|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты. ( Математика 2 бөлім 54 - 56 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.2** ұзындық (мм)/масса (г, т)/ аудан (см , дм , м ) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу; 3.1.3.3** шамалар мәндері ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылы); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
62 сабақ. Тонна. Грамм «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 53 бет 6 есеп
9
грамның 3
тонның |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 6 9 : 3 * 1 = 3 3 : 3 * 1 = 1 18 : 3 * 1 = 6 30 : 3 * 1 = 10 |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Үшбұрыштардың периметрін табады 1 балл |
Оқулық 53 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты.
Көркем жазу 1.200 1.200 1.300 1.300 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 54 бет 1 есеп
( 8,7 ) Дүкеннің; ( 1, 9 ) Саябақтың; ( 9, 11 ) Вокзалдың координаталарын ата; ( 4, 5 ) ( 2, 4 )
Жазылым; 54 бет 2 есеп
Жазылым; 55 бет 3 есеп
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
1 ( 8,7 ) – Саябақ ( 1, 9 ) – Мектеп ( 9, 11 ) – Театр ( 4, 5 ) – Көл ( 2, 4 ) – Дәріхана Дүкен – ( 2, 11 ) Саябақ – ( 8, 7 ) Вокзал – ( 6, 1 )
2 А ( 2, 1 ) Д ( 1, 4 ) В ( 1, 3 ) Е ( 5, 5 ) С ( 4, 3 ) F ( 3, 1 )
3 Театр ( 2, Б ) Дүкен ( 5, Б ) Музей ( 4, Г ) Мектеп ( 3, Е ) Аурухана ( 8, Г ) Футбол алаңы ( 9, А ) Автобекет ( 8, Е ) |
Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл
Дескриптор Әріптердің координаталарын анықтайды 1 балл Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл |
Оқулық 54 бет Оқулық 55 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 54 бет 5 есеп Тіктөртбұрыштың ұзындығы 8 см және ені 4 см. Суреттегідей сызба сал. Шеңберлер салу үшін нені білу керек. Жазылым; 56 бет 6 есеп
Жазылым; 56 бет 7 есеп Көпбұрыштың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың периметрін тап
Жазылым; 56 бет 8 есеп Егер шаршы пішінді құм алаңының бір қабырғасының ұзындығы 2 м екені белгілі болса, оны қоршау үшін қанша метр ернеу қажет?
|
5
Бір шеңбердің радиусы – 2 см Диаметрі – 4 см 6 ( 60 + 40 ) + 50 = 100 + 50 = 150 ( 300 + 300 ) + ( 360 – 90 ) = 600 + 270 = 870 ( 172 – 6 ) + 350 = 166 + 350 = 516
800 – ( 400 + 220 ) = 800 – 620 = 180 900 – ( 500 – 400 ) = 900 – 100 = 800 ( 350 + 70 ) – 200 = 420 – 200 = 220
7 Р = 4 см + 3 см + 2 см + 2 см = 11 см Р = 6 * а = 6 * 2 = 12 см Р = 4 см + 4 см + 4 см + 2 см + 2 см = 16 см 8 Р = 4 * 2 м = 8 м Ж: Қоршау үшін 8 м өрнеу қажет |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл Дескриптор Кесте бойынша өрнектер құрастырады 1 балл Олардың мәнін табады 1 балл Дескриптор Көп бұрыштардың периметрлерін табады 1 балл
Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл |
Оқулық 56 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 56 бет 9 есеп
А) Ауылдан көпірге дейін, ал көпірден қалаға дейін қанша жол бар? Ә) Егер міндетті түрде көпір арқылы өту керек болса, ауылдан қалаға дейін қанша тәсілмен баруға болады?
Үйге тапсырма: 56 бет 4 есеп |
9 А) ауылдан көпірге дейін – 4 ж Көпірге қалаға дейін – 5 ж Ә) 1.1 2.1 3.1 4.1 1.2 2.2 3.2 4.2 1.3 2.3 3.3 4.3 1.4 2.4 3.4 4.4 1.5 2.5 3.5 4.5 4 * 5 = 20 |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 56 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты 3 сынып
63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты 3 сынып
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты. ( Математика 2 бөлім 54 - 56 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.2** ұзындық (мм)/масса (г, т)/ аудан (см , дм , м ) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу; 3.1.3.3** шамалар мәндері ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылы); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
62 сабақ. Тонна. Грамм «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 53 бет 6 есеп
9
грамның 3
тонның |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 6 9 : 3 * 1 = 3 3 : 3 * 1 = 1 18 : 3 * 1 = 6 30 : 3 * 1 = 10 |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Үшбұрыштардың периметрін табады 1 балл |
Оқулық 53 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты.
Көркем жазу 1.200 1.200 1.300 1.300 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 54 бет 1 есеп
( 8,7 ) Дүкеннің; ( 1, 9 ) Саябақтың; ( 9, 11 ) Вокзалдың координаталарын ата; ( 4, 5 ) ( 2, 4 )
Жазылым; 54 бет 2 есеп
Жазылым; 55 бет 3 есеп
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
1 ( 8,7 ) – Саябақ ( 1, 9 ) – Мектеп ( 9, 11 ) – Театр ( 4, 5 ) – Көл ( 2, 4 ) – Дәріхана Дүкен – ( 2, 11 ) Саябақ – ( 8, 7 ) Вокзал – ( 6, 1 )
2 А ( 2, 1 ) Д ( 1, 4 ) В ( 1, 3 ) Е ( 5, 5 ) С ( 4, 3 ) F ( 3, 1 )
3 Театр ( 2, Б ) Дүкен ( 5, Б ) Музей ( 4, Г ) Мектеп ( 3, Е ) Аурухана ( 8, Г ) Футбол алаңы ( 9, А ) Автобекет ( 8, Е ) |
Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл
Дескриптор Әріптердің координаталарын анықтайды 1 балл Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл |
Оқулық 54 бет Оқулық 55 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 54 бет 5 есеп Тіктөртбұрыштың ұзындығы 8 см және ені 4 см. Суреттегідей сызба сал. Шеңберлер салу үшін нені білу керек. Жазылым; 56 бет 6 есеп
Жазылым; 56 бет 7 есеп Көпбұрыштың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың периметрін тап
Жазылым; 56 бет 8 есеп Егер шаршы пішінді құм алаңының бір қабырғасының ұзындығы 2 м екені белгілі болса, оны қоршау үшін қанша метр ернеу қажет?
|
5
Бір шеңбердің радиусы – 2 см Диаметрі – 4 см 6 ( 60 + 40 ) + 50 = 100 + 50 = 150 ( 300 + 300 ) + ( 360 – 90 ) = 600 + 270 = 870 ( 172 – 6 ) + 350 = 166 + 350 = 516
800 – ( 400 + 220 ) = 800 – 620 = 180 900 – ( 500 – 400 ) = 900 – 100 = 800 ( 350 + 70 ) – 200 = 420 – 200 = 220
7 Р = 4 см + 3 см + 2 см + 2 см = 11 см Р = 6 * а = 6 * 2 = 12 см Р = 4 см + 4 см + 4 см + 2 см + 2 см = 16 см 8 Р = 4 * 2 м = 8 м Ж: Қоршау үшін 8 м өрнеу қажет |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл Дескриптор Кесте бойынша өрнектер құрастырады 1 балл Олардың мәнін табады 1 балл Дескриптор Көп бұрыштардың периметрлерін табады 1 балл
Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл |
Оқулық 56 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 56 бет 9 есеп
А) Ауылдан көпірге дейін, ал көпірден қалаға дейін қанша жол бар? Ә) Егер міндетті түрде көпір арқылы өту керек болса, ауылдан қалаға дейін қанша тәсілмен баруға болады?
Үйге тапсырма: 56 бет 4 есеп |
9 А) ауылдан көпірге дейін – 4 ж Көпірге қалаға дейін – 5 ж Ә) 1.1 2.1 3.1 4.1 1.2 2.2 3.2 4.2 1.3 2.3 3.3 4.3 1.4 2.4 3.4 4.4 1.5 2.5 3.5 4.5 4 * 5 = 20 |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 56 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



















