|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№67 сабақ. Мазмұндама |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мазмұндама жазуды, жоспар құруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
АР-ҰЯТ: Достарын, сыныптастарын сыйлайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жүрек» әдісі Жүрек сияқты парақшадағы сөздерді оқып, көңіл күйлерін көтереді Сен керемет қызсың! Сен озат оқушысың! Өткенді пысықтау «Өз үйшігіне кіргіз» ойыны Заттың атын білдіретін сөздерді тауып, өз үйіне орналастыру Тақырыпты ашу Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Мұғалім мәтінді дауыстап, асықпай оқып шығады. Сосын оқушылардан мәтінде кездескен мағынасы түсініксіз сөздер жайлы сұрайды. Оқушы жауаптарынан соң, сөздік жұмысы жүргізіледі. Жазылуы қиын сөздер мен сөз тіркестерін тақтаға жазып қоюға болады. Балалармен бірлесе отырып жоспар құрылады. Жоспар мәтін бөліктері бойынша құрылады. Мәтіннің басы, ортасы, қорытынды бөлімдеріндегі оқиғалар желісіне негіз болып тұрған ойды анық- тайды. Бірнеше оқушы мәтіннің мазмұнын әңгіме- лейді. Содан кейін оқушылар жазуға кіріседі. Жазып болғаннан кейін басынан бастап өз бетінше оқып шығады. Мұнда оқушылар өздерінің жазған жұмыстарын тексеруге мүмкіндік алады. «Нейрожаттығу» әдісі Жаңа тақырып Қамқорлық Тақтаға жоспарды жазып қою. Мазмұндаманың жоспары: 1.Құмырсқаның көбелектерді көруі 2.Көбелектің өрмекші торына түсіп қалуы 3.Құмырсқаның көбелекті құтқаруы 4.Құмырсқаның құртқа ескерту жасауы Жұмыс барысында оқушыларға көметесіп отыру Қорытындылау Қазақ ертегілерінен үзінді оқу. «Оқымысты мен құмырсқа» ертегісінен үзінді тыңдау Кері байланыс
|
Мұғалім әр балаға жүрек пішінді парақша сыйлайды Жануарлар дың суреттеріндегі жазуларды оқып, зат есімді табады Мәтінді тыңдап алады Мазмұнымен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Мазмұндама ны жазады Ертегі тыңдайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Заттың атын білдіретін сөздерді табады Ойынды талапқа сай ойнайды Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын түсінеді Бірлесе отырып жоспар құрады Тамаша! Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын жоспарға сәйкес жазады; Тақырыптың мазмұнын ашып жазады; Мәтіннің бастапқы стилін сақтайды; Сөздерді мағынасына сәйкес қолданады «Бағдаршам» әдісі бойынша өзін өзі бағалау |
Суреттер Үйшік
Оқулық
Музыка Жұмыс дәптері Ертегі кітаптар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№67 сабақ. Мазмұндама 1 сынып ана тiлі
№67 сабақ. Мазмұндама 1 сынып ана тiлі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№67 сабақ. Мазмұндама |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мазмұндама жазуды, жоспар құруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
АР-ҰЯТ: Достарын, сыныптастарын сыйлайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жүрек» әдісі Жүрек сияқты парақшадағы сөздерді оқып, көңіл күйлерін көтереді Сен керемет қызсың! Сен озат оқушысың! Өткенді пысықтау «Өз үйшігіне кіргіз» ойыны Заттың атын білдіретін сөздерді тауып, өз үйіне орналастыру Тақырыпты ашу Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Мұғалім мәтінді дауыстап, асықпай оқып шығады. Сосын оқушылардан мәтінде кездескен мағынасы түсініксіз сөздер жайлы сұрайды. Оқушы жауаптарынан соң, сөздік жұмысы жүргізіледі. Жазылуы қиын сөздер мен сөз тіркестерін тақтаға жазып қоюға болады. Балалармен бірлесе отырып жоспар құрылады. Жоспар мәтін бөліктері бойынша құрылады. Мәтіннің басы, ортасы, қорытынды бөлімдеріндегі оқиғалар желісіне негіз болып тұрған ойды анық- тайды. Бірнеше оқушы мәтіннің мазмұнын әңгіме- лейді. Содан кейін оқушылар жазуға кіріседі. Жазып болғаннан кейін басынан бастап өз бетінше оқып шығады. Мұнда оқушылар өздерінің жазған жұмыстарын тексеруге мүмкіндік алады. «Нейрожаттығу» әдісі Жаңа тақырып Қамқорлық Тақтаға жоспарды жазып қою. Мазмұндаманың жоспары: 1.Құмырсқаның көбелектерді көруі 2.Көбелектің өрмекші торына түсіп қалуы 3.Құмырсқаның көбелекті құтқаруы 4.Құмырсқаның құртқа ескерту жасауы Жұмыс барысында оқушыларға көметесіп отыру Қорытындылау Қазақ ертегілерінен үзінді оқу. «Оқымысты мен құмырсқа» ертегісінен үзінді тыңдау Кері байланыс
|
Мұғалім әр балаға жүрек пішінді парақша сыйлайды Жануарлар дың суреттеріндегі жазуларды оқып, зат есімді табады Мәтінді тыңдап алады Мазмұнымен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Мазмұндама ны жазады Ертегі тыңдайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Заттың атын білдіретін сөздерді табады Ойынды талапқа сай ойнайды Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын түсінеді Бірлесе отырып жоспар құрады Тамаша! Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын жоспарға сәйкес жазады; Тақырыптың мазмұнын ашып жазады; Мәтіннің бастапқы стилін сақтайды; Сөздерді мағынасына сәйкес қолданады «Бағдаршам» әдісі бойынша өзін өзі бағалау |
Суреттер Үйшік
Оқулық
Музыка Жұмыс дәптері Ертегі кітаптар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















