|
Білім беру ұйымының атауы |
«№155 Д.Шыныбеков атындағы орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алпысбай Мөлдір |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А» сынып |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ. Зат есімнің септелуі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есім септіктерінің атын, сұрақтарын,олардың жалғауларын білетін болады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Заң және тәртіп.Өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Қорытынды
Кері байланыс
Бағалау
|
Сабаққа дайындық. Оқушыларды түгендеу. «Ашық журнал» әдісімен бағалауды түсіндіру Психологиялық ахуалды жақсарту
«1- Найзағай», «2-Қар», «3-Жаңбыр» топтарына бөлу Үй тапсырмасы 25-жаттығу
Қоян-сүтқоректі жануар. Оның түсі ақ және сұр болып келеді. Қоян-қорқақ аң. Қоянның терісінен киім тігеді, етін жейді Бұл- ғылыми-танымдық мәтін «Миға шабуыл» ойыны
Жаңа тақырып Ережемен жұмыс топтық тапсырма Сөйлемдегі сөздерді бір-бірімен байланыстыру үшін жалғанатын жалғауларды септік жалғаулары деп атайды. Тақырыпқа сәйкес бейнежазба 28-жаттығу
Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 26-жаттығу 1-топ Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап тап. Не? Неден? Неге? Неге? Нені? Жер, жерден, жерге, бұлтқа, бұлтты 27-жаттығу 2-топ А А 30-жаттығу 3-топ «Пазл септіктер» құрастыру 1.Таутекенің,көбелектің, қаздың,(бақаға) 2.Кемпірқосақты,жусанды,түлкіні (өрмекшімен) 3.Қарлығаштан,жаңбырдан (қараторғайға)
Жеке және жұптық жұмыс Оқушыларға парақша таратып, суреттердегі сөздерді септейді. Тақтаға «Жаңбыр» сөзін септеп жазады. Тест тапсырмасы 1)в 2)д 3)е 4)с 5)б 6)с
«Еркін микрофон» әдісімен әр топтан екі оқушыдан сабақты қалай түсінгенін сұраймын.
Үй тапсырмасы. 29-жаттығу Адам,табиғат сөздерін септеп жазу А.С. адам,табиғат І.С. адамның,табиғаттың Б.С.адамға,табиғатқа Т.С. адамды, табиғатты Ж.С. адамда,табиғатта Ш.С. адамнан,табиғаттан К.С. адаммен,табиғатпен «Ашық журнал» әдісі бойынша оқушылардың алған ұпайлары есептеледі . 10-8ұпайлар 5, 7-5 ұпайлар 4, 5-1 ұпайлар 3 деген бағаланады.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Сандар таңдау арқылы топқа бөліну
Үй тапсырмасын тексертеді. Кестені толтырып, құрған мәтіндерін оқып береді.
Ережені оқиды Сызбамен жұмыс жасайды Ережені түсініп алады Бейнежазба ташалайды
Кестемен жұмыс жасайды
Күй әуеніне байланысты би қимылдарын жасайды. Мәтінмен жұмыс жасайды
Мәтінді көшіріп жазады.
Мәтінді оқиды
Ауызша орындайды
Тест орындау
Бір-біріне көмектесе отырып орындайды
Жұмыс парағымен жұмыс жасайды. Тақтамен жұмыс жасайды.
Кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасын алады,мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды
Өз ұпайларын және смайликтерді санайды
|
Мадақтау
Жарайсыңдар
Дескриптор: Қоян туралы мәліметтер біледі-1Б
ҚБ: «Басбармақ» әдісі бойынша топтарды бағалайды–1Б
ҚБ: «Басбармақ» әдісі бойынша топтарды бағалайды-1Б.
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді-3Б
Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-2Б Ақбөкен сөзіне жалғанған жалғаулардың астын сызады-1Б
ҚБ: Септіктер туралы біліп алды,оларға сұрақ қоя алады-1Б Дескриптор: Тест жауабына -1Б
Септік жалғауларын қай кезде жалғауды біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Сабақтың қызықты кезеңі және өзіне қиын болған тапсырма жайлы айтады. Тамаша жұмыс!
Бағалау
Жарайсың!
|
Қоян туралы мәліметтер
Қоян туралы суреттер
Оқулық
Кесте
Ереже жазылған плакат
Таратпа парақтар
Видеоролик көрсетіледі
Ақбөкен суреті
Тест жазылған парақша
Ереже жазылған плакат
Плакаттар
Ереже жазылған плакат
Жұмыс парағы
|
||||||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№70 сабақ. Зат есімнің септелуі
№70 сабақ. Зат есімнің септелуі
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№155 Д.Шыныбеков атындағы орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алпысбай Мөлдір |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А» сынып |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ. Зат есімнің септелуі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есім септіктерінің атын, сұрақтарын,олардың жалғауларын білетін болады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Заң және тәртіп.Өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Қорытынды
Кері байланыс
Бағалау
|
Сабаққа дайындық. Оқушыларды түгендеу. «Ашық журнал» әдісімен бағалауды түсіндіру Психологиялық ахуалды жақсарту
«1- Найзағай», «2-Қар», «3-Жаңбыр» топтарына бөлу Үй тапсырмасы 25-жаттығу
Қоян-сүтқоректі жануар. Оның түсі ақ және сұр болып келеді. Қоян-қорқақ аң. Қоянның терісінен киім тігеді, етін жейді Бұл- ғылыми-танымдық мәтін «Миға шабуыл» ойыны
Жаңа тақырып Ережемен жұмыс топтық тапсырма Сөйлемдегі сөздерді бір-бірімен байланыстыру үшін жалғанатын жалғауларды септік жалғаулары деп атайды. Тақырыпқа сәйкес бейнежазба 28-жаттығу
Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 26-жаттығу 1-топ Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап тап. Не? Неден? Неге? Неге? Нені? Жер, жерден, жерге, бұлтқа, бұлтты 27-жаттығу 2-топ А А 30-жаттығу 3-топ «Пазл септіктер» құрастыру 1.Таутекенің,көбелектің, қаздың,(бақаға) 2.Кемпірқосақты,жусанды,түлкіні (өрмекшімен) 3.Қарлығаштан,жаңбырдан (қараторғайға)
Жеке және жұптық жұмыс Оқушыларға парақша таратып, суреттердегі сөздерді септейді. Тақтаға «Жаңбыр» сөзін септеп жазады. Тест тапсырмасы 1)в 2)д 3)е 4)с 5)б 6)с
«Еркін микрофон» әдісімен әр топтан екі оқушыдан сабақты қалай түсінгенін сұраймын.
Үй тапсырмасы. 29-жаттығу Адам,табиғат сөздерін септеп жазу А.С. адам,табиғат І.С. адамның,табиғаттың Б.С.адамға,табиғатқа Т.С. адамды, табиғатты Ж.С. адамда,табиғатта Ш.С. адамнан,табиғаттан К.С. адаммен,табиғатпен «Ашық журнал» әдісі бойынша оқушылардың алған ұпайлары есептеледі . 10-8ұпайлар 5, 7-5 ұпайлар 4, 5-1 ұпайлар 3 деген бағаланады.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Сандар таңдау арқылы топқа бөліну
Үй тапсырмасын тексертеді. Кестені толтырып, құрған мәтіндерін оқып береді.
Ережені оқиды Сызбамен жұмыс жасайды Ережені түсініп алады Бейнежазба ташалайды
Кестемен жұмыс жасайды
Күй әуеніне байланысты би қимылдарын жасайды. Мәтінмен жұмыс жасайды
Мәтінді көшіріп жазады.
Мәтінді оқиды
Ауызша орындайды
Тест орындау
Бір-біріне көмектесе отырып орындайды
Жұмыс парағымен жұмыс жасайды. Тақтамен жұмыс жасайды.
Кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасын алады,мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды
Өз ұпайларын және смайликтерді санайды
|
Мадақтау
Жарайсыңдар
Дескриптор: Қоян туралы мәліметтер біледі-1Б
ҚБ: «Басбармақ» әдісі бойынша топтарды бағалайды–1Б
ҚБ: «Басбармақ» әдісі бойынша топтарды бағалайды-1Б.
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді-3Б
Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-2Б Ақбөкен сөзіне жалғанған жалғаулардың астын сызады-1Б
ҚБ: Септіктер туралы біліп алды,оларға сұрақ қоя алады-1Б Дескриптор: Тест жауабына -1Б
Септік жалғауларын қай кезде жалғауды біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Сабақтың қызықты кезеңі және өзіне қиын болған тапсырма жайлы айтады. Тамаша жұмыс!
Бағалау
Жарайсың!
|
Қоян туралы мәліметтер
Қоян туралы суреттер
Оқулық
Кесте
Ереже жазылған плакат
Таратпа парақтар
Видеоролик көрсетіледі
Ақбөкен суреті
Тест жазылған парақша
Ереже жазылған плакат
Плакаттар
Ереже жазылған плакат
Жұмыс парағы
|
||||||||||||

шағым қалдыра аласыз


















