|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Балалар, оқу
іс-әрекетімізді психологиялық
дайындықтан бастайық |
Интерактивті тақта |
||||||||
|
2 минут Сабақ ортасы (15мин) 3 минут 10 минут 2минут 2 минут
3 минут
2 минут |
Жаңа
сабақ.
(Ұ.) Тапсырма 1) 1-ден 10-ға дейін сандарды тура және кері санау. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 2) Сандардың ішінен 7 санын көрсету. 3) 7 санының көршілерін атап беру. Дескрипторлар: Сандарды тура және кері санайды Сандардың ішінен 7 санын көрсете алады 7 санының көршілерін атап бере алады. Бағалау: «Фейервек» әдісі арқылы мадақтау ( Т.)Тапсырма Жеті таяқшаны екі топқа бөліп әртүрлі тәсілдермен жауабы 7 саны шығатын өрнектерді құрастыру.
6+*=7 5+*=7 3+*=7 *+6=7 *+5=7 *+4=* Дескриптор: Өрнектерді құрастырады, жазады және шешеді. Бағалау: Смайліктер арқылы мадақтау (Ж.)Тапсырма:Теңсіздік құрастыру Барлық құлыпқа кілттер жете ме?
Гүлге барлық көбелектер қона ала ма?
Дескриптор: Теңсіздік құрастырады Бағалау: «Шапалақ ұру» арқылы ынталдырамын. Ж.Тапсырма (Ж) 7 санын дәптерге жазу. Бір - бірімен дәптерлерін ауыстыра отырып , көршілерінің дәптерін бағалау
Барлық топ оқушыларынаББҮ кестесін таратады. 7 сан туралы жазады. Топтық жұмыс. ББҮ кестесін толтыру.
Әр топтың жауабы тыңдалады.
|
суреттер
кесте
аудиожазба |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Сабақ бойынша кері байланыс жасау.
Не қиын ? Не қызықты? Не маңызды?
Оқушылар көңіл-күй суретінде жазылған әр сұраққа қарап, бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. Мұғалімнің жетекші сұрақтары: Бүгінгі сабағымызда қай санмен таныстық? Жеті саның көршілерін атау. Оқушылар өз ойларын ортаға шығып айтады. |
|
||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||
|
Рефлексия |
|
|
||||||||
|
Ауызша санауға қиналатын оқушыға дербес қолдау көрсету. Материалды толық меңгерген қабілеті жоғары оқушыларды сандарды құмтөбелер тізбегін қалпына келтіретін жұмысты орындауда қабілеті төмендеу оқушылармен жұптастырып, көшбасшылық қасиеттерінің ашылуына септесу. |
Оқушылардың натурал сан қатарында 7 санының орнын табуды, 7 санының құрамын атай алуын, жазылуын бақылау арқылы бағалау. Санай алатын және санауға киналатын оқушыларды жазып алу, келесі сабақты жоспарлауды ескеру. |
Сергіту сәттерін өткізу.
|
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1:
2:
Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 саны және цифрлар
7 саны және цифрлар
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Балалар, оқу
іс-әрекетімізді психологиялық
дайындықтан бастайық |
Интерактивті тақта |
||||||||
|
2 минут Сабақ ортасы (15мин) 3 минут 10 минут 2минут 2 минут
3 минут
2 минут |
Жаңа
сабақ.
(Ұ.) Тапсырма 1) 1-ден 10-ға дейін сандарды тура және кері санау. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 2) Сандардың ішінен 7 санын көрсету. 3) 7 санының көршілерін атап беру. Дескрипторлар: Сандарды тура және кері санайды Сандардың ішінен 7 санын көрсете алады 7 санының көршілерін атап бере алады. Бағалау: «Фейервек» әдісі арқылы мадақтау ( Т.)Тапсырма Жеті таяқшаны екі топқа бөліп әртүрлі тәсілдермен жауабы 7 саны шығатын өрнектерді құрастыру.
6+*=7 5+*=7 3+*=7 *+6=7 *+5=7 *+4=* Дескриптор: Өрнектерді құрастырады, жазады және шешеді. Бағалау: Смайліктер арқылы мадақтау (Ж.)Тапсырма:Теңсіздік құрастыру Барлық құлыпқа кілттер жете ме?
Гүлге барлық көбелектер қона ала ма?
Дескриптор: Теңсіздік құрастырады Бағалау: «Шапалақ ұру» арқылы ынталдырамын. Ж.Тапсырма (Ж) 7 санын дәптерге жазу. Бір - бірімен дәптерлерін ауыстыра отырып , көршілерінің дәптерін бағалау
Барлық топ оқушыларынаББҮ кестесін таратады. 7 сан туралы жазады. Топтық жұмыс. ББҮ кестесін толтыру.
Әр топтың жауабы тыңдалады.
|
суреттер
кесте
аудиожазба |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Сабақ бойынша кері байланыс жасау.
Не қиын ? Не қызықты? Не маңызды?
Оқушылар көңіл-күй суретінде жазылған әр сұраққа қарап, бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. Мұғалімнің жетекші сұрақтары: Бүгінгі сабағымызда қай санмен таныстық? Жеті саның көршілерін атау. Оқушылар өз ойларын ортаға шығып айтады. |
|
||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||
|
Рефлексия |
|
|
||||||||
|
Ауызша санауға қиналатын оқушыға дербес қолдау көрсету. Материалды толық меңгерген қабілеті жоғары оқушыларды сандарды құмтөбелер тізбегін қалпына келтіретін жұмысты орындауда қабілеті төмендеу оқушылармен жұптастырып, көшбасшылық қасиеттерінің ашылуына септесу. |
Оқушылардың натурал сан қатарында 7 санының орнын табуды, 7 санының құрамын атай алуын, жазылуын бақылау арқылы бағалау. Санай алатын және санауға киналатын оқушыларды жазып алу, келесі сабақты жоспарлауды ескеру. |
Сергіту сәттерін өткізу.
|
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1:
2:
Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз














