|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
|||||
|
Күні: |
30/01/2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
2 «а» сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ 2-ге көбейту кестесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру, білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау,жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
2-ге көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді, 2-ге бөлінетін санның жұп сан деп, ал 2-ге бөлінбейтін санның тақ сан деп аталатынын түсінеді. Есептеулерде қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма 7+7+7+7 қосындысының мәнін тап. Осы өрнекті көбейтінді түрінде жаз. Және оның мәнін тап 7+7+7+7=28 7*4=28 28:7=4 28:4=7 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап 2 • 2 = 4 3 • 2 = 6 4 • 2 = 8 5 • 2 = 10 6 • 2 = 12 7 • 2 = 14 8 • 2 = 16 9 • 2 = 18 2-тапсырма Санды 2-ге көбейту кестесін жатта және оны қолдануды үйрен 3 • 2 = 6 2 • 3 = 6 6 : 2 = 3 6 : 3 = 2 Санды 2-ге көбейту кестесін жатқа айт. 2-ге көбейту кестесінің дұрыстығын бөлу арқылы тексер. Нәтижесін айт.
Топтық жұмыс 3-тапсырма Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр.
Топтық жұмыс 4-тапсырма 20-дан бастап жұп сандарды кему ретімен, 20-ға дейінгі тақ сандарды өсу ретімен жаз. 20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 2 1,3, 5, 79, 11, 13, 15, 17, 19. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Мысалдарды түсіндіре отырып шығар 30*2=3 онд*2=6 онд=60 800:2=8 жүзд:2=4 жүзд=400 ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есептерді шығар А) Шешуі: 7+7=7×2=14 (а) Ж: қалташаларда 14 асық бар Ә) Шешуі: 10:5=2 10-5-5=0 Ж: Әр топта 2 бала бар. 7-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте 24+15+16=24+16+15=55 43+22+17=43+17+22=82 (16+43)+27=(43+27)+16=86 36+(24+33)=(36+24)+33=93 9-тапсырма Суретте неше түзу мен кесінді бар?
Үй тапсырмасы 8-тапсырма 3,6,7,8,9 сандарының арасынан жұп сандарды ап және оларды 2 есе кеміт. Нәтижені жаз. Шыққан теңдіктерді оқы. 6,8-жұп сандар 6:2=3 8:2=4 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Өрнектердің мәнін табады . Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Демалыс жаттығуын жасайды Кестелерді толтырады Тапсырманы орындайды Мысалдарды шығарады Есептерді шығарады Тиімді тәсілмен есептейді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: +7+7+7 қосындысының мәнін табады-1б Осы өрнекті көбейтінді түрінде жазады және оның мәнін табады-1б Дескриптор: Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор. Санды 2-ге көбейту кестесін біледі, қолданады-1б
Өте жақсы! Дескриптор: Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр. Керемет!
Дескриптор. 20-дан бастап жұп сандарды кему ретімен, 20-ға дейін тақ сандарды өсу ретімен жазады-1б Дескриптор: Мысалдарды түсіндіре отырып шығарады-1б Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептейді-1б Дескриптор: Фигуралардың қиылысуынан шыққан фигураны анықтайды-1б Дескриптор: 3,6,7,8,9 сандарының арасынан жұп сандарды табады және оларды 2 есе кемітеді-1б
«Тик Ток» әдісі
|
Заттар Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Оқулық Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызық түрлері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№78 сабақ 2 - ге көбейту кестесі
№78 сабақ 2 - ге көбейту кестесі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
|||||
|
Күні: |
30/01/2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
2 «а» сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ 2-ге көбейту кестесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру, білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау,жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
2-ге көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді, 2-ге бөлінетін санның жұп сан деп, ал 2-ге бөлінбейтін санның тақ сан деп аталатынын түсінеді. Есептеулерде қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма 7+7+7+7 қосындысының мәнін тап. Осы өрнекті көбейтінді түрінде жаз. Және оның мәнін тап 7+7+7+7=28 7*4=28 28:7=4 28:4=7 Құндылық мақсаты: Практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап 2 • 2 = 4 3 • 2 = 6 4 • 2 = 8 5 • 2 = 10 6 • 2 = 12 7 • 2 = 14 8 • 2 = 16 9 • 2 = 18 2-тапсырма Санды 2-ге көбейту кестесін жатта және оны қолдануды үйрен 3 • 2 = 6 2 • 3 = 6 6 : 2 = 3 6 : 3 = 2 Санды 2-ге көбейту кестесін жатқа айт. 2-ге көбейту кестесінің дұрыстығын бөлу арқылы тексер. Нәтижесін айт.
Топтық жұмыс 3-тапсырма Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр.
Топтық жұмыс 4-тапсырма 20-дан бастап жұп сандарды кему ретімен, 20-ға дейінгі тақ сандарды өсу ретімен жаз. 20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 2 1,3, 5, 79, 11, 13, 15, 17, 19. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Мысалдарды түсіндіре отырып шығар 30*2=3 онд*2=6 онд=60 800:2=8 жүзд:2=4 жүзд=400 ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есептерді шығар А) Шешуі: 7+7=7×2=14 (а) Ж: қалташаларда 14 асық бар Ә) Шешуі: 10:5=2 10-5-5=0 Ж: Әр топта 2 бала бар. 7-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте 24+15+16=24+16+15=55 43+22+17=43+17+22=82 (16+43)+27=(43+27)+16=86 36+(24+33)=(36+24)+33=93 9-тапсырма Суретте неше түзу мен кесінді бар?
Үй тапсырмасы 8-тапсырма 3,6,7,8,9 сандарының арасынан жұп сандарды ап және оларды 2 есе кеміт. Нәтижені жаз. Шыққан теңдіктерді оқы. 6,8-жұп сандар 6:2=3 8:2=4 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Өрнектердің мәнін табады . Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Демалыс жаттығуын жасайды Кестелерді толтырады Тапсырманы орындайды Мысалдарды шығарады Есептерді шығарады Тиімді тәсілмен есептейді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: +7+7+7 қосындысының мәнін табады-1б Осы өрнекті көбейтінді түрінде жазады және оның мәнін табады-1б Дескриптор: Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор. Санды 2-ге көбейту кестесін біледі, қолданады-1б
Өте жақсы! Дескриптор: Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр. Керемет!
Дескриптор. 20-дан бастап жұп сандарды кему ретімен, 20-ға дейін тақ сандарды өсу ретімен жазады-1б Дескриптор: Мысалдарды түсіндіре отырып шығарады-1б Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептейді-1б Дескриптор: Фигуралардың қиылысуынан шыққан фигураны анықтайды-1б Дескриптор: 3,6,7,8,9 сандарының арасынан жұп сандарды табады және оларды 2 есе кемітеді-1б
«Тик Ток» әдісі
|
Заттар Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері Көбейту кестесі Оқулық Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызық түрлері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||



шағым қалдыра аласыз



















