|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім.Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тармақталған алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-тармақталған алгоритмдерді құрастыру жолдарын біледі. -Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерге мысалдар келтіреді. |
|||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Талап бар жерде тәртіп бар - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. 4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. |
Топтастыру «Екілікке саналу» әдісі арқылы І, ІІ, ІІІ топтарға бірігеді. «Мозайка» әдісі арқылы үш топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері қағаз қиындыларын құрастырып, І топ - сабақтың тақырыбын, ІІ топ - сабақтың мақсаты мен критерийлерін жариялайды. ІІІ топ Өмірмен байланыстырып мысал келтіреді. |
Бағалау: Топтар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды. |
Қағаз қиындылары.
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ Мұғалімнің кіріспе сөзі Оқушыларға жаңа білім бөлімі бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Толығырақ ақпарат алу үшін оқулықтағы ақпараттарды оқуға бағытталады. Жеке жұмыс 1-тапсырма a, саны берілген. Егер а саны берілген шартты қанағаттандырса, онда а санын 15 – ке арттыру керек. Шартты оператор денесі: If a<5: A=a+15 Тапсырма 2. Программа қолданушыдан екі сан енгізуді сұрап, оларды салыстыру керек. Егер олар тең болса, онда a=b логикалық өрнегі ақиқат екені туралы хабарлама шығару керек.
Төменде берілген қорытындылау сұрақтарына жауап береді.
|
Мұғалімді тыңдайды Оқушылар топпен жаңа тақырыпты талқылап түсіндіреді, түсінгенін келесі топқа айтып береді. Дескриптор: - көрсетілген программа кодын жазып тексере алады;
Дескриптор:
Дескриптор: - Шарт тексеру операторының қысқа және толық жазылу құрылымдарының біріне пайдалануға бағытталған тапсырма мәтінін құрайды. - Құрастырған тапсырманың шешу жолын көрсетеді. |
4 балл 3 балл 4 балл Бағалау: Жұптар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды |
Слайд Платформа Қима қағаз Слайд Платформа Қима қағаз |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия Оқушылар сабаққтағы алған білімдеріне кері байланыс береді.
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Жиналған баллдар саналады. оқушылар жинаған балдарын бағалау парағына қояды |
Слайд Платформа Қима қағаз
|
|
|
Үй тапсырмасы 152 беттегі 2-3 тапсырманы орында |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып 19-сабақ Тармақталған алгоритмдерді программалау ҚМЖ (1)
7 сынып 19-сабақ Тармақталған алгоритмдерді программалау ҚМЖ (1)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім.Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жаңыл Қайсарқызы |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тармақталған алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-тармақталған алгоритмдерді құрастыру жолдарын біледі. -Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерге мысалдар келтіреді. |
|||
|
Заң және тәртіп құндылығы |
Дәйек сөз - Талап бар жерде тәртіп бар - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. 4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. |
Топтастыру «Екілікке саналу» әдісі арқылы І, ІІ, ІІІ топтарға бірігеді. «Мозайка» әдісі арқылы үш топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері қағаз қиындыларын құрастырып, І топ - сабақтың тақырыбын, ІІ топ - сабақтың мақсаты мен критерийлерін жариялайды. ІІІ топ Өмірмен байланыстырып мысал келтіреді. |
Бағалау: Топтар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды. |
Қағаз қиындылары.
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ Мұғалімнің кіріспе сөзі Оқушыларға жаңа білім бөлімі бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Толығырақ ақпарат алу үшін оқулықтағы ақпараттарды оқуға бағытталады. Жеке жұмыс 1-тапсырма a, саны берілген. Егер а саны берілген шартты қанағаттандырса, онда а санын 15 – ке арттыру керек. Шартты оператор денесі: If a<5: A=a+15 Тапсырма 2. Программа қолданушыдан екі сан енгізуді сұрап, оларды салыстыру керек. Егер олар тең болса, онда a=b логикалық өрнегі ақиқат екені туралы хабарлама шығару керек.
Төменде берілген қорытындылау сұрақтарына жауап береді.
|
Мұғалімді тыңдайды Оқушылар топпен жаңа тақырыпты талқылап түсіндіреді, түсінгенін келесі топқа айтып береді. Дескриптор: - көрсетілген программа кодын жазып тексере алады;
Дескриптор:
Дескриптор: - Шарт тексеру операторының қысқа және толық жазылу құрылымдарының біріне пайдалануға бағытталған тапсырма мәтінін құрайды. - Құрастырған тапсырманың шешу жолын көрсетеді. |
4 балл 3 балл 4 балл Бағалау: Жұптар бір-бірін «Отшашу» әдісі арқылы бағалайды |
Слайд Платформа Қима қағаз Слайд Платформа Қима қағаз |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия Оқушылар сабаққтағы алған білімдеріне кері байланыс береді.
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Жиналған баллдар саналады. оқушылар жинаған балдарын бағалау парағына қояды |
Слайд Платформа Қима қағаз
|
|
|
Үй тапсырмасы 152 беттегі 2-3 тапсырманы орында |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













