|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің ТАӘ: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§22. Жануарлардың жүрек-қан тамырлары жүйесі құрылысының ерекшеліктері мен эволюциясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.8 жануарлар жүрегінің құрылысы мен қантамырлар жүйелерінің маңызын сипаттау; 8.1.3.9 қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты орнату |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жануарлар жүрегінің құрылысы мен қантамырлар жүйелерінің маңызын сипаттайды; Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты орнатады; |
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу. Жаттығу «Кездескенше». Оқушылар кішкентай күнді бірбіріне тілек айту арқылы табыстайды. |
Бір – біріне ізгі тілектерін білдіреді |
Мақсаты: білім алушылардың позитивті ойлауын дамыту |
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут 1- тапсырма |
Презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіреді Жұптық тапсырма |
Мұғалімді мұқият тыңдап , түсінбеген ақпаратты сұрау Оқушылар жұбымен бірге жануралардың жүрегінің құрылысын ұқсастықтары мен айырмашылықтарын сипаттайды |
Мақсаты: Жаңа тақырыппен танысу арқылы оқушылардың білім деңгейін арттыру. Дискрипторы: Жалпы-4 балл -Ұлулардың жеке қасиеттерін біледі 1 балл -Буынаяқтардың жеке ерекшеліктерін біледі 1 балл -Екеуінің ұқсастықтарын ажырата алады 2 балл |
Презентация
|
|
2-тапсырма |
Топтық жұмыс Кластер әдісі |
4-топқа бөлінеді 1-Топ Артериялар 2-топ Веналар 3-топ Капиллярлар 4-топ Қантармырлардың бір бірінің қызметі арасындағы байланысы сипаттайды |
Дискрипторы: Жалпы 3 балл -Қан тамырларға сипаттама бере алады 1 балл - Қан тармырлардың бір бірінің қызметі арасындағы байланысы сипаттай алады 2 балл |
|
|
3-тапсырма |
Жеке тапсырма |
Оқушылар сабақты қорытындылау үшін тақтаға шығып сұрақтарға жауап береді |
Дискрипторы: Әр дұрыс жауапқа 1 баллдан |
https://wordwall.net/ru/resource/64212323 https://wordwall.net/ru/resource/64750693 https://wordwall.net/ru/resource/57441988 |
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма Рефлексия Бағалау |
Табиғатта қан тамырлары жүйесінің пайда болуының маңызын түсіндіру Оқушыларға кері байланыс парағын таратып береді Оқушылар өз – өздерін бағалайды |
Үй тапсырмасын қабылдау,орындау. Кері байланыс парағына сабақтан нені білгенін, түсінбеген сұрақтарын жазады |
Дискрипторы: Жалпы – 3 балл - Табиғатта қан тамырлары жүйесінің пайда болуының маңызын жазады 3 балл |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 СЫНЫП §22. Жануарлардың жүрек-қан тамырлары жүйесі құрылысының ерекшеліктері мен эволюциясы
8 СЫНЫП §22. Жануарлардың жүрек-қан тамырлары жүйесі құрылысының ерекшеліктері мен эволюциясы
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің ТАӘ: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§22. Жануарлардың жүрек-қан тамырлары жүйесі құрылысының ерекшеліктері мен эволюциясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.8 жануарлар жүрегінің құрылысы мен қантамырлар жүйелерінің маңызын сипаттау; 8.1.3.9 қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты орнату |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жануарлар жүрегінің құрылысы мен қантамырлар жүйелерінің маңызын сипаттайды; Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты орнатады; |
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу. Жаттығу «Кездескенше». Оқушылар кішкентай күнді бірбіріне тілек айту арқылы табыстайды. |
Бір – біріне ізгі тілектерін білдіреді |
Мақсаты: білім алушылардың позитивті ойлауын дамыту |
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут 1- тапсырма |
Презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіреді Жұптық тапсырма |
Мұғалімді мұқият тыңдап , түсінбеген ақпаратты сұрау Оқушылар жұбымен бірге жануралардың жүрегінің құрылысын ұқсастықтары мен айырмашылықтарын сипаттайды |
Мақсаты: Жаңа тақырыппен танысу арқылы оқушылардың білім деңгейін арттыру. Дискрипторы: Жалпы-4 балл -Ұлулардың жеке қасиеттерін біледі 1 балл -Буынаяқтардың жеке ерекшеліктерін біледі 1 балл -Екеуінің ұқсастықтарын ажырата алады 2 балл |
Презентация
|
|
2-тапсырма |
Топтық жұмыс Кластер әдісі |
4-топқа бөлінеді 1-Топ Артериялар 2-топ Веналар 3-топ Капиллярлар 4-топ Қантармырлардың бір бірінің қызметі арасындағы байланысы сипаттайды |
Дискрипторы: Жалпы 3 балл -Қан тамырларға сипаттама бере алады 1 балл - Қан тармырлардың бір бірінің қызметі арасындағы байланысы сипаттай алады 2 балл |
|
|
3-тапсырма |
Жеке тапсырма |
Оқушылар сабақты қорытындылау үшін тақтаға шығып сұрақтарға жауап береді |
Дискрипторы: Әр дұрыс жауапқа 1 баллдан |
https://wordwall.net/ru/resource/64212323 https://wordwall.net/ru/resource/64750693 https://wordwall.net/ru/resource/57441988 |
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма Рефлексия Бағалау |
Табиғатта қан тамырлары жүйесінің пайда болуының маңызын түсіндіру Оқушыларға кері байланыс парағын таратып береді Оқушылар өз – өздерін бағалайды |
Үй тапсырмасын қабылдау,орындау. Кері байланыс парағына сабақтан нені білгенін, түсінбеген сұрақтарын жазады |
Дискрипторы: Жалпы – 3 балл - Табиғатта қан тамырлары жүйесінің пайда болуының маңызын жазады 3 балл |
|
шағым қалдыра аласыз



















