|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ.Бөлу амалының компоненттері арасындағыөзара байланыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдарекенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 7*3=7+7+7=21 21:3=7 21:7=3 9*2=9+9=18 18:2=9 18:9=2 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша бөлінді құр.Мәнін есепте. А)15:5=3 15:3=5 4:2=2 6:3=2 10:5=2 12:6=2 14:7=2 16:4=4 24:6=4 36:9=4 Бөліндінің мәнін азайтумен есептеп шығар 4-2-2=0 10-5-5=0 14-7-7=0 24-6-6-6=0 6-3-3=0 12-6-6=0 16-4-4-4=0 36-9-9-9-9=0 2-тапсырма Әр суретке сәйкес бөлінді құр және жаз 12:3=4 15:3=5 8:4=2 12:4=3 ЕБҚ Есепте 8:2= 16:4= 15:3= 12:6= 3-тапсырма Теңдікті оқы: 8:4=2. Бөлу амалының компоненттерін ата 8-бөлінгіш, 4-бөлгіш, 2- бөліндінің мәні А)8:2=4 8-2-2-2-2=0 2*4=8 2+2+2+2=8 ФС тапсырмасы 4-тапсырма Жұптық жұмыс Есепті оқып, оны шығар Бала-18 Әр топта-6 баладан Топ-? 18:6=3 Жауабы: Мұғалім балаларды 3 топқа бөлді.
ЕҚБ 5-тапсырма Берілген өрнектерден тура теңдіктер құр 4*2=8 8:4=2 4*2=24-16 11-9=2 8:4=11-9 24-16=8 6-тапсырма Есепті шығар 1-ауыл-15 бала 2-ауыл-18 бала Шығып қалды-12 бала Жалғастырды-? Бала (15+18)-12=33-12=21 Жауабы: Жарысты 21 бала жалғастырды. Шығармашылық жұмыс 8-тапсырма Тапсырманы орында 9бірл +6бірл = 15бірл 2онд+3онд=5онд 6онд+1онд=7онд 4онд+5онд=9онд 29+36=65 65-36=29 69+16=85 85-16=69 49+56=105 105-56=49 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой А) 24-6-6-6-6=0 24:6=4 4*6=24 24:4=6 Ә) 35-7-7-7-7-7=0 35:7=5 5*7=35 35:5=7 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Суретке қарап бөлінді құрады, Бөлуді азайтумен алмастырады Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Демалыс жаттығуын жасайды Өрнектерден тура теңдіктер құрастырады Есепті шығарады Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б ҚБ: «Асық жинау» әдісі
Дескриптор. Сурет бойынша бөлінді құрады,мәнін есептейді -1б Бөліндінің мәнін азайтумен есептеп шығарады-1б Дескриптор: Әр суретке сәйкес бөлінді құрады және жазады-1б Өте жақсы!
Дескриптор: Бөлу амалының компоненттерін біледі-1б
Дескриптор: Есепті оқып, оны шығарады-1б Керемет! Дескриптор. Берілген өрнектерден тура теңдіктер құрады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Шығармашылық тапсырма орындайды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б
«Білім желкені» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Санағыш таяқшалар Жұмыс дәптері
Оқулық Қимылдар Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№76 сабақ.Бөлу амалының компоненттері арасындағыөзара байланыс 2 сынып математика
№76 сабақ.Бөлу амалының компоненттері арасындағыөзара байланыс 2 сынып математика
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ.Бөлу амалының компоненттері арасындағыөзара байланыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдарекенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 7*3=7+7+7=21 21:3=7 21:7=3 9*2=9+9=18 18:2=9 18:9=2 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша бөлінді құр.Мәнін есепте. А)15:5=3 15:3=5 4:2=2 6:3=2 10:5=2 12:6=2 14:7=2 16:4=4 24:6=4 36:9=4 Бөліндінің мәнін азайтумен есептеп шығар 4-2-2=0 10-5-5=0 14-7-7=0 24-6-6-6=0 6-3-3=0 12-6-6=0 16-4-4-4=0 36-9-9-9-9=0 2-тапсырма Әр суретке сәйкес бөлінді құр және жаз 12:3=4 15:3=5 8:4=2 12:4=3 ЕБҚ Есепте 8:2= 16:4= 15:3= 12:6= 3-тапсырма Теңдікті оқы: 8:4=2. Бөлу амалының компоненттерін ата 8-бөлінгіш, 4-бөлгіш, 2- бөліндінің мәні А)8:2=4 8-2-2-2-2=0 2*4=8 2+2+2+2=8 ФС тапсырмасы 4-тапсырма Жұптық жұмыс Есепті оқып, оны шығар Бала-18 Әр топта-6 баладан Топ-? 18:6=3 Жауабы: Мұғалім балаларды 3 топқа бөлді.
ЕҚБ 5-тапсырма Берілген өрнектерден тура теңдіктер құр 4*2=8 8:4=2 4*2=24-16 11-9=2 8:4=11-9 24-16=8 6-тапсырма Есепті шығар 1-ауыл-15 бала 2-ауыл-18 бала Шығып қалды-12 бала Жалғастырды-? Бала (15+18)-12=33-12=21 Жауабы: Жарысты 21 бала жалғастырды. Шығармашылық жұмыс 8-тапсырма Тапсырманы орында 9бірл +6бірл = 15бірл 2онд+3онд=5онд 6онд+1онд=7онд 4онд+5онд=9онд 29+36=65 65-36=29 69+16=85 85-16=69 49+56=105 105-56=49 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой А) 24-6-6-6-6=0 24:6=4 4*6=24 24:4=6 Ә) 35-7-7-7-7-7=0 35:7=5 5*7=35 35:5=7 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Суретке қарап бөлінді құрады, Бөлуді азайтумен алмастырады Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Демалыс жаттығуын жасайды Өрнектерден тура теңдіктер құрастырады Есепті шығарады Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б ҚБ: «Асық жинау» әдісі
Дескриптор. Сурет бойынша бөлінді құрады,мәнін есептейді -1б Бөліндінің мәнін азайтумен есептеп шығарады-1б Дескриптор: Әр суретке сәйкес бөлінді құрады және жазады-1б Өте жақсы!
Дескриптор: Бөлу амалының компоненттерін біледі-1б
Дескриптор: Есепті оқып, оны шығарады-1б Керемет! Дескриптор. Берілген өрнектерден тура теңдіктер құрады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Шығармашылық тапсырма орындайды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б
«Білім желкені» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Санағыш таяқшалар Жұмыс дәптері
Оқулық Қимылдар Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















