 х = 696 – 240 а = 726 х = 456 726 – 86 = 321 + 319 696 – 456 = 114 + 126 640 = 640 240 = 240 х + 150 = 800 – 440 560 + b = 980 – 140 x + 150 = 360 560 + b = 840 x = 360 – 150 b = 840 – 560 x = 210 b = 280 210 + 150 = 800 – 440 560 + 280 = 980 – 140 360 = 360 840 = 840 |
Дескриптор Бос орындарды толтырады 1 балл Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл Дескриптор Есептің шартын жазады Шешін шығарады Жауабын жазады 1 балл
Дескриптор Өрнек құрастырады Өрнектің мәнін табады 1 балл Дескриптор Жай теңдеуге айналдырады Теңдеудің түбірін табады. Теңдігін жазады 1 балл |
Оқулық 53 бет
Оқулық 53 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 53 бет 9 есеп Бекзат биіктікке секірді. Оның нәтижесі өзінің бойынан 340 мм – ге кем және қарындасының бойынан 100 мм артық болды. Егер оның қарындасының бойы 1 м 5 см болса, Бекзаттың бойының ұзындығы қанша? Үйге тапсырма: 53 бет 6 есеп |
9 Қарындасының бойы: 1 м 5 см 100 мм = 10 см – артық 1 м 5 см + 10 см = 1 м 15 м – секірді 340 мм = 34 см – кем өзінің бойынан 1 м 15 см + 34 см = 1 м 49 см Ж: Бекзаттың бойы 1 м 49 см |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 53 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















