|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
64 сабақ. Есептер шығар ( Математика 2 бөлім 57 - 58 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 нүктелі қағазда параллель және қиылысатын түзулерді/ қиылысатын геометриялық жазық фигураларды сызу, олардың қиылысу және бірігу аймағын табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты. «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 55 бет 4 есеп А) Торкөз қағаздан координаталық тор дайында А, В, С, D төбелерінің; Тіктөртбұрыш сыртындағы кез келген 5 нүктенің; Тіктөртбұрыштың ішіндегі кез келген 4 нүктенің координаталарын жаз |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 4 А)
А ( 1, 6 ); В ( 6, 6 ); С ( 6, 3 ); Д ( 1, 3 ); ( 1, 2 ); ( 8, 6 ); ( 6, 1 ); ( 4, 2 ); ( 7, 5 ); ( 2, 4 ); ( 3, 5 ); ( 4, 4 ); ( 5, 4 ); ( 5, 5 ) |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 55 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 64 сабақ. Есептер шығару
Көркем жазу 1.400 1.400 1.500 1.500 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 57 бет 1 есеп А) Мұзайдындардың ауданын өсу реті бойынша ата.
Медеу – дүниежүзіндегі Алау – жасанды Алматы Арена – жасанды ең ірі жасанды мұзайдын сарайы. мұзайдын сарайы.
мұзайдын. Ауданы - Ауданы –
700 10.000 |
Сабақ мақсатын хабарлайды
1
А) Алматы Арена
- 600
Алатау
- 700
Медеу
– 10.000 Ә)
10.000 + 600 + 700 =
11.300
10.000 – 600 =
9.400
10.000 – 700 =
9.300
700 + 600 =
1.300 |
Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл |
Оқулық 57 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 57 бет 4 есеп
9 м – 205 см = 1 тәул – 15 сағ = 1 кг – 465 г = 4 дм – 15 мм = 2 тәул – 40 сағ = 1 км – 602 м = 5 ц – 198 кг = 1 т – 8 ц = 1 дм – 45 мм =
Жазылым; 58 бет 5 есеп
периметрін тап
Жазылым; 58 бет 6 есеп
А) Сым орамынан 4 м кесіп алынды, бұл сымның барлық ұзындығының үштен бір бөлігін құрайды. Сым орамының барлық ұзындығы қанша? Ә) Ұзындығы 27 м сым орамының үштен бір бөлігі кесіп алынды. Қанша метр сым алынды? |
4 9 м – 205 см = 900 см – 205 см = 695 см 4 дм – 15 мм = 400 мм – 15 м = 385 мм 5 ц – 198 кг =500 кг – 198 кг = 302 кг 1 тәул – 15 сағ = 24 сағ – 15 сағ = 9 сағ 2 тәул – 40 сағ = 48 сағ – 40 сағ = 8 сағ 1 т – 8 ц = 10 ц – 8 ц = 2 ц 1 кг – 465 г = 1.000 г – 465 г = 535 г 1 км – 602 м =1.000 м – 602 м = 398 м 1 дм – 45 мм =100 мм – 45 мм = 55 мм 5 А) b = 2 см, a = b * 3 = 2 см * 3 = 6 см P = ( 2 см + 6 см ) * 2 = 16 см S = 2 см * 6 см =
12 Ә) b = 1 см a = b * 3 = 1 см * 3 = 3 см P = ( 3 см + 1 см ) * 2 = 8 см S = 3 см * 1 см =
3 Б) b = 3 см a = b * 3 = 9 см P = ( 9 см + 3 см ) * 2 = 9 см S = 9 см * 3 см =
27 6 А) 4 м
- Барлығы - ? м Ш: 4 * 3 : 1 = 12 м Ж: ұзындығы – 12 м Ә) Барлығы - 27 м
Ш: 27 : 3 * 1 = 9 м Ж: |
Дескриптор Есептерді шығарады 2 балл Дескриптор Тіктөртбұрыштың ұзындығы енінен 3 есе ұзын. Оның ауданы мен периметрін табады 2 балл Дескриптор Есептерге сызба таңдап, оларды шығарады 2 балл |
Оқулық 57 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 58 бет 7 есеп
А) Ұлдарға 6 жаңажылдық кәстөм тігу үшін 12 м жұмсалды. Осындай 8 кәстөм тігу үшін, қанша метр мата қажет? Ә) Қыздарға 2 кофтаға қанша мата жұмсалса, ұлдарға 3 жейде тігу үшін сонша мата жұмсалады. Егер бір кофтаға 3 м мата жұмсалған болса, онда әр жейдеге қанша метр мата қажет?
Үйге тапсырма: 57 бет 2, 3 есеп |
7 А) 6 к – 12 м 8 к - ? м Ш: 12 : 6 = 2 м 8 * 6 = 16 м Ж: 8 кәстөмге 16 м мата қажет Ә) ж.ш – с * ш ж.ш = 2 * 3 м = 6 м ш = ж.ш : с ш = 6м : 3 = 2 м Ж: әр жейдеге 2 м мата қажет |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл |
Оқулық 58 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
64 сабақ. Есептер шығарь 3 сынып
64 сабақ. Есептер шығарь 3 сынып
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
64 сабақ. Есептер шығар ( Математика 2 бөлім 57 - 58 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 нүктелі қағазда параллель және қиылысатын түзулерді/ қиылысатын геометриялық жазық фигураларды сызу, олардың қиылысу және бірігу аймағын табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты. «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 55 бет 4 есеп А) Торкөз қағаздан координаталық тор дайында А, В, С, D төбелерінің; Тіктөртбұрыш сыртындағы кез келген 5 нүктенің; Тіктөртбұрыштың ішіндегі кез келген 4 нүктенің координаталарын жаз |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 4 А)
А ( 1, 6 ); В ( 6, 6 ); С ( 6, 3 ); Д ( 1, 3 ); ( 1, 2 ); ( 8, 6 ); ( 6, 1 ); ( 4, 2 ); ( 7, 5 ); ( 2, 4 ); ( 3, 5 ); ( 4, 4 ); ( 5, 4 ); ( 5, 5 ) |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 55 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 64 сабақ. Есептер шығару
Көркем жазу 1.400 1.400 1.500 1.500 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 57 бет 1 есеп А) Мұзайдындардың ауданын өсу реті бойынша ата.
Медеу – дүниежүзіндегі Алау – жасанды Алматы Арена – жасанды ең ірі жасанды мұзайдын сарайы. мұзайдын сарайы.
мұзайдын. Ауданы - Ауданы –
700 10.000 |
Сабақ мақсатын хабарлайды
1
А) Алматы Арена
- 600
Алатау
- 700
Медеу
– 10.000 Ә)
10.000 + 600 + 700 =
11.300
10.000 – 600 =
9.400
10.000 – 700 =
9.300
700 + 600 =
1.300 |
Дескриптор Тапсырмаларды орындайды 1 балл |
Оқулық 57 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 57 бет 4 есеп
9 м – 205 см = 1 тәул – 15 сағ = 1 кг – 465 г = 4 дм – 15 мм = 2 тәул – 40 сағ = 1 км – 602 м = 5 ц – 198 кг = 1 т – 8 ц = 1 дм – 45 мм =
Жазылым; 58 бет 5 есеп
периметрін тап
Жазылым; 58 бет 6 есеп
А) Сым орамынан 4 м кесіп алынды, бұл сымның барлық ұзындығының үштен бір бөлігін құрайды. Сым орамының барлық ұзындығы қанша? Ә) Ұзындығы 27 м сым орамының үштен бір бөлігі кесіп алынды. Қанша метр сым алынды? |
4 9 м – 205 см = 900 см – 205 см = 695 см 4 дм – 15 мм = 400 мм – 15 м = 385 мм 5 ц – 198 кг =500 кг – 198 кг = 302 кг 1 тәул – 15 сағ = 24 сағ – 15 сағ = 9 сағ 2 тәул – 40 сағ = 48 сағ – 40 сағ = 8 сағ 1 т – 8 ц = 10 ц – 8 ц = 2 ц 1 кг – 465 г = 1.000 г – 465 г = 535 г 1 км – 602 м =1.000 м – 602 м = 398 м 1 дм – 45 мм =100 мм – 45 мм = 55 мм 5 А) b = 2 см, a = b * 3 = 2 см * 3 = 6 см P = ( 2 см + 6 см ) * 2 = 16 см S = 2 см * 6 см =
12 Ә) b = 1 см a = b * 3 = 1 см * 3 = 3 см P = ( 3 см + 1 см ) * 2 = 8 см S = 3 см * 1 см =
3 Б) b = 3 см a = b * 3 = 9 см P = ( 9 см + 3 см ) * 2 = 9 см S = 9 см * 3 см =
27 6 А) 4 м
- Барлығы - ? м Ш: 4 * 3 : 1 = 12 м Ж: ұзындығы – 12 м Ә) Барлығы - 27 м
Ш: 27 : 3 * 1 = 9 м Ж: |
Дескриптор Есептерді шығарады 2 балл Дескриптор Тіктөртбұрыштың ұзындығы енінен 3 есе ұзын. Оның ауданы мен периметрін табады 2 балл Дескриптор Есептерге сызба таңдап, оларды шығарады 2 балл |
Оқулық 57 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 58 бет 7 есеп
А) Ұлдарға 6 жаңажылдық кәстөм тігу үшін 12 м жұмсалды. Осындай 8 кәстөм тігу үшін, қанша метр мата қажет? Ә) Қыздарға 2 кофтаға қанша мата жұмсалса, ұлдарға 3 жейде тігу үшін сонша мата жұмсалады. Егер бір кофтаға 3 м мата жұмсалған болса, онда әр жейдеге қанша метр мата қажет?
Үйге тапсырма: 57 бет 2, 3 есеп |
7 А) 6 к – 12 м 8 к - ? м Ш: 12 : 6 = 2 м 8 * 6 = 16 м Ж: 8 кәстөмге 16 м мата қажет Ә) ж.ш – с * ш ж.ш = 2 * 3 м = 6 м ш = ж.ш : с ш = 6м : 3 = 2 м Ж: әр жейдеге 2 м мата қажет |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл |
Оқулық 58 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


















