САБАҚ:Ауадағы су буы | Мектеп: Әбу Досмұханбеттов атындағы облыстық дарынды балаларға мамандандырылған интернат-гимназия |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 7.3.4.3- Ауадағы су буы анықтамасымен, ылғалдылық түрлерімен және оның температурамен байланысымен танысады;7.3.4.4 – Ауаның ылғалдылығын өлшейді; |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Су буының конденсациясын анықтай алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Ауаның ылалдылығын өлшей алады. |
Бағалау критерийі | Су буының конденсациясын анықтай алады.Су буының конденсациясын анықтай алады. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: ауадағы су буы, температура, абсолюттік және салыстырмалы ылғалдылық, су буының конденсациясы, ауа ылғадылығы. |
Құндылықтарға баулу | Тұлғааралық құзыреттерді дамыту; әр тұлғаның пікірін ескеру және әр идеяны бағалау |
Ресурстар мен көрнекіліктер | Оқулық, 6-сыныптың атласы, стикерлер. |
Әдіс-тәсілдер | Географиялық есеп, миға шабуыл, «Елші» әдісі |
Модульдер | Оқытудағы жаңа тәсілдер, оқушыларды жас ерекшеліктеріне сай оқыту, дарынды және талантты балаларды оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, сын тұрғысынан ойлау |
Пәнаралық байланыс | Биология, химия |
Алдыңғы білім | Ауаның температурасы |
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар мен көрнекіліктер |
Сабақтың басы 1 минут
3 минут
1 минут
2 минут
2 минут | Ұйымдастыру кезеңіСыныпты түгелдеуТопбасшысын тағайындау, бағалау парақтарын тарату – Жеке жұмыс Үй тапсырмасын тексеру – географиялық есеп
Жұппен жұмыс Бір-бірінің жұмыстарын тексеріп, дұрыстығына көз жеткізеді.
Миға шабуыл 1. Ауа температурасы, айлық және орташа темпертура дегеніміз не? 2.Өз өлкеңнің температурасы жайлы айтып бер?
Сабақтың тақырыбын айтуОқу мақсатын түсініп, сабақ мақсатын анықтату |
Географиялық есеп
ауызша
|
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут | Білу және түсіну1. Судың агрегаттық күйлерін қайталай отырып, су буының ауада таралуымен танысады.2. Абсолюттік және салыстырмалы ылғалдылықтың айырмашылықтрын анықтайды.3. Ауаның ылғалдылығын өлшейді.Мұғалімнің кері байланысыТоптық жұмысЖаңа тақырыпты меңгеруӘр топ өздеріне берілген бөлікті оқиды. 1-топ «Ауаға су буы қайдан тарайды?» - 90-бетті, 2-топ «ауадағы су буының температурамен байланысы және абсолюттік және салыстырмалы ылғалдылық»- 91- 92-бетті, 3-топ су буының конденсациясы және ауа ылғалдылыған өлшеу – 92 – бетті оқиды. «Елші» әдісі бойынша басқа топтарға әр топтың елшілері өздерінің оқыған бөліктерін түсіндіреді. Оқуға 2 минут, талқылауға 2 минут, түсіндіруге 2 минуттан, барлығы 6 минутҚолдану, бағалау 1-топ Ауадағы су буы қайдан таралады?Түсіндіріңдер. 2-топ Ауадағы су буының температурамен байланылыстығының маңызы қандай? 3-топ су буының клнденсациясы дегеніміз не және ауа ылдалдылығын қалай өлшейміз?Дайындалуға 2 минут, әр топтың қорғауына 2 минуттан, барлығы 8 минутМұғалімнің кері байланысыТопбасшылары топ мүшелерін бағалайды.
|
6-сыныптың жұмыс атласы
Оқулық, 90-92 беттер
Оқулық және 6 сынып жұмыс атласы
|
Сабақтың соңы 4 минут
1 минут1 минут | Қалыптастырушы бағалау Оқушылардың кері байланысы «Екі жұлдыз, бір тілек» - 4 минутСабақтың мақсатына жеткен-жетпегендіктерін сұрайды. Рефлексия «Білім қоржыны» |
стикерлер |