|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева А |
||||||||||||
|
7 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды пайдаланып есептер кодын жазады |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Бірбіріне жылы лебіздерін білдіру арқылы сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. Өткен тақырыпты пысықтау https://learningapps.org/watch?v=pjodq8yat24 |
Топтастыру. «Программалау», «Операторлар» деген ұғымдар бойынша оқушыларды топтастыру. Парақтардың артқы жағына жасырын жазылған сөздер арқылы 2 топқа бірігеді.
Берілген сілтемемен өтіп тапсырмаларды орындап талдау жасайды. |
Мадақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс. Талдау Кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасап түсіндіру ЖЖ. 1-тапсырма. Сөздерді орнына қой. Шарт _______ операторының құрамында екінші ________ тексеру операторы қолданылса, онда мұндай шарт тексеру ___________ шарт деп аталады. 2-тапсырма. «Ойлан жұптас, бөліс» «Ағайын тату болса, ат көп. Абысын тату болса, ас көп» Мақалдың блок сызбасын сыз.
ӨЖ. Input.txt мәтіндік файлында аралары бос орынмен ажыратылған a, b және с бүтін сандары берілген. Кірістірілген шарттарды қолданып, үш санның кішісін табатын программа құр. Нәтижені оutput.txt файлына жаз. |
3 топ оқулықтан алған жаңа ақпараттарын пайдаланып, кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасайды
f=open('input.txt','r') h=open('output.txt','w') s=f.read().split() a,b,c=map(int,s) if a<b: if a<c: s=a else: s=c else: s=b h.write(str(s)) f.close() h.close()
«Программалау барысында кірістірілген шарттарды қолданудың маңызына баға бер».
|
Дескриптор -Кірістірілген шарт тексерудің нұсқаларының ерекшелігін айтады Дескриптор -дұрыс сөздерді қояды. 3 балл Дескриптор -берілгендерді бір жолға енгізеді; - бірінші шартты жазады; - екінші шартты жазады; - шығару операторын жазады. |
|
|||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып информатика ҚМЖ. Кірістірілген шарттарды программалау №2
7 сынып информатика ҚМЖ. Кірістірілген шарттарды программалау №2
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева А |
||||||||||||
|
7 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды пайдаланып есептер кодын жазады |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Бірбіріне жылы лебіздерін білдіру арқылы сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. Өткен тақырыпты пысықтау https://learningapps.org/watch?v=pjodq8yat24 |
Топтастыру. «Программалау», «Операторлар» деген ұғымдар бойынша оқушыларды топтастыру. Парақтардың артқы жағына жасырын жазылған сөздер арқылы 2 топқа бірігеді.
Берілген сілтемемен өтіп тапсырмаларды орындап талдау жасайды. |
Мадақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс. Талдау Кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасап түсіндіру ЖЖ. 1-тапсырма. Сөздерді орнына қой. Шарт _______ операторының құрамында екінші ________ тексеру операторы қолданылса, онда мұндай шарт тексеру ___________ шарт деп аталады. 2-тапсырма. «Ойлан жұптас, бөліс» «Ағайын тату болса, ат көп. Абысын тату болса, ас көп» Мақалдың блок сызбасын сыз.
ӨЖ. Input.txt мәтіндік файлында аралары бос орынмен ажыратылған a, b және с бүтін сандары берілген. Кірістірілген шарттарды қолданып, үш санның кішісін табатын программа құр. Нәтижені оutput.txt файлына жаз. |
3 топ оқулықтан алған жаңа ақпараттарын пайдаланып, кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасайды
f=open('input.txt','r') h=open('output.txt','w') s=f.read().split() a,b,c=map(int,s) if a<b: if a<c: s=a else: s=c else: s=b h.write(str(s)) f.close() h.close()
«Программалау барысында кірістірілген шарттарды қолданудың маңызына баға бер».
|
Дескриптор -Кірістірілген шарт тексерудің нұсқаларының ерекшелігін айтады Дескриптор -дұрыс сөздерді қояды. 3 балл Дескриптор -берілгендерді бір жолға енгізеді; - бірінші шартты жазады; - екінші шартты жазады; - шығару операторын жазады. |
|
|||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||


шағым қалдыра аласыз















