|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№63-64 сабақтар. Өткен материалды қайталау.Бекіту |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.3.** Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. 2.4.2.1. Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау, ақиқат немесе жалған тұжырымдар құру. 2.1.1.3** 12-ге дейін рим сандарын оқу, жазу және қолдану. 2.5.1.8.** Құрама есептердің шешуін санды өрнекте ржәне жекелеген амалдар түрінде модельдеу. 2.4.3.2.Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, Тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен материалдарды қайталайды және бекітеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы
Жаңа тақырып 1-тапсырма Төмендегі сандарды пайдаланып,мәні 90-ға тең болатындай қосындылар құр. 60+30=90 40+50=90 20+70=90 2-тапсырма Мысалдарды баған түрінде жазып шығар 37+53=90 27+36=63 47+53=100 54+46=100 90-43=47 62-35=27 84-36= 48 100-47=63 3-тапсырма Тапсырманы орында 45 35 56 24 45+35=80 56+24=80 4-тапсырма. Сандарды салыстыр 75>74 8онд.3бірл.>6онд.9бірл. 700>400 70>40 8 онд.>6 онд. 5жүзд<6жүзд. Топтық жұмыс Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 5-тапсырма Сенде 200теңгелік 4 монета және 100 теңгелік 9 монета бар. 900 теңгеге зат сатып алу үшін төлем жасаудың түрлі нұсқаларының кестесін құр. 1-нұсқа 200тг+200тг+200тг+200тг+100тг=900тг 2-нұсқа 100тг+100тг+100тг+100тг+100тг+200тг+ +200тг=900тг 3-нұсқа 100тг+100тг+100тг+100тг+100тг+100тг+ +100тг+100тг+100тг=900тг
ЕҚБ 6-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 500см= 5м 35 см=3дм5см 6м3дм=63дм 2дм4см=24см ЕБҚ 7-тапсырма Берілген заңдылықты сақтай отырып, екі таңбалы сандар тізбегін жалғастырып жаз: 11,12,22,23,33, 34,44,45,55,56,66,67,77,78,88,89,99,100. Өзіндік жұмыс 8-тапсырма Мысалдарды шығар 84-24+36=96 600-200+400=800 73+27-(68+12)=20 (100-20)-(50+30)=0 9-тапсырма Есептерді шығар А) Әкелінді-78 Сатылды-39 Қалды-? 78-39=39 Жауабы: Дүкенде 39 компьютер қалды Ә) Әкелінді-78 Сатылды-39 Әкелді-26 Болды-? (78-39)+26=65 Жауабы: Дүкенде 65 компьютер болды. 10-тапсырма Мәндерін тауып,оларды рим цифрларымен жаз XII-VIII=IV XX-X=X XI-IX=II X+II=XII XI-VII=IV X-IV=VI 11-тапсырма Сағаттың қай уақыт көрсетіп тұрғанын жаз, егер:
12-тапсырма Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Суреттегі жиынға қара Геометриялық фигуралардан жиын құра Олардың элементтерін ата және әр жиында неше элемент барын тап. Жиындар саны-3-еу Қызыл үшбұрыштар жиыны-2элемент Көк үшбұрыштар жиыны-2элемент Жасыл үшбұрыштар жиыны-2элемент
13-тапсырма Пікірлер ақиқат па,жалған ба? А)8саны 9санынан артық (жалған) Ә)16саны 20санынан кем (ақиқат) Б) 20-дан кем сандар жиынының элементтерін пайдаланып,бір ақиқат және бір жалған пікір құрастыр Ақиқат пікір: 19 саны 18 санынан үлкен Жалған пікір: 15саны 16 санынан кейін келеді
14-тапсырма Төмендегі сандарды пайдаланып,екі жиын құрастыр. Сонда бірінші жиындағы сандардың қосындысының мәні екінші сандар қосындысының мәніне тең болсын. 1 2 3 5 8 9 А жиыны: 2,3,9. 2+3+9=14 В жиыны: 5,8,1. 5+8+1=14
ФС тапсырмасы 15-тапсырма Жалаушалар бояуды реттілкпен жалғастырса 15-жалаушаны қандай түспен бояйды? 1-жалауша сары 2-жалауша қызыл 3-жалауша көк 4-жалауша жасыл 5-жалауша сары 6-жалауша қызыл 7-жалауша көк 8-жалауша жасыл 9-жалауша сары 10-жалауша қызыл 11-жалауша көк 12-жалауша жасыл 13-жалауша сары 14-жалауша қызыл 15-жалауша көк Жауап: 1-жалаушаны көк түспен бояйды.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Сұрақтарға жауап береді
Қосындылар құрады
Тапсырманы орындайды
Салыстыру жасайды
Төлем жасаудың нұсқалары кестесін құрады
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Мысалдарды шығарады
Есептерді шығарады
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Жиындармен жұмыс жасайды
Пікірлерді анықтайды
Жиын құрастырады
Тапсырманы талапқа сай орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәні 90-ға тең болатындай қосындылар құрады-1б
Дескриптор: Мысалдарды баған түрінде жазып шығарады-1б
Дескриптор: Екі таңбалы сандарды пайдаланып, екі қосынды жазады-1б
Дескриптор: Сандарды салыстыруды біледі-1б
Дескриптор: 900 теңгеге зат сатып алу үшін төлем жасаудың түрлі нұсқаларының кестесін құрады-1б
Жарайсыңдар балалар!
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б
Дескриптор: Берілген заңдылықты сақтай отырып, екі таңбалы сандар тізбегін жалғастырып жазады-1б
Дескриптор: Мысалдарды өз бетінше шығара алады-1б
Дескриптор: Жай есеп, құрама есептерді шығару алгоритмін біледі,қолданады-1б
Дескриптор: Мәндерін тауып,оларды рим цифрларымен жазады-1б
Дескриптор: Сағаттың қай уақыт көрсетіп тұрғанын жазады-1б Уақытты өлшей алады-1б
Дескриптор: Геометриялық фигуралардан жиын құрайды-1б Олардың элементтерін ата және әр жиында неше элемент барын табады-1б
Дескриптор: Пікірлердің ақиқат немесе жалған екенін анықтайды-1б Ақиқат және жалған пікір құрастыра алады-1б
Дескриптор: Берілген сандарды пайдаланып,екі жиын құрастырады-1б
Дескриптор: Жалаушаларды бояу реттілігін анықтайды-1б 15-жалаушаның түсін табады-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Рим цифрлары
Жиындар суреттері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Жалаушалар
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№63-64 сабақтар. Өткен материалды қайталау.Бекіту
№63-64 сабақтар. Өткен материалды қайталау.Бекіту
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№63-64 сабақтар. Өткен материалды қайталау.Бекіту |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.3.** Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. 2.4.2.1. Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау, ақиқат немесе жалған тұжырымдар құру. 2.1.1.3** 12-ге дейін рим сандарын оқу, жазу және қолдану. 2.5.1.8.** Құрама есептердің шешуін санды өрнекте ржәне жекелеген амалдар түрінде модельдеу. 2.4.3.2.Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, Тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен материалдарды қайталайды және бекітеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы
Жаңа тақырып 1-тапсырма Төмендегі сандарды пайдаланып,мәні 90-ға тең болатындай қосындылар құр. 60+30=90 40+50=90 20+70=90 2-тапсырма Мысалдарды баған түрінде жазып шығар 37+53=90 27+36=63 47+53=100 54+46=100 90-43=47 62-35=27 84-36= 48 100-47=63 3-тапсырма Тапсырманы орында 45 35 56 24 45+35=80 56+24=80 4-тапсырма. Сандарды салыстыр 75>74 8онд.3бірл.>6онд.9бірл. 700>400 70>40 8 онд.>6 онд. 5жүзд<6жүзд. Топтық жұмыс Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 5-тапсырма Сенде 200теңгелік 4 монета және 100 теңгелік 9 монета бар. 900 теңгеге зат сатып алу үшін төлем жасаудың түрлі нұсқаларының кестесін құр. 1-нұсқа 200тг+200тг+200тг+200тг+100тг=900тг 2-нұсқа 100тг+100тг+100тг+100тг+100тг+200тг+ +200тг=900тг 3-нұсқа 100тг+100тг+100тг+100тг+100тг+100тг+ +100тг+100тг+100тг=900тг
ЕҚБ 6-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 500см= 5м 35 см=3дм5см 6м3дм=63дм 2дм4см=24см ЕБҚ 7-тапсырма Берілген заңдылықты сақтай отырып, екі таңбалы сандар тізбегін жалғастырып жаз: 11,12,22,23,33, 34,44,45,55,56,66,67,77,78,88,89,99,100. Өзіндік жұмыс 8-тапсырма Мысалдарды шығар 84-24+36=96 600-200+400=800 73+27-(68+12)=20 (100-20)-(50+30)=0 9-тапсырма Есептерді шығар А) Әкелінді-78 Сатылды-39 Қалды-? 78-39=39 Жауабы: Дүкенде 39 компьютер қалды Ә) Әкелінді-78 Сатылды-39 Әкелді-26 Болды-? (78-39)+26=65 Жауабы: Дүкенде 65 компьютер болды. 10-тапсырма Мәндерін тауып,оларды рим цифрларымен жаз XII-VIII=IV XX-X=X XI-IX=II X+II=XII XI-VII=IV X-IV=VI 11-тапсырма Сағаттың қай уақыт көрсетіп тұрғанын жаз, егер:
12-тапсырма Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Суреттегі жиынға қара Геометриялық фигуралардан жиын құра Олардың элементтерін ата және әр жиында неше элемент барын тап. Жиындар саны-3-еу Қызыл үшбұрыштар жиыны-2элемент Көк үшбұрыштар жиыны-2элемент Жасыл үшбұрыштар жиыны-2элемент
13-тапсырма Пікірлер ақиқат па,жалған ба? А)8саны 9санынан артық (жалған) Ә)16саны 20санынан кем (ақиқат) Б) 20-дан кем сандар жиынының элементтерін пайдаланып,бір ақиқат және бір жалған пікір құрастыр Ақиқат пікір: 19 саны 18 санынан үлкен Жалған пікір: 15саны 16 санынан кейін келеді
14-тапсырма Төмендегі сандарды пайдаланып,екі жиын құрастыр. Сонда бірінші жиындағы сандардың қосындысының мәні екінші сандар қосындысының мәніне тең болсын. 1 2 3 5 8 9 А жиыны: 2,3,9. 2+3+9=14 В жиыны: 5,8,1. 5+8+1=14
ФС тапсырмасы 15-тапсырма Жалаушалар бояуды реттілкпен жалғастырса 15-жалаушаны қандай түспен бояйды? 1-жалауша сары 2-жалауша қызыл 3-жалауша көк 4-жалауша жасыл 5-жалауша сары 6-жалауша қызыл 7-жалауша көк 8-жалауша жасыл 9-жалауша сары 10-жалауша қызыл 11-жалауша көк 12-жалауша жасыл 13-жалауша сары 14-жалауша қызыл 15-жалауша көк Жауап: 1-жалаушаны көк түспен бояйды.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Сұрақтарға жауап береді
Қосындылар құрады
Тапсырманы орындайды
Салыстыру жасайды
Төлем жасаудың нұсқалары кестесін құрады
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Мысалдарды шығарады
Есептерді шығарады
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Жиындармен жұмыс жасайды
Пікірлерді анықтайды
Жиын құрастырады
Тапсырманы талапқа сай орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәні 90-ға тең болатындай қосындылар құрады-1б
Дескриптор: Мысалдарды баған түрінде жазып шығарады-1б
Дескриптор: Екі таңбалы сандарды пайдаланып, екі қосынды жазады-1б
Дескриптор: Сандарды салыстыруды біледі-1б
Дескриптор: 900 теңгеге зат сатып алу үшін төлем жасаудың түрлі нұсқаларының кестесін құрады-1б
Жарайсыңдар балалар!
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б
Дескриптор: Берілген заңдылықты сақтай отырып, екі таңбалы сандар тізбегін жалғастырып жазады-1б
Дескриптор: Мысалдарды өз бетінше шығара алады-1б
Дескриптор: Жай есеп, құрама есептерді шығару алгоритмін біледі,қолданады-1б
Дескриптор: Мәндерін тауып,оларды рим цифрларымен жазады-1б
Дескриптор: Сағаттың қай уақыт көрсетіп тұрғанын жазады-1б Уақытты өлшей алады-1б
Дескриптор: Геометриялық фигуралардан жиын құрайды-1б Олардың элементтерін ата және әр жиында неше элемент барын табады-1б
Дескриптор: Пікірлердің ақиқат немесе жалған екенін анықтайды-1б Ақиқат және жалған пікір құрастыра алады-1б
Дескриптор: Берілген сандарды пайдаланып,екі жиын құрастырады-1б
Дескриптор: Жалаушаларды бояу реттілігін анықтайды-1б 15-жалаушаның түсін табады-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Рим цифрлары
Жиындар суреттері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Жалаушалар
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















