см
см
см
Пән: математика Күні: 25.11.2015ж.
Сабақтың тақырыбы: 8 санының құрамы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға қосу және азайтуды тиімді әдістерін пайдалана отырып, есептер шығара білуге үйрет.
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық қабілеттерін, есте сақтау, есептей білу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Таза, ұқыпты жазуға, шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материалдар, слайд.
Оқыту әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру.
-
Сәлемдесу
-
Оқушыларды түгелдеу
-
оқушылардың назарын сабаққа аудару
ІІ . Психологиялық дайындық.
Бес болсын алар бағамыз,
Біліммен бақыт табамыз.
Өнер, білім көп оқып,
Өсе берсін санамыз.
ІІІ .Өткен сабақты пысықтау:
-
Қазір қандай мезгіл?
-
Бір жылда неше мезгіл бар?
-
Бір жылда неше ай бар?
-
Бір айда неше күн бар?
-
Бір аптада неше күн бар?
-
Қазір нешінші сабақ?
-
Қазір қандай сабақ?
ІҮ. Үй тапсырмасын тексеру.
8 саны қандай сандардан артық?
8>2 8>4 8>7 8>1 8>5 8>3
Суретпен жұмыс
![]()

8 санының көршілерін ата.
Алдыңғы сан 7, кейінгі сан 9.
Сандарды тура және кері санау.
0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0
Сергіту сәті
«Көңілді күн» видеоролик
Ү. Жаңа сабақ.
8 санының құрамы
5
6
7
1
4
3
6
7
8
2
8
5
8
4
8
3
8
2
8
1
8
Оқулықпен жұмыс
Теңдіктер құр. Оларды оқы.
=
-
=
+
К
есінділердің ұзындығын өлше. Салыстыр.
8
Д
7
1
3
5
4
4
6
2
8
=
-
8
=
+
8
әптермен жұмыс8 санын көркем әдемі етіп жазу.
Тиісті амал таңбасын қой:
3 2 = 5 6 4 = 2 4 3 = 7
6 1 = 7 3 3 = 6 2 5 = 7
4 3 = 1 5 2 = 3 7 4 = 3
Әр жолда сегіз фигура болатындай етіп, фигуралар сал. Өрнек құрастыр.
4 = 8
1 +
4 +
3 +
2 +
ҮІ. Сабақты қортындылау
Біз бүгінгі сабақта не істедік?
Кел, ойнайық!
8
7
6
6 + 2
4 + 3
1 + 6
2 + 4
3 + 5
5 + 1
4 + 4
2 + 5
3 + 4
3 + 3
Ойын: “Алма теру”
8
2
4
8
8
3
5
8 – 3 =
8 – 5 =
4 + 4 =
5 + 3 =
8 – 4 =
8 – 6 =
6 + 2 =
ҮІІ. Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 санынын курамы
8 санынын курамы
см
см
см
Пән: математика Күні: 25.11.2015ж.
Сабақтың тақырыбы: 8 санының құрамы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға қосу және азайтуды тиімді әдістерін пайдалана отырып, есептер шығара білуге үйрет.
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық қабілеттерін, есте сақтау, есептей білу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Таза, ұқыпты жазуға, шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материалдар, слайд.
Оқыту әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру.
-
Сәлемдесу
-
Оқушыларды түгелдеу
-
оқушылардың назарын сабаққа аудару
ІІ . Психологиялық дайындық.
Бес болсын алар бағамыз,
Біліммен бақыт табамыз.
Өнер, білім көп оқып,
Өсе берсін санамыз.
ІІІ .Өткен сабақты пысықтау:
-
Қазір қандай мезгіл?
-
Бір жылда неше мезгіл бар?
-
Бір жылда неше ай бар?
-
Бір айда неше күн бар?
-
Бір аптада неше күн бар?
-
Қазір нешінші сабақ?
-
Қазір қандай сабақ?
ІҮ. Үй тапсырмасын тексеру.
8 саны қандай сандардан артық?
8>2 8>4 8>7 8>1 8>5 8>3
Суретпен жұмыс
![]()

8 санының көршілерін ата.
Алдыңғы сан 7, кейінгі сан 9.
Сандарды тура және кері санау.
0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0
Сергіту сәті
«Көңілді күн» видеоролик
Ү. Жаңа сабақ.
8 санының құрамы
5
6
7
1
4
3
6
7
8
2
8
5
8
4
8
3
8
2
8
1
8
Оқулықпен жұмыс
Теңдіктер құр. Оларды оқы.
=
-
=
+
К
есінділердің ұзындығын өлше. Салыстыр.
8
Д
7
1
3
5
4
4
6
2
8
=
-
8
=
+
8
әптермен жұмыс8 санын көркем әдемі етіп жазу.
Тиісті амал таңбасын қой:
3 2 = 5 6 4 = 2 4 3 = 7
6 1 = 7 3 3 = 6 2 5 = 7
4 3 = 1 5 2 = 3 7 4 = 3
Әр жолда сегіз фигура болатындай етіп, фигуралар сал. Өрнек құрастыр.
4 = 8
1 +
4 +
3 +
2 +
ҮІ. Сабақты қортындылау
Біз бүгінгі сабақта не істедік?
Кел, ойнайық!
8
7
6
6 + 2
4 + 3
1 + 6
2 + 4
3 + 5
5 + 1
4 + 4
2 + 5
3 + 4
3 + 3
Ойын: “Алма теру”
8
2
4
8
8
3
5
8 – 3 =
8 – 5 =
4 + 4 =
5 + 3 =
8 – 4 =
8 – 6 =
6 + 2 =
ҮІІ. Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау.
шағым қалдыра аласыз













