Сабақ жоспары №14 Бекітемін:
|
Педагогтің аты; тегі; әкесінің аты: |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-сыныптағы геометрия курсын қайталау |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
7-сыныптағы геометрия курсын қайталау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сай оқыту мақсаты: |
7.1.1.16үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын дәлелдеу; 7.1.1.17үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын есептер шығаруда қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-берілген бұрышқа тең бұрыш салу, бұрыштың биссектрисасын салу, кесіндіні қақ бөлу; -кесіндінің орта перпендикулярын және берілген түзуге перпендикуляр түзу салу; -берілген элементтері бойынша үшбұрыш салу; |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Салу есептері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: берілген бұрышқа тең бұрыш салу, бұрыштың биссектрисасын салу, кесіндіні қақ бөлу; -кесіндінің орта перпендикулярын және берілген түзуге -перпендикуляр түзу салу; -берілген элементтері бойынша үшбұрыш салу; Үйге тапсырмасын тексеру. Қайталау сұрақтары. |
Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары. |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Мысал 1: Тең бүйірлі тік бұрышты үшбұрышта гипотенуза мен оған түсірілген биіктік ұзындықтарының қосындысы 30,6 см. Гипотенузаны табыңыз.
Шешуі: АС=СВ, ∠CAD=∠DBC, ∠C=90° болғандықтан ∠CAD=∠DBC=(180°-90°):2=45° ∠CAD =∠DАС= 45°
CD кесіндісі әрі биіктік, әрі биссектриса. ∠ACD = ∠DCB = 90°:2 = 45° ∠ACD = ∠DCB = 45° ∠ADC =
∠CDB =
90°
(CD- биіктік),
демек, AD=CD; CD=DBонда CD=DB=AD Демек, АВ=2CD AB+CD=30,6 см 2CD+CD=30,6 см 3CD=30,6 cм СD=10,2 cм AB=10,2
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
- Теореманы дәлелдейді - Сызбасы |
Интернет ресурстары Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары. |
|
|
20 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма.1.
Берілгені: KN=18
Шешуі: ∠MEP= ∠PEN= 90°, RE ортақ
MK+MR+KR=28 MK+RN+KR=28 MK+KN=28 MK=28-KN MK=28-18 MK=10 Жауабы:MK=10. Тапсырма: №2. Екі төбесіне қатысты үшбұрыштың сыртқы бұрыштары 120° және 150° болса, онда үшбұрыштың бұрыштары неге тең? |
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды Берілген тапсырмаларды орындайды. Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. |
Дескриптор: - -жауабын жазады 4-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
Дескриптор: -Шеңбердің диаметрін табады. «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары Слайд . |
|
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс: |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: |
|
|
|
5минут |
|
Бүгінгі сабақта: -берілген бұрышқа тең бұрыш салу, бұрыштың биссектрисасын салу, кесіндіні қақ бөлу; -кесіндінің орта перпендикулярын және берілген түзуге -перпендикуляр түзу салу; Рефлексия. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма. Тест. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары Презентация |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7-сыныптағы геометрия курсын қайталау.
7-сыныптағы геометрия курсын қайталау.
Сабақ жоспары №14 Бекітемін:
|
Педагогтің аты; тегі; әкесінің аты: |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-сыныптағы геометрия курсын қайталау |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
7-сыныптағы геометрия курсын қайталау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сай оқыту мақсаты: |
7.1.1.16үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын дәлелдеу; 7.1.1.17үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын есептер шығаруда қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-берілген бұрышқа тең бұрыш салу, бұрыштың биссектрисасын салу, кесіндіні қақ бөлу; -кесіндінің орта перпендикулярын және берілген түзуге перпендикуляр түзу салу; -берілген элементтері бойынша үшбұрыш салу; |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Салу есептері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: берілген бұрышқа тең бұрыш салу, бұрыштың биссектрисасын салу, кесіндіні қақ бөлу; -кесіндінің орта перпендикулярын және берілген түзуге -перпендикуляр түзу салу; -берілген элементтері бойынша үшбұрыш салу; Үйге тапсырмасын тексеру. Қайталау сұрақтары. |
Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары. |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Мысал 1: Тең бүйірлі тік бұрышты үшбұрышта гипотенуза мен оған түсірілген биіктік ұзындықтарының қосындысы 30,6 см. Гипотенузаны табыңыз.
Шешуі: АС=СВ, ∠CAD=∠DBC, ∠C=90° болғандықтан ∠CAD=∠DBC=(180°-90°):2=45° ∠CAD =∠DАС= 45°
CD кесіндісі әрі биіктік, әрі биссектриса. ∠ACD = ∠DCB = 90°:2 = 45° ∠ACD = ∠DCB = 45° ∠ADC =
∠CDB =
90°
(CD- биіктік),
демек, AD=CD; CD=DBонда CD=DB=AD Демек, АВ=2CD AB+CD=30,6 см 2CD+CD=30,6 см 3CD=30,6 cм СD=10,2 cм AB=10,2
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
- Теореманы дәлелдейді - Сызбасы |
Интернет ресурстары Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары. |
|
|
20 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма.1.
Берілгені: KN=18
Шешуі: ∠MEP= ∠PEN= 90°, RE ортақ
MK+MR+KR=28 MK+RN+KR=28 MK+KN=28 MK=28-KN MK=28-18 MK=10 Жауабы:MK=10. Тапсырма: №2. Екі төбесіне қатысты үшбұрыштың сыртқы бұрыштары 120° және 150° болса, онда үшбұрыштың бұрыштары неге тең? |
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды Берілген тапсырмаларды орындайды. Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. |
Дескриптор: - -жауабын жазады 4-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
Дескриптор: -Шеңбердің диаметрін табады. «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары Слайд . |
|
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс: |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: |
|
|
|
5минут |
|
Бүгінгі сабақта: -берілген бұрышқа тең бұрыш салу, бұрыштың биссектрисасын салу, кесіндіні қақ бөлу; -кесіндінің орта перпендикулярын және берілген түзуге -перпендикуляр түзу салу; Рефлексия. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма. Тест. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
Тақта; оқу құралдары; оқулы; интернет ресурстары Презентация |
|
шағым қалдыра аласыз
















