|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№84 сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер. Әбілхан Қастеев |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды,заттың сынын біолдіретін сөздерді біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жұлдыздар» әдісі Жұлдыздарға жазылған құс атауларын оқып, оларға сипаттама жасайды Заттың сынын білдіріп тұрған сөздерді табады «Обсерватория» мәтінін жүргізе, кезектесе оқыту Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы «Галареяға саяхат» әдісі Тақтаға ілінген суреттермен таныстырып, оның авторын атау. Ә.Қастеевпен таныстыру Оның өмірбаяны мен шығармашылығын айту. Суреттері не туралы екенін сұрау Жаңа тақырып 1-жаттығу Оқулықпен жұмыс. «ӘбілханҚастеев» мәтінінің мазмұны бойынша жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2. Мәтінді өзі жүргізе, түсіндіре отырып оқиды 3.Жеке оқушыларға оқытады. 4.Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. -Бұл мәтін ба, өлең ба? -Мәтін не туралы? -Әбілхан Қастеев кім? -Ол жастайынан неге құмар болды? -Қой бағып жүріп не істеді Сөздік жұмыс Мүсін-тастан, ағаштан ойып жасалған бұйым ЕҚБ Жеміс-жидектерді салыстыр. Олардың сынын білдіретін сөздерді жаз
ЕБҚ Қастеевше сурет сал. Өз шығармашылығыңды таныстыр Сергіту сәті «Нейрогимнастикалық жаттығулар» әдісі Екі қолмен ауаға өздері ұнатқан нәрсенің суретін салады. Дөңгелек пішінді заттардан бастайды. Өз саусақтарына назар аударады. Дәптермен жұмыс 2-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз. Заттың сынын білдіретін сөздердің астын сыз Ә Жұптық жұмыс «Досыңа әңгімеле» ойыны 3-жаттығу Әлия мен Әділ қандай тақырыпқа сурет салды? ҚЖ: «Мен суретшімін» әдісі 9-мамыр Жеңіс күні» тақырыбына суреттер салып, әңгімелесу жаса. -Жеңіс күні кімдерді құттықтаймыз? - Бейбітшілік бізге керек пе?
|
Өлеңді хормен, мәнерлеп оқиды, қимылдар жасайды Заттың сынын білдіретін сөздерді оқиды Тапсырманы орындайды Мәтінді жүргізе оқиды Сұраққа жауап береді Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Тапсырманы орындайды Бір-Біріне әңгімелейді Сурет салып, сұраққа жауап береді Кері байланыс береді |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Асықтар» әдісі бойынша мадақтап отыру
Тамаша! Дескриптор: Ә.Қастеевпен танысады Оның суреттерін сипаттайды
Дескриптор: Мәтінді түсініп, жүргізе оқиды Әбілхан Қастеев туралы сұрақтарға жауап береді
Тамаша!
Өте жақсы! Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады. Заттың сынын білдіретін сөздердің астын сызады Дескриптор: Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Ана
тілі Бөлім: Сөз және оның
мағынасы Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №84 сабақ. Заттың сынын
білдіретін сөздер. Әбілхан Қастеев Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап
беру;
1.4.2.1* заттың атын,
қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды
қолдану; Сабақтың
мақсаты Мәтінді түсініп оқиды,заттың
сынын біолдіретін сөздерді біледі Құндылықтар ТАЛАП:
Білуге, жаңаны тануға құштар
болу Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау «Жұлдыздар»
әдісі Жұлдыздарға жазылған құс
атауларын оқып, оларға сипаттама жасайды Заттың сынын білдіріп тұрған
сөздерді табады «Обсерватория» мәтінін
жүргізе, кезектесе оқыту Тақырыпты
ашу ФС
тапсырмасы «Галареяға саяхат»
әдісі Тақтаға ілінген суреттермен
таныстырып, оның авторын атау. Ә.Қастеевпен
таныстыру Оның өмірбаяны мен
шығармашылығын айту. Суреттері не туралы екенін
сұрау Жаңа
тақырып 1-жаттығу Оқулықпен
жұмыс. «ӘбілханҚастеев» мәтінінің
мазмұны бойынша жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын
өзіне аударады. 2. Мәтінді өзі жүргізе,
түсіндіре отырып оқиды 3.Жеке оқушыларға
оқытады. 4.Мазмұнына байланысты
сұрақтар қояды. -Бұл мәтін ба, өлең
ба? -Мәтін не
туралы? -Әбілхан Қастеев
кім? -Ол жастайынан неге құмар
болды? -Қой бағып жүріп не
істеді Сөздік
жұмыс Мүсін-тастан, ағаштан ойып
жасалған бұйым ЕҚБ Жеміс-жидектерді
салыстыр. Олардың сынын білдіретін
сөздерді жаз ЕБҚ Қастеевше сурет сал. Өз
шығармашылығыңды таныстыр Сергіту
сәті «Нейрогимнастикалық
жаттығулар» әдісі Екі қолмен ауаға өздері ұнатқан нәрсенің суретін
салады. Дөңгелек пішінді заттардан бастайды. Өз саусақтарына назар
аударады. Дәптермен
жұмыс 2-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп
жаз. Заттың сынын білдіретін
сөздердің астын сыз Ә Жұптық
жұмыс «Досыңа әңгімеле»
ойыны 3-жаттығу Әлия мен Әділ қандай тақырыпқа
сурет салды? ҚЖ: «Мен суретшімін»
әдісі 9-мамыр Жеңіс күні» тақырыбына
суреттер салып, әңгімелесу жаса. -Жеңіс күні кімдерді
құттықтаймыз? - Бейбітшілік бізге керек
пе? Өлеңді хормен, мәнерлеп оқиды,
қимылдар жасайды Заттың сынын білдіретін
сөздерді оқиды Тапсырманы
орындайды Мәтінді жүргізе
оқиды Сұраққа жауап
береді Жеке жұмыс
жасайды Жеке жұмыс
жасайды Жаттығулар
жасайды Тапсырманы
орындайды Бір-Біріне
әңгімелейді Сурет салып, сұраққа жауап
береді Кері байланыс
береді Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! «Асықтар» әдісі бойынша
мадақтап отыру Тамаша! Дескриптор: Ә.Қастеевпен
танысады Оның суреттерін
сипаттайды Дескриптор: Мәтінді түсініп, жүргізе
оқиды Әбілхан Қастеев туралы
сұрақтарға жауап береді Тамаша! Өте
жақсы! Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп
жазады. Заттың сынын білдіретін
сөздердің астын сызады Дескриптор: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















