
Бөлім: «Ұлттық және отбасылық
құндылықтар»
Сабақ тақырыбы:
Әке –асқар тау, ана - шыңым
Мектеп: Мұнайлы ауданы № 6 орта мектеп
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Онербаева Лаура
Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын
оқу мақсаттары
Т/А 6.1.4.1- мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара
отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау;
Ж 6.3.2.1- жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай
құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау құрастырып
жазу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Мәтіннің құрылымдық ерекшелігін анықтайды;
Оқушылардың көбі орындай алады:
Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып,
жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай
отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазады.
Ойлау дағдыларының
деңгейлері
Білу, түсіну, қолдану.
Бағалау критерийлері - Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аударады;
- Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;
- Жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай
отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазады.
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: жетекші сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтай алады, жанрлық ерекшеліктерін сақтай отырып
құттықтау, мінездеме құрастырады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: диалог, мінездеме,
құттықтау, т.б.
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған тіркестер: Тозған,
сен толған екенсің, бата берді т.б.
Талқылауға арналған сұрақтар:
- Неліктен әкені асқар тауға, ананы шыңға теңейміз?
- Мейірімді, қамқоршы, аяулы деген сөздер кімге қаратыла
айтылған?
- Әкенің бала тәрбиесіндегі ықпалы қандай?
- Ұрпақтың панасы, үйдің басшысы кім?
Құндылықтарға
баулу
Ұлттық және отбасылық құндылықтар
Пәнаралық байланыс Өзін-өзі тану, музыка
Алдыңғы оқу Ұшқан ұя
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Ширату жаттығуы
«Бұл жауабы болса, онда сұрақ қандай болады?»
әдісі бойынша оқушыларға сөйлемдер беріліп, осы
сөйлемдер жауап болу үшін сұрақ қандай болатынын
анықтау сұралады.
Қазақ тілді
мектептердегі «қазақ
тілі» және «қазақ
әдебиеті» пәндері
бойынша педагог

- Отан отбасынан басталады.
(Отан неден басталады?)
- Ата-ана -отбасындағы тәрбиенің бастауы.
(Отбасындағы тәрбиенің бастауы кімдер?)
- Әкенің ұл балаға берген тәрбиесі-елге сын.
(Әкенің отбасындағы рөлі қандай?)
Топқа бөлу.
Оқушылар «Социометрия» әдісі арқылы мақал-
мәтелдер жазылған қағаз қиындыларын құрастырып,
топқа бөлінеді.
Әке-асқар тау (әке тобы)
Ана-бауырындағы бұлақ (ана тобы)
Бала-жағасындағы құрақ (бала тобы)
кадрлардың біліктілігін
арттыру курсының білім
беру бағдарламасы 4-
күн, 5-үлестірме
материал.
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы
75-бет.
Сабақтың
ортасы
10 минут
(7 минут
тапсырманы
орындауға,
3 минут
қорғауға
берілді)
10 минут
(7 минут
тапсырманы
орындауға,
3минут
қорғауға
берілді)
Тыңдалым:
«Ата тұрып ұл сөйлесе – ержеткені болар» мәтіні
оқушыларға аудио жазба арқылы тыңдатылады.
1-тапсырма.
«Көршіңмен талқыла!» әдісі арқылы оқушылар
жұптаса отырып, берілген мәтін мазмұнын түсініп,
сұрақтарға жауап береді.
- Ата тұрып ұл сөйлегеннен без дегенді қалай
түсінесіңдер?
- Сырым Нұралханның үйіне барғанда қандай
жағдайдың куәсі болды?
- Малайсары Сырымға қандай бата берді?
- Мәтінде қазақтың қандай салт-дәстүрі көрініс
тапқан? Ойларыңмен бөлісіңдер.
Дескриптор:
- мәтін мазмұнын түсінеді, құрылымдық
ерекшеліктерін анықтай алады.
- жетекші сұрақтарға жауап беріп, негізгі ойды
анықтайды.
Қалыптастырушы бағалау:
Ауызша (сұрақтарға жақсы жауап бердіңдер,
жарайсыңдар, ойыңды нақтыла, ойлан, т.б.)
2-тапсырма
«Еркін жазба» әдісі арқылы А.Енсеповтың
орындауындағы «Әке толғауы» күйі тыңдатылады.
Жетекші сұрақтар:
- Күйді тыңдай отырып қандай сезімге бөлендіңдер?
- Неліктен күй «Әке толғауы» деп аталды?
- Толғау сөзінің мағынасы қандай?
Дескриптор:
- тыңдаған әуен мазмұнын түсінеді;
- жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;
Қалыптастырушы бағалау:
Ауызша (жарайсың, тамаша, жақсы, толықтыр)
3-тапсырма
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы
46-бет.
9-күн 1-сабақ 1-
үлестірме материал
https://youtu.be/kNOFzx3
elB8

10 минут
(7 минут
тапсырманы
орындауға,
3минут
қорғауға
берілді)
Оқушыларға жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне
сай құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау
құрастырып жазуға тапсырма беріледі. Жазған
құттықтау, мінездемелерінің жанрлық және стильдік
ерекшеліктерін сақтай отырып, «Айырмашылығы
неде?» әдісі арқылы салыстырады, ерекшеліктерін
анықтайды.
1. Әке тобы. Анаға құттықтау жазу.
2 .Ана тобы. Әкеге мінездеме жазу.
3.Бала тобы. Отбасылық мерекеге арнап құттықтау
жазу.
Дескриптор:
- жазба жұмысындағы жанрлық және стильдік
ерекшеліктерді ескереді;
- мінездеме, құттықтау құрастырып жазады.
- мінездеме мен құттықтаудың жанрлық және стильдік
ерекшеліктерін ажырата алады.
Қалыптастырушы бағалау:
Жазбаша ( Жақсы, дегенмен ойыңды жүйелеп көр, әлі
де толықтыру керек, жанрлық ерекшелігін ескеру
қажет )
14-күн, 1-сабақ, 3-
үлестірме материал
Сабақтың соңы
5 минут
Үйге тапсырма
Рефлексия
«Стикер» әдісі. Стикерлерді оқу үдерісін талдау үшін
қолданыңыз. Оқушылар топтарда, жұппен немесе
дербес түрде мынадай сұрақтарға жауап бере алады:
• Мен нені үйрендім?
• Маған не қиын болып көрінді?
• Не күрделі болды?
• Мен енді нені үйренгім келеді?
Сабақта өткен тақырып бойынша сыныптасыңа
«Конверттегі сұрақ» дайындаңдар.
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы 77-бет.
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы 42-бет.
Қосымша ақпарат
Саралау – оқушыға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
Оқу мақсаты сараланады,
оқу мақсатына сәйкес
тапсырмалар сараланады.
Тапсырмаларды саралау
барысында оқушылардың
қажеттілігі, жас
ерекшеліктері, ойлау
Бағалау – оқушы білімін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Сабақ кезінде оқушыларды бағалау үнемі
жүргізіледі.
Оқушыларды үнемі ынталандырып,
қолдау көрсету мақсатында
қалыптастырушы бағалау ауызша
(сұрақтарға жақсы жауап бердіңдер,
жарайсыңдар, ойыңды нақтыла, ойлан,
т.б.) жазбаша (жақсы, дегенмен ойыңды
жүйелеп көр, әлі де толықтыру керек,
жанрлық ерекшелігін ескеру қажет,т.б.)
жүргізіледі.
Пәнаралық
байланыс;
денсаулық және
қауіпсіздік, АКТ-
мен байланыс,
құндылықтармен
байланыс (тәрбие
элементі)
Оқуды жақсарту үшін
сабақ өзін-өзі тану,
музыка пәндерімен
байланыстырылады.
Оқуды жақсарту
мақсатында АКТ

дағдыларының деңгейі
ескеріледі.
Мәтіннің құрылымдық
ерекшелігіне назар аудара
отырып, жетекші сұрақтар
арқылы негізгі ойды
анықтау мақсатына сәйкес
сараланған «Көршіңмен
талқыла» әдісі бойынша
берілген тапсырманы
орындау барысында төмен
деңгейдегі оқушылар мәтін
мазмұнын түсінеді, орта
деңгейдегі оқушылар
мәтіннің құрылымдық
ерекшеліктерін анықтайды,
жоғары деңгейдегі
оқушылар жетекші
сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтайды.
Төмен деңгейдегі оқушыға
сұрақтар қою арқылы
мәтіннің құрылымдық
ерекшеліктерін анықтауға
бағыттаймын.Орта
деңгейдегі оқушылар
мәтіндегі жетекші сұрақтар
арқылы негізгі ойды
анықтауға бағыт-бағдар
беремін. Жоғары деңгейдегі
оқушылар шығарманың
құрылымдық
ерекшеліктерін негізге ала
отырып, шығармашылық
қабілетін дамытуға
жұмыстанамын.Оқушылард
ың тапсырмаларды орындау
деңгейіне қарай,
ынталандырып отырамын.
қолданылады.
Оқушыларға аудио
жазбаны тыңдатамын.
Ұлттық және отбасылық
құндылықтарды
құрметтеуге тәрбиелеу
бағытында жұмыстар
жүргізіледі.

Рефлексия
Сабақ мақсаттары мен оқу
міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай
деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс
енгіздім және неге?
Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.
Бүгін оқушылар мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара
отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауды, жанрлық
және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып
мінездеме, құттықтау құрастырып жазуды үйренді.
Сабақ өте жақсы деңгейде өтті.
Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Тапсырмалар оқу мақсатына
сәйкес берілді.
Уақытты тиімді пайдаландым.
Жоспарыма ешқандай өзгеріс енгізбедім.Өйткені, мақсат СМАРТ-қа
негізделген нақты, шынайы, қолжетімді, өлшенген, уақыты шектеулі.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1: «Бұл жауабы болса, онда сұрақ қандай болады?» әдісі арқылы алдын ала берілген дайын
сөйлем негізінде сұрақ құрастыруы жүзеге асты.
2: «Еркін жазба» әдісі арқылы тыңдаған әуен мазмұнын түсініп, негізгі ойды анықтады.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын
тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1: Шығармашылық бағытта жұмыс жүргізу (ән, мәнерлеп өлең оқу) қолданғанымда сабағым одан да
жақсы өтер ме еді.
2: Әдеби теориялық норма дағдыларына байланысты түрлі деңгейдегі тапсырмалар қолданғанымда
сабағым одан да жақсы өтер ме еді.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде
келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:Бірнеше оқушы бойынан ерекше қабілеттер байқадым. Алдағы уақытта осы оқушылардың өз
қабілеттерін жетілдіру үшін сараланған тапсырма беруді жоспарлаймын.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
6-сынып қазақ тілі. Тақырыбы: Әке –асқар тау, ана - шыңым
6-сынып қазақ тілі. Тақырыбы: Әке –асқар тау, ана - шыңым

Бөлім: «Ұлттық және отбасылық
құндылықтар»
Сабақ тақырыбы:
Әке –асқар тау, ана - шыңым
Мектеп: Мұнайлы ауданы № 6 орта мектеп
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Онербаева Лаура
Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын
оқу мақсаттары
Т/А 6.1.4.1- мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара
отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау;
Ж 6.3.2.1- жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай
құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау құрастырып
жазу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Мәтіннің құрылымдық ерекшелігін анықтайды;
Оқушылардың көбі орындай алады:
Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып,
жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай
отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазады.
Ойлау дағдыларының
деңгейлері
Білу, түсіну, қолдану.
Бағалау критерийлері - Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аударады;
- Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;
- Жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай
отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазады.
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: жетекші сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтай алады, жанрлық ерекшеліктерін сақтай отырып
құттықтау, мінездеме құрастырады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: диалог, мінездеме,
құттықтау, т.б.
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған тіркестер: Тозған,
сен толған екенсің, бата берді т.б.
Талқылауға арналған сұрақтар:
- Неліктен әкені асқар тауға, ананы шыңға теңейміз?
- Мейірімді, қамқоршы, аяулы деген сөздер кімге қаратыла
айтылған?
- Әкенің бала тәрбиесіндегі ықпалы қандай?
- Ұрпақтың панасы, үйдің басшысы кім?
Құндылықтарға
баулу
Ұлттық және отбасылық құндылықтар
Пәнаралық байланыс Өзін-өзі тану, музыка
Алдыңғы оқу Ұшқан ұя
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Ширату жаттығуы
«Бұл жауабы болса, онда сұрақ қандай болады?»
әдісі бойынша оқушыларға сөйлемдер беріліп, осы
сөйлемдер жауап болу үшін сұрақ қандай болатынын
анықтау сұралады.
Қазақ тілді
мектептердегі «қазақ
тілі» және «қазақ
әдебиеті» пәндері
бойынша педагог

- Отан отбасынан басталады.
(Отан неден басталады?)
- Ата-ана -отбасындағы тәрбиенің бастауы.
(Отбасындағы тәрбиенің бастауы кімдер?)
- Әкенің ұл балаға берген тәрбиесі-елге сын.
(Әкенің отбасындағы рөлі қандай?)
Топқа бөлу.
Оқушылар «Социометрия» әдісі арқылы мақал-
мәтелдер жазылған қағаз қиындыларын құрастырып,
топқа бөлінеді.
Әке-асқар тау (әке тобы)
Ана-бауырындағы бұлақ (ана тобы)
Бала-жағасындағы құрақ (бала тобы)
кадрлардың біліктілігін
арттыру курсының білім
беру бағдарламасы 4-
күн, 5-үлестірме
материал.
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы
75-бет.
Сабақтың
ортасы
10 минут
(7 минут
тапсырманы
орындауға,
3 минут
қорғауға
берілді)
10 минут
(7 минут
тапсырманы
орындауға,
3минут
қорғауға
берілді)
Тыңдалым:
«Ата тұрып ұл сөйлесе – ержеткені болар» мәтіні
оқушыларға аудио жазба арқылы тыңдатылады.
1-тапсырма.
«Көршіңмен талқыла!» әдісі арқылы оқушылар
жұптаса отырып, берілген мәтін мазмұнын түсініп,
сұрақтарға жауап береді.
- Ата тұрып ұл сөйлегеннен без дегенді қалай
түсінесіңдер?
- Сырым Нұралханның үйіне барғанда қандай
жағдайдың куәсі болды?
- Малайсары Сырымға қандай бата берді?
- Мәтінде қазақтың қандай салт-дәстүрі көрініс
тапқан? Ойларыңмен бөлісіңдер.
Дескриптор:
- мәтін мазмұнын түсінеді, құрылымдық
ерекшеліктерін анықтай алады.
- жетекші сұрақтарға жауап беріп, негізгі ойды
анықтайды.
Қалыптастырушы бағалау:
Ауызша (сұрақтарға жақсы жауап бердіңдер,
жарайсыңдар, ойыңды нақтыла, ойлан, т.б.)
2-тапсырма
«Еркін жазба» әдісі арқылы А.Енсеповтың
орындауындағы «Әке толғауы» күйі тыңдатылады.
Жетекші сұрақтар:
- Күйді тыңдай отырып қандай сезімге бөлендіңдер?
- Неліктен күй «Әке толғауы» деп аталды?
- Толғау сөзінің мағынасы қандай?
Дескриптор:
- тыңдаған әуен мазмұнын түсінеді;
- жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды;
Қалыптастырушы бағалау:
Ауызша (жарайсың, тамаша, жақсы, толықтыр)
3-тапсырма
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы
46-бет.
9-күн 1-сабақ 1-
үлестірме материал
https://youtu.be/kNOFzx3
elB8

10 минут
(7 минут
тапсырманы
орындауға,
3минут
қорғауға
берілді)
Оқушыларға жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне
сай құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау
құрастырып жазуға тапсырма беріледі. Жазған
құттықтау, мінездемелерінің жанрлық және стильдік
ерекшеліктерін сақтай отырып, «Айырмашылығы
неде?» әдісі арқылы салыстырады, ерекшеліктерін
анықтайды.
1. Әке тобы. Анаға құттықтау жазу.
2 .Ана тобы. Әкеге мінездеме жазу.
3.Бала тобы. Отбасылық мерекеге арнап құттықтау
жазу.
Дескриптор:
- жазба жұмысындағы жанрлық және стильдік
ерекшеліктерді ескереді;
- мінездеме, құттықтау құрастырып жазады.
- мінездеме мен құттықтаудың жанрлық және стильдік
ерекшеліктерін ажырата алады.
Қалыптастырушы бағалау:
Жазбаша ( Жақсы, дегенмен ойыңды жүйелеп көр, әлі
де толықтыру керек, жанрлық ерекшелігін ескеру
қажет )
14-күн, 1-сабақ, 3-
үлестірме материал
Сабақтың соңы
5 минут
Үйге тапсырма
Рефлексия
«Стикер» әдісі. Стикерлерді оқу үдерісін талдау үшін
қолданыңыз. Оқушылар топтарда, жұппен немесе
дербес түрде мынадай сұрақтарға жауап бере алады:
• Мен нені үйрендім?
• Маған не қиын болып көрінді?
• Не күрделі болды?
• Мен енді нені үйренгім келеді?
Сабақта өткен тақырып бойынша сыныптасыңа
«Конверттегі сұрақ» дайындаңдар.
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы 77-бет.
Жаңа әдіс-тәсілдер
жинағы 42-бет.
Қосымша ақпарат
Саралау – оқушыға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
Оқу мақсаты сараланады,
оқу мақсатына сәйкес
тапсырмалар сараланады.
Тапсырмаларды саралау
барысында оқушылардың
қажеттілігі, жас
ерекшеліктері, ойлау
Бағалау – оқушы білімін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Сабақ кезінде оқушыларды бағалау үнемі
жүргізіледі.
Оқушыларды үнемі ынталандырып,
қолдау көрсету мақсатында
қалыптастырушы бағалау ауызша
(сұрақтарға жақсы жауап бердіңдер,
жарайсыңдар, ойыңды нақтыла, ойлан,
т.б.) жазбаша (жақсы, дегенмен ойыңды
жүйелеп көр, әлі де толықтыру керек,
жанрлық ерекшелігін ескеру қажет,т.б.)
жүргізіледі.
Пәнаралық
байланыс;
денсаулық және
қауіпсіздік, АКТ-
мен байланыс,
құндылықтармен
байланыс (тәрбие
элементі)
Оқуды жақсарту үшін
сабақ өзін-өзі тану,
музыка пәндерімен
байланыстырылады.
Оқуды жақсарту
мақсатында АКТ

дағдыларының деңгейі
ескеріледі.
Мәтіннің құрылымдық
ерекшелігіне назар аудара
отырып, жетекші сұрақтар
арқылы негізгі ойды
анықтау мақсатына сәйкес
сараланған «Көршіңмен
талқыла» әдісі бойынша
берілген тапсырманы
орындау барысында төмен
деңгейдегі оқушылар мәтін
мазмұнын түсінеді, орта
деңгейдегі оқушылар
мәтіннің құрылымдық
ерекшеліктерін анықтайды,
жоғары деңгейдегі
оқушылар жетекші
сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтайды.
Төмен деңгейдегі оқушыға
сұрақтар қою арқылы
мәтіннің құрылымдық
ерекшеліктерін анықтауға
бағыттаймын.Орта
деңгейдегі оқушылар
мәтіндегі жетекші сұрақтар
арқылы негізгі ойды
анықтауға бағыт-бағдар
беремін. Жоғары деңгейдегі
оқушылар шығарманың
құрылымдық
ерекшеліктерін негізге ала
отырып, шығармашылық
қабілетін дамытуға
жұмыстанамын.Оқушылард
ың тапсырмаларды орындау
деңгейіне қарай,
ынталандырып отырамын.
қолданылады.
Оқушыларға аудио
жазбаны тыңдатамын.
Ұлттық және отбасылық
құндылықтарды
құрметтеуге тәрбиелеу
бағытында жұмыстар
жүргізіледі.

Рефлексия
Сабақ мақсаттары мен оқу
міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай
деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс
енгіздім және неге?
Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.
Бүгін оқушылар мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара
отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауды, жанрлық
және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып
мінездеме, құттықтау құрастырып жазуды үйренді.
Сабақ өте жақсы деңгейде өтті.
Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Тапсырмалар оқу мақсатына
сәйкес берілді.
Уақытты тиімді пайдаландым.
Жоспарыма ешқандай өзгеріс енгізбедім.Өйткені, мақсат СМАРТ-қа
негізделген нақты, шынайы, қолжетімді, өлшенген, уақыты шектеулі.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1: «Бұл жауабы болса, онда сұрақ қандай болады?» әдісі арқылы алдын ала берілген дайын
сөйлем негізінде сұрақ құрастыруы жүзеге асты.
2: «Еркін жазба» әдісі арқылы тыңдаған әуен мазмұнын түсініп, негізгі ойды анықтады.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын
тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1: Шығармашылық бағытта жұмыс жүргізу (ән, мәнерлеп өлең оқу) қолданғанымда сабағым одан да
жақсы өтер ме еді.
2: Әдеби теориялық норма дағдыларына байланысты түрлі деңгейдегі тапсырмалар қолданғанымда
сабағым одан да жақсы өтер ме еді.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде
келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:Бірнеше оқушы бойынан ерекше қабілеттер байқадым. Алдағы уақытта осы оқушылардың өз
қабілеттерін жетілдіру үшін сараланған тапсырма беруді жоспарлаймын.
шағым қалдыра аласыз













