|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№87 сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер. Дәрігер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.6.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең, әңгіме, ертегі) ажырату; 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді мәнерлеп оқиды, мамандықтар туралы айтады, дәрігерлер туралы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Жұмыртқа жинау» әдісі Жұмыртқаларда жазылған заттың сынын білдіретін сөздерді оқы. Қызыл, аппақ, қара, ұзын, жіңішке, тар, кең, үлкен, жап-жасыл, ала, күшкентай. Тақырыпты ашу «Сиқырлы қобдиша» арқылы сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақ мақсатын бірге қою. Қобдишаның ішіне дәрігердің ең қажетті заттары салынған. Автор туралы. Өтебай Тұрманжанов 1905 жылы Түркістан облысы Ордабасы ауданындағы Бөген ауылында туған. Тұңғыш жинағы «Таң өлеңдері» (1925 жыл) Мәскеуден шықты. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-жаттығу. Өлеңмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Өлеңді өзі оқиды. 3.Сөздік жұмысын жүргізеді. 4.Мағынасы түсініксіз, қиын сөздермен жұмыс жүргізеді. Жайраңдайды, күледі. 6.Жеке оқушыларға оқытады. 7.Мазмұнына байланысты сұрақ қояды. 8.Тірек сөздерді табады. Тақтаға жазады. Сұрақ-жауап. –Өлең не туралы? - Дәрігер деп кімді айтады? –Дәрігер не істейді? Дәптермен жұмыс 2-жаттығу «Мен дәрігер боламын» өлеңінің мазмұнына сай келетін мақалды тауып жаз. Ауырып ем іздегенше, Ауырмайтын жол ізде Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Бұл қай мамандық иесі?» Ең жасыл … (гүл өсіруші). Ең тәтті … (аспаз, кондитер). Ең күлкілі … (клоун) Ең салмақты … (мұғалім). Ең қарым-қатынасы күшті … (бизнесмен). Ең ақшасы көп … (банкир). Сергіту сәті Нейрогимнастикалық жаттығу. «Қолшам», «Қолшамды жағу». Алақанның сыртын өзімізге қаратып, саусақтарымызды созып, бас бармағымызды түйістіреміз. Жұмып-ашамыз. «Қолшаммен белгі беру». Бір алақанымыз жұмулы тұрады. Екінші алақанымызды жұмып, ашамыз. «Қолшамды өшіру». Екі алақанымыздың сыртын өзімізге қаратып, жұмамыз. ФС тапсырмасы 3-жаттығу «Артығын тап» ойыны. Әр мамандық иелеріне қажетті құралдардың суреті мен артық құралдың суреті қатар беріледі. Дәрігерге қажетті заттарды ата. Олар: стетоскоп, градусник, дәрі-дәрмек ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Заттың сынын білдіретін сөздерді ата 2-деңгей Осы сөздермен сөйлем құра 3-деңгей Берілген сөздердін мәтін құрап жаз. Кері байланыс
|
Өлеңді хормен, мәнерлеп оқиды, қимылдар жасайды Заттың сынын білдіретін сөздерді оқиды Автормен танысады Оқушылар мазмұнына байланысты қойылған сұрақтарға тақтадағы тірек сөздерді қатыстырып, толық жауап береді. Дәптермен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ойын ойнайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Әмиян» әдісі бойынша мадақтап отыру
Дескриптор: Дәрігерге қажетті заттарды таниды Мамандық иелерін ажырата алады Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды Мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: «Мен дәрігер боламын» өлеңінің мазмұнына сай келетін мақалды тауып жазады Көркем жазу емлесін сақтап жазады Тамаша! Өте жақсы!
Дескриптор: Әр мамандық иелеріне қажетті
құра Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Ана
тілі Бөлім: Сөз және оның
мағынасы Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып. Сабақтың
тақырыбы: №87 сабақ. Заттың сынын
білдіретін сөздер. Дәрігер. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.2.6.1* мұғалімнің
қолдауымен мәтіннің жанрын
(жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең,
әңгіме, ертегі) ажырату; 1.4.2.1* заттың атын,
қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды
қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын,
жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп
элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу
талаптарына сай жазу Сабақтың
мақсаты Өлеңді мәнерлеп оқиды,
мамандықтар туралы айтады, дәрігерлер туралы
біледі Құндылықтар ТАЛАП:
Білуге, жаңаны тануға құштар
болу Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту Өткенді
пысықтау «Жұмыртқа жинау»
әдісі Жұмыртқаларда жазылған заттың
сынын білдіретін сөздерді оқы. Қызыл, аппақ, қара, ұзын,
жіңішке, тар, кең, үлкен, жап-жасыл, ала,
күшкентай. Тақырыпты
ашу «Сиқырлы қобдиша» арқылы
сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақ мақсатын бірге
қою. Қобдишаның ішіне дәрігердің ең
қажетті заттары салынған. Автор туралы. Өтебай
Тұрманжанов 1905 жылы Түркістан облысы Ордабасы ауданындағы Бөген
ауылында туған. Тұңғыш жинағы «Таң өлеңдері» (1925 жыл) Мәскеуден
шықты. Жаңа
тақырып ФС
тапсырмасы 1-жаттығу. Өлеңмен
жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын
өзіне аударады. 2.Өлеңді өзі
оқиды. 3.Сөздік жұмысын
жүргізеді. 4.Мағынасы түсініксіз, қиын
сөздермен жұмыс жүргізеді. Жайраңдайды,
күледі. 6.Жеке оқушыларға
оқытады. 7.Мазмұнына байланысты сұрақ
қояды. 8.Тірек сөздерді табады.
Тақтаға жазады. Сұрақ-жауап. –Өлең не
туралы? -
Дәрігер деп кімді
айтады? –Дәрігер не
істейді? Дәптермен
жұмыс 2-жаттығу «Мен дәрігер боламын»
өлеңінің мазмұнына сай келетін мақалды
тауып жаз. Ауырып ем
іздегенше, Ауырмайтын жол
ізде Бірлескен
жұмыс ЕБҚ және
ЕҚБ «Бұл қай мамандық
иесі?» Ең жасыл … (гүл
өсіруші). Ең тәтті … (аспаз, кондитер).
Ең күлкілі … (клоун) Ең салмақты …
(мұғалім). Ең қарым-қатынасы күшті …
(бизнесмен). Ең ақшасы көп … (банкир). Сергіту
сәті Нейрогимнастикалық
жаттығу. «Қолшам», «Қолшамды жағу».
Алақанның сыртын өзімізге қаратып, саусақтарымызды созып, бас
бармағымызды түйістіреміз. Жұмып-ашамыз. «Қолшаммен белгі беру». Бір
алақанымыз жұмулы тұрады. Екінші алақанымызды жұмып,
ашамыз. «Қолшамды өшіру». Екі
алақанымыздың сыртын өзімізге қаратып,
жұмамыз. ФС
тапсырмасы 3-жаттығу «Артығын тап»
ойыны. Әр мамандық иелеріне қажетті
құралдардың суреті мен артық құралдың суреті қатар
беріледі. Дәрігерге қажетті заттарды
ата. Олар: стетоскоп, градусник,
дәрі-дәрмек ҚЖ: Саралау
тапсырмасы 1-деңгей Заттың сынын білдіретін
сөздерді ата 2-деңгей Осы сөздермен сөйлем
құра 3-деңгей Берілген сөздердін мәтін құрап
жаз. Кері
байланыс Өлеңді хормен, мәнерлеп оқиды,
қимылдар жасайды Заттың сынын білдіретін
сөздерді оқиды Автормен
танысады Оқушылар мазмұнына байланысты
қойылған сұрақтарға тақтадағы тірек сөздерді қатыстырып, толық
жауап береді. Дәптермен жұмыс
жасайды Жеке жұмыс
жасайды Жаттығу
жасайды Ойын
ойнайды Саралау тапсырмасын
орындайды Кері байланыс
жасайды Мақтап, мадақтап
отыру «Әмиян» әдісі бойынша мадақтап
отыру Дескриптор: Дәрігерге қажетті заттарды
таниды Мамандық иелерін ажырата
алады Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп
оқиды Мазмұнын түсінеді, сұрақтарға
жауап береді Дескриптор: «Мен дәрігер боламын»
өлеңінің мазмұнына сай келетін мақалды
тауып жазады Көркем жазу емлесін сақтап
жазады Тамаша! Өте
жақсы! Дескриптор: Әр мамандық иелеріне қажетті
құра | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















