|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
65 сабақ. Есептер шығар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.2.1** санның квадратын бірдей екі көбейткіштің, ал санның кубы бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну; 3.1.2.14 санның/шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды/шаманы табу: 100 көлеміндегі сандар мен ж үздіктердің жартысын, төрттен бір, оннан бір бөлігін табу; 3.1.3.4** ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/аудан (см2, дм2, м2) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру; 3.3.1.4 суретте кескінделген құрастырылған фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың периметрін анықтау; 3.5.1.5** тіктөртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын табуға есептерді талдау және шығару 3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні біртаңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану; 3.1.2.8 үштаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
64 сабақ. Есептер шығару «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 57 бет 2 есеп Егер тіктөртбұрыштың ауданы белгілі болса, оның ұзындыңы мен ені қандай болуы мүмкін? Мүмкін нұсқалаларды ата
Жазылым: 57 бет 3 есеп
45 кг : 9 = 27 г : 9 = 1 дм 2 см : 2 = 4 дм 8 см : 8 = 6 см 3 мм : 7 = 36 ц : 9 = |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 2 S =
48 S =
45 S =
18 3 45 кг : 9 = 5 кг 1 дм 2 см : 2 = 12 см : 2 = 6 см 6 см 3 мм : 7 = 63 мм : 7 = 9 мм 27 г : 9 = 3 г 4 дм 8 см : 8 = 48 см : 8 = 6 см 36 ц : 9 = 4 ц |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл Дескриптор Есептерды шығарады 1 балл |
Оқулық 57 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут жеке жұмыс
|
Сынып жұмысы 65 сабақ. Бақылау жұмысы
Көркем жазу 1 тапсырма
20 –
ның
18 –
дің
6 – бұл .....
санының
7 – бұл .....
санының |
Сабақ мақсатын хабарлайды
1 20 : 4 * 1 = 5 18 : 2 * 1 = 9 6 * 3 : 1 = 18 7 * 4 : 1 = 28 2 27 : 3 * 1 = 9 36 : 4 * 1 = 9 9 * 2 : 1 = 18 5 * 3 : 1 = 15 |
Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма
Саябаққа 9 ағаш көшет отырғызылды. Бұл - барлық көшеттің үштен бір бөлігі. Барлығы қанша көшет отырғызылуы қажет?
Сыныпта 9 бала спортпен шұғылданады. Бұл – барлық оқушылардың үштен бір бөлігі. Сыныпта қанша оқушы бар?
3 тапсырма
(
(
4 тапсырма 35 + х = 200 – 140 200 + х = 280 + 600 |
1
9 көшет
- барлығы- ? к Ш: 9 * 3 : 1 = 27 32 – 8 =24 Ж: Барлығы 27 көшет отырғызылуы қажет 2
барлығы - ? о Ш: 9 * 3 : 1 = 27 Ж: Сыныпта 27 оқушы бар 1 (
(
35 + х = 200 – 140 200 + х = 280 + 600 35 + х = 60 200 + х = 880 х = 60 – 35 х = 880 – 200 х = 25 х = 680 35 + 25 = 200 – 140 200 + 680 = 280 + 600 60 = 60 880 = 880 |
Дескриптор Есептерді шығарады 2 балл Дескриптор Есепті шығар 2 балл Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл |
Оқулық 57 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту 5 тапсырма Тіктөртбұрыштың ұзындығы 5 см ені 2 см. Тіктөртбұрышты фигураның периметрін тап Тіктөртбұрыштың ұзындығы 6 см ені 3 см. Тіктөртбұрышты фигураның периметрін тап Үйге тапсырма: |
1 а – 5 см b – 2 см P - ? см Ш: P = ( a + b ) * 2 P = ( 5 см + 2 см ) * 2 = 14см Ж: Р = 14 см 2 а – 6 см b – 3 см P - ? см Ш: P = ( a + b ) * 2 P = ( 6 см + 3 см ) * 2 = 18 см Ж: Р = 18 см |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл |
Оқулық 58 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
65 сабақ. Есептер шығар
65 сабақ. Есептер шығар
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
65 сабақ. Есептер шығар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.2.1** санның квадратын бірдей екі көбейткіштің, ал санның кубы бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну; 3.1.2.14 санның/шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды/шаманы табу: 100 көлеміндегі сандар мен ж үздіктердің жартысын, төрттен бір, оннан бір бөлігін табу; 3.1.3.4** ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/аудан (см2, дм2, м2) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру; 3.3.1.4 суретте кескінделген құрастырылған фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың периметрін анықтау; 3.5.1.5** тіктөртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын табуға есептерді талдау және шығару 3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні біртаңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану; 3.1.2.8 үштаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
64 сабақ. Есептер шығару «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 57 бет 2 есеп Егер тіктөртбұрыштың ауданы белгілі болса, оның ұзындыңы мен ені қандай болуы мүмкін? Мүмкін нұсқалаларды ата
Жазылым: 57 бет 3 есеп
45 кг : 9 = 27 г : 9 = 1 дм 2 см : 2 = 4 дм 8 см : 8 = 6 см 3 мм : 7 = 36 ц : 9 = |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 2 S =
48 S =
45 S =
18 3 45 кг : 9 = 5 кг 1 дм 2 см : 2 = 12 см : 2 = 6 см 6 см 3 мм : 7 = 63 мм : 7 = 9 мм 27 г : 9 = 3 г 4 дм 8 см : 8 = 48 см : 8 = 6 см 36 ц : 9 = 4 ц |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл Дескриптор Есептерды шығарады 1 балл |
Оқулық 57 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут жеке жұмыс
|
Сынып жұмысы 65 сабақ. Бақылау жұмысы
Көркем жазу 1 тапсырма
20 –
ның
18 –
дің
6 – бұл .....
санының
7 – бұл .....
санының |
Сабақ мақсатын хабарлайды
1 20 : 4 * 1 = 5 18 : 2 * 1 = 9 6 * 3 : 1 = 18 7 * 4 : 1 = 28 2 27 : 3 * 1 = 9 36 : 4 * 1 = 9 9 * 2 : 1 = 18 5 * 3 : 1 = 15 |
Дескриптор Есепті шығарады 1 балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма
Саябаққа 9 ағаш көшет отырғызылды. Бұл - барлық көшеттің үштен бір бөлігі. Барлығы қанша көшет отырғызылуы қажет?
Сыныпта 9 бала спортпен шұғылданады. Бұл – барлық оқушылардың үштен бір бөлігі. Сыныпта қанша оқушы бар?
3 тапсырма
(
(
4 тапсырма 35 + х = 200 – 140 200 + х = 280 + 600 |
1
9 көшет
- барлығы- ? к Ш: 9 * 3 : 1 = 27 32 – 8 =24 Ж: Барлығы 27 көшет отырғызылуы қажет 2
барлығы - ? о Ш: 9 * 3 : 1 = 27 Ж: Сыныпта 27 оқушы бар 1 (
(
35 + х = 200 – 140 200 + х = 280 + 600 35 + х = 60 200 + х = 880 х = 60 – 35 х = 880 – 200 х = 25 х = 680 35 + 25 = 200 – 140 200 + 680 = 280 + 600 60 = 60 880 = 880 |
Дескриптор Есептерді шығарады 2 балл Дескриптор Есепті шығар 2 балл Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл |
Оқулық 57 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту 5 тапсырма Тіктөртбұрыштың ұзындығы 5 см ені 2 см. Тіктөртбұрышты фигураның периметрін тап Тіктөртбұрыштың ұзындығы 6 см ені 3 см. Тіктөртбұрышты фигураның периметрін тап Үйге тапсырма: |
1 а – 5 см b – 2 см P - ? см Ш: P = ( a + b ) * 2 P = ( 5 см + 2 см ) * 2 = 14см Ж: Р = 14 см 2 а – 6 см b – 3 см P - ? см Ш: P = ( a + b ) * 2 P = ( 6 см + 3 см ) * 2 = 18 см Ж: Р = 18 см |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл |
Оқулық 58 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














