|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Көбейту амалының компоненттері арасындағы өзара байланыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. 2.5.2.4 көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту амалының компоненттері арасындағы байланысты анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Азайтуды бөлумен, бөлуді азайтумен алмастыр. 27 : 9 = 3 18 : 6 = 3 30 – 6 – 6 – 6 – 6 – 6 =0 15 – 3 – 3 – 3 – 3 – 3 = 0 20 – 4 – 4 – 4 – 4 – 4 = 0 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма «Үшбұрыш» әдісі Сурет бойынша көбейтінді құр.Мәнін есепте. 2 * 5 Көбейтуді қосумен алмастыр. 3* 6 = 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3=18 4 *5 = 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 20 3 * 8 = 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 =24 10 * 3 = 10 + 10 + 10 = 30 40 * 2 = 40 + 40 = 80 2-тапсырма Әр бағандағы бірінші теңдіктің мәнін қолдана отырып ,екінші теңдіктің мәнін есепте. 8*2= 16 3*7=21 8*3=24 6*5=30 3*6=18 6*6=36 ЕБҚ 8*2= 16 8*3=24 ФС тапсырмасы ЕҚБ 4-тапсырма Жазбаны пайдаланып, есеп құрастыр. Қосу амалымен алмастыр . Қорап саны – 4 алма Әр қорапта – 5кг Барлығы - ? кг Шешуі: 4 * 5 = 20 кг Жауабы: Барлығы 20 кг алма жинады 3-тапсырма Ережемен жұмыс Теңдікті оқы. 4*2=8. Көбейту амалының компоненттерін ата.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 5 * 3 = 5 + 5+ 5 = 15 15 : 3 = 5 15 : 5 = 3 4 * 3 = 4 + 4 + 4 = 12 12 : 4 = 3 12 : 3 = 4 6-тапсырма Есептемей-ақ салыстыр . 3*7 =7*3 8*3>8*2 6*3>6*5 3*5>3*4 7-тапсырма Амалдарды орында 5м6дм+8м9дм=14м5дм 7тәул.9сағ-5тәул.22сағ=1тәул.11сағ Шығармашылық жұмыс 9-тапсырма «Ойлан,тап! Жауабы: Еңбек бәрін жеңбек. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 7*3=7+7+7=21 21:3=7 21:7=3 9*2=9+9=18 18:2=9 18:9=2 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Суретке қарап көбейтінді құрады, Көбейтуді қосумен алмастырады Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Ауызша тапсырма орындайды Демалыс жаттығуын жасайды Өрнек құрастырады Тапсырманы орындайды Амалдарды орындайды Мақалды табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Азайтуды бөлумен, бөлуді азайтумен алмастырып, есептейді-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор. Көбейтуді қосумен алмастырады-1б Дескриптор: Бірінші бағандағы теңдіктің мәнін қолдана отырып,екінші бағандағы теңдіктің мәнін табады-1б Өте жақсы!
Сен мықтысың! Дескриптор: Көбейту амалының компоненттерін біледі-1б Керемет!
Дескриптор. Өрнектер құрады және олардың мәнін табады-1б Дескриптор: Көбейту амалының мәнін тауып, оларды салыстырады -1б Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б «Нысана» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Санағыш таяқшалар Жұмыс дәптері
Оқулық Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№75 сабақ. Көбейту амалының компоненттері арасындағы өзара байланы
№75 сабақ. Көбейту амалының компоненттері арасындағы өзара байланы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Көбейту амалының компоненттері арасындағы өзара байланыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. 2.5.2.4 көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту амалының компоненттері арасындағы байланысты анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Азайтуды бөлумен, бөлуді азайтумен алмастыр. 27 : 9 = 3 18 : 6 = 3 30 – 6 – 6 – 6 – 6 – 6 =0 15 – 3 – 3 – 3 – 3 – 3 = 0 20 – 4 – 4 – 4 – 4 – 4 = 0 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма «Үшбұрыш» әдісі Сурет бойынша көбейтінді құр.Мәнін есепте. 2 * 5 Көбейтуді қосумен алмастыр. 3* 6 = 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3=18 4 *5 = 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 20 3 * 8 = 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 =24 10 * 3 = 10 + 10 + 10 = 30 40 * 2 = 40 + 40 = 80 2-тапсырма Әр бағандағы бірінші теңдіктің мәнін қолдана отырып ,екінші теңдіктің мәнін есепте. 8*2= 16 3*7=21 8*3=24 6*5=30 3*6=18 6*6=36 ЕБҚ 8*2= 16 8*3=24 ФС тапсырмасы ЕҚБ 4-тапсырма Жазбаны пайдаланып, есеп құрастыр. Қосу амалымен алмастыр . Қорап саны – 4 алма Әр қорапта – 5кг Барлығы - ? кг Шешуі: 4 * 5 = 20 кг Жауабы: Барлығы 20 кг алма жинады 3-тапсырма Ережемен жұмыс Теңдікті оқы. 4*2=8. Көбейту амалының компоненттерін ата.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 5 * 3 = 5 + 5+ 5 = 15 15 : 3 = 5 15 : 5 = 3 4 * 3 = 4 + 4 + 4 = 12 12 : 4 = 3 12 : 3 = 4 6-тапсырма Есептемей-ақ салыстыр . 3*7 =7*3 8*3>8*2 6*3>6*5 3*5>3*4 7-тапсырма Амалдарды орында 5м6дм+8м9дм=14м5дм 7тәул.9сағ-5тәул.22сағ=1тәул.11сағ Шығармашылық жұмыс 9-тапсырма «Ойлан,тап! Жауабы: Еңбек бәрін жеңбек. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 7*3=7+7+7=21 21:3=7 21:7=3 9*2=9+9=18 18:2=9 18:9=2 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Суретке қарап көбейтінді құрады, Көбейтуді қосумен алмастырады Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Ауызша тапсырма орындайды Демалыс жаттығуын жасайды Өрнек құрастырады Тапсырманы орындайды Амалдарды орындайды Мақалды табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Азайтуды бөлумен, бөлуді азайтумен алмастырып, есептейді-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор. Көбейтуді қосумен алмастырады-1б Дескриптор: Бірінші бағандағы теңдіктің мәнін қолдана отырып,екінші бағандағы теңдіктің мәнін табады-1б Өте жақсы!
Сен мықтысың! Дескриптор: Көбейту амалының компоненттерін біледі-1б Керемет!
Дескриптор. Өрнектер құрады және олардың мәнін табады-1б Дескриптор: Көбейту амалының мәнін тауып, оларды салыстырады -1б Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б «Нысана» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Санағыш таяқшалар Жұмыс дәптері
Оқулық Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















