Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№19 жалпы орта білім беретін мектеп
Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Сулейменова Асель Сериковна |
|
|
Күні: 04.11.24 |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
7,8 сандарының құрамы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
біртаңбалы сандарды оқисың, жазады және салыстырасың; біртаңбалы сандардың құрамын анықтайсың; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру. Біз бүгін күнделікті өмірде математикалық білімді қолдануды жалғастырамыз. Арнайы педагог санамақты оқушылармен бірге айтады. Бір дегенім – бесік, Шықтық содан өсіп. Екі дегенім – елім, Далам, тауым, көлім. Үш дегенім – үміт, Үміт артар жігіт. Төрт дегенім – төзім, Төзе білем өзім. Бес дегенім – бақыт, Бағалайтын уақыт. |
Оқушылар арнайы педагогмен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Оқушылар санамақты мұғаліммен бірге орындайды. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «7,8 сандарының құрамы» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 8 санының құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. Жаңашы ашу Түсіндір, 8 санын қалай алдық?
8 цифры қалай жазылатынын анықтап қара (баспа негіздегі дәптердегі жазу). Арнайы педагог 8 цифрын тақтада, дәптерге жазып көрсетеді.
Ал енді 8 санының құрамымен танысып, еске сақтап алыңдар.
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмалар орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Сандық кесіндіде 7 санынан оң жаққа бір қадам жасадық. Оқушылар 7 санын 1-ге арттырғаннан 8 саны алынады деп түсіндіреді. |
Жарайсың! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7,8 сандарының құрамы
7,8 сандарының құрамы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№19 жалпы орта білім беретін мектеп
Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Сулейменова Асель Сериковна |
|
|
Күні: 04.11.24 |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
7,8 сандарының құрамы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
біртаңбалы сандарды оқисың, жазады және салыстырасың; біртаңбалы сандардың құрамын анықтайсың; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру. Біз бүгін күнделікті өмірде математикалық білімді қолдануды жалғастырамыз. Арнайы педагог санамақты оқушылармен бірге айтады. Бір дегенім – бесік, Шықтық содан өсіп. Екі дегенім – елім, Далам, тауым, көлім. Үш дегенім – үміт, Үміт артар жігіт. Төрт дегенім – төзім, Төзе білем өзім. Бес дегенім – бақыт, Бағалайтын уақыт. |
Оқушылар арнайы педагогмен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Оқушылар санамақты мұғаліммен бірге орындайды. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «7,8 сандарының құрамы» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 8 санының құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. Жаңашы ашу Түсіндір, 8 санын қалай алдық?
8 цифры қалай жазылатынын анықтап қара (баспа негіздегі дәптердегі жазу). Арнайы педагог 8 цифрын тақтада, дәптерге жазып көрсетеді.
Ал енді 8 санының құрамымен танысып, еске сақтап алыңдар.
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмалар орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Сандық кесіндіде 7 санынан оң жаққа бір қадам жасадық. Оқушылар 7 санын 1-ге арттырғаннан 8 саны алынады деп түсіндіреді. |
Жарайсың! |
|
шағым қалдыра аласыз
















