73 сабақ Математика Кездесу қозғалысына берілген есептер 4 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

73 сабақ Математика Кездесу қозғалысына берілген есептер 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Кездесу қозғалысына берілген есептердің шығарылу жолдарын түсіндіру
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

     

Математика 73-сабақ


Мектеп

жалпы орта білім беретін мектебі

Бөлім

Есептер шығару 87016094001

Педагогтің аты-жөні

Нұржанова А

Күні:

19.12.2024ж

Сынып:4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

73 Кездесу қозғалысына берілген есептер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.9** кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен

шешу

Сабақтың мақсаты

Кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді

Құндылықты дарыту

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ

бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру;

тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


10 мин






Психологиялық ахуал.

«Амандасу билеті»

Үй тапсырмасын тексеру

9-тапсырма. Есепті теңдеу құрып шығар.

S=81км

t=3сағ

v1=12км/сағ

v2=?км/сағ

Ш: x-ауылдан шыққан велосипедшінің жылд.

vжақ= v1+ v2=12+x

S= vжақ *t

(12+x)*3=81

12+x=81:3

12+x=27

x=27-12

x=15км/сағ ( v2)

Ж: Ауылдан шыққан велосипедшінің жылдамдығы -15км/сағ.

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ

бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру;

тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу.

ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс

"Голту " әдісі

ОДД:білу,түсіну,қолдану

Алматы қаласында сәулетші А.П. Зенковтың ұсынысымен

қандай ғимарат тар бой көтергенін анықта. Мәні 1963 болатын өрнектерді тап.

48 400 : 25=1936 (Абай атындағы Опера

және балет театры)

49 075 : 25=1963(Алматы Кафедральды

Қасиетті Вознесенск соборы)

590 863 : 301=1963(Ы. Ғабдұлуәлиевтің

сауда үйі – қазір «Қызыл таң» маталар дүкені)

1 937 481 : 987=1963(Верный ерлер гимназиясы – қазір С. Бегалин атындағы

Мемлекеттік балалар кітапханасы)


Психологиялық тренингке қатысады.









Алматы қаласында сәулетші А.П. Зенковтың ұсынысымен қандай ғимарат тар бой көтергенін анықтайды



Жарайсыңдар!

ҚБ: Бағалау парақшасы «Бәйге»












Дескриптор: Алматы қаласында сәулетші А.П. Зенковтың ұсынысымен қандай ғимарат тар бой көтергенін анықтайды 1балл













Сабақтың ортасы

10 мин



ФС 2,3-тапсырма Жұптық жұмыс

"Құрастыр" әдісі

ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау:

1 жұп S=5км500м=5500м

V=100м/мин

Жаяу шықты-17:00

Shape1 ? үлгередіShape2

Жету керек-18:00

Серуенге кетеді-?мин

Ш: t=S:v (жолға кететін уақыт)

t=5500:100=55мин

17:00+55мин=17:55

17:55 < 18:00

Ж: Олар сағат 18:00-де "Ханшатыр" ойын-сауық орталығына жете алады. Серуенге 55минут уақыт кетеді.

2 жұп Есеп бойынша теңдеу құр. Есепті шығар.

S=4650 км

v1=750 км/сағ

v2=800 км/сағ

t=?сағ

Ш: x-ұшақтардың ұшқан уақыты

(750+800)*x=4650

1550*x=4650

x=4650:1550

x=3сағ (t)

Ж: Олар 3сағат ұшты.




ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға Ойлан және жауап бер.

Шырша Ең биігі: шырша

Қарағай Ең аласасы: үйеңкі

Каштан

Қайың

Жөке

Үйеңкі


Сұраққа жауап береді.

Есеп бойынша теңдеу құрады

Есепті шығарады.

Ойлан және жауап береді.


Бағалау критерийі

Кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді

Дескриптор:

Сұраққа жауап береді.

1балл

Есеп бойынша теңдеу құрады.1балл

Есепті шығарады.1балл

Ойлан және жауап береді. 1 балл
















Оқулық, дәптер



5 мин

Сергіту сәті


Балалар бірге орындайды

Жарайсыңдар


15 мин









ҚБ 4,5 тапсырма Топтық жұмыс

Ойлау дағдысы:білу.түсіну.қолдану

«Маршрут» әдісі

1 топ Есептер бойынша әріпті өрнектер жаз. Есептерді шығару жоспарын құр.

v1=с км/сағ

t=b сағ

S=a км

V2=?км/сағ

Ш:1) Vжақ=S:t=a:t км/сағ

2) V2= Vжақ - V1=a:b-c км/сағ

Ж: Екінші велосипедшінің жылдамдығы- a:b-c км/сағ.

2 топ v2=y км/сағ

t=z сағ

S=x км

V1=?км/сағ

Ш:1) Vжақ=S:t=x:z км/сағ

2) V1= Vжақ - V2=x:z-y км/сағ

Ж: Мотоциклшінің жылдамдығы x:z-y км/сағ.

3 топ Өрнектердің нені білдіретінін түсіндір.

v1=66 км/сағ

v2=95 км/сағ

t=6 сағ

S=? км

Ш:1) S= V1* t

S1=66*6=396 км

S2= V2* t

S=S1+S2

S=396+570=966 км

Есептер бойынша әріпті өрнектер жазады.Есептерді шығару жоспарын құрады.

Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіреді.


Дескриптор:

Есептер бойынша әріпті өрнектер жазады.1балл Есептерді шығару жоспарын құрады. 1балл

Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіреді.1балл






оқулық







Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия: «Асық»



Үй тапсырма 7 мысал

Жинаған балдарын санайды.

ҚБ қойылады.



Менің ақымды жемеңіз!!!!

Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!1500 теңге үнемдеп, 1500 күнә мойныңызға артпаңыз!

Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!



87016094001 Aldina.













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2024
233
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі