|
Сабақ : Физика |
Мектеп: Жүзімдік жалпы орта мектебі МКМ - сі |
||||||
|
Күні: 16.02.2018 |
Мұғалімнің есімі: Сағынбекқызы Назира |
||||||
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысқандар саны: 18 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Электр тогының химиялық әрекеті |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
Оқушыларға электр тогының химиялық әрекеті туралы мәліметтер беру. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Оқулықпен жұмыс жасайды. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Формула түрлендіріп, есеп шығаруда қолдана алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: күрделі есептермен қосымша тапсырмалар орындай алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Оқушылар ережені формуламен байланыстыра алады; Қосымша тапсырмалар орындай алады. |
||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Электр тогы, химия, ерітінді, |
|||||||
|
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер): Электр тогы - electric current Ерітінді - the solution Жылулық - thermal Химиялық - chimical |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
|||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Қыздырғыш құралдар. Қысқа тұйықталу. Балқымалы сақтандырғыштар |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы. |
І.Ұйымдастыру. (3 минут) 1.1. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу 1.2. Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру. ІІ. «Формулалар сөйлейді» әдісі Ток күші Кернеу Жұмыс Қуат Ом заңы Меншікті кедергі Джоуль – Ленц заңы ІІІ. Талқылау үшін сұрақтар беріледі Білу
Шам жана ма немесе тізбекте ток бола ма?
ІV. Жаңа
сабақ: ТҮСІНУ- жаңа сабақ тәжірибе және видео
арқылы түсіндіріледі.
VІ. ТАЛДАУ – есептер талданып, дәптерге жазылады. ЖИНАҚТАУ – кроссворд шешу, жауаптары ағылшын тілінде (топтық жұмыс) 1. Электролит арқылы электр тогы өткенде электродтарда зат бөліну процесі қалай аталады? 2. Химиялық реакция нәтижесінде біз токтың қандай әрекетін бақыладық? 3. Тәжірибеде пайдаланылған электролит қандай сұйықтық? 4. Токтың химиялық, магниттік әсерінен басқан тағы қандай әрекетін білеміз? 5. Электролиз кезінде электродта бөлінген заттың массасы электролит арқылы өткен электр мөлшеріне пропорционал заңы қалай аталады?
|
Оқулық, дәптер |
|||||
|
Ортасы. |
|
||||||
|
Слайд, бейне материал Анықтама кітапшалары дәптер |
|||||||
|
Аяқталуы |
БАҒАЛАУ - Activity ‘world clouds` ойыны (топтық жұмыс)
|
Кері байланыс кестесі Бағалау парағы |
|||||
|
Қосымша ақпарат Техникадағы электролизді қолдануға мысалдар іздеп келу. |
|||||||
|
Дифференциация.(Саралау)- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
Барлық оқушыларға оқулықпен жұмыс жасау тапсырмаларын беру. Оқушылардың кейбір бөлігіне есептер шығару, формула түрлендіру тапсырмаларын беру. Қабілеті жоғары оқушыларға үштілділік негізінде тапсырмалар орындату. |
(1) Алдағы тақырыптың түсінуін. (2) Үй жұмысының орындалуын. (3) Жаңа тақырыпты меңгеруде пікірталастарға қатысып отыруын. (5) Сыни ойлау дағдыларын дамытуға бағыттал,ан есептерде ойлау операцияларын қолдануы.
|
Математика, химия пәндерімен байланыс орнатылған; АКТ -мен слайд, бейнематериалдар көрсету; Жауапкершілікке, еңбекқорлыққа баулу; |
|||||
|
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ мақсаттары және оқыту мақсаттары шындыққа негізделген, қол жетімді, нақты. Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды. Сабақтан шегіну болған жоқ |
||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Жаңа материалды зерттеу кезеңі. Әрбір оқушы өзіне ыңғайлы қарқында, сыныптастарының немесе мұғалімнің көмегін ала отрып, интернет ресурстарымен жұмыс істеуге мүмкіндік алды. 2: Бекіту кезеңі. Оқушылар есептерді оңайдан қиынға қарай шығарды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сандық есептермен сапалық есептерді көбірек талдау. Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім? Кейбір оқушылар бірліктерді ХБЖ-не көшіргенде қателіктер жасайды. Осы дағданы дамыту үшін сабақтардың басында жаттығу ойлап табу қажет. |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып Электр тогының электрхимиялық әрекеті
|
Сабақ : Физика |
Мектеп: Жүзімдік жалпы орта мектебі МКМ - сі |
||||||
|
Күні: 16.02.2018 |
Мұғалімнің есімі: Сағынбекқызы Назира |
||||||
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысқандар саны: 18 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Электр тогының химиялық әрекеті |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
Оқушыларға электр тогының химиялық әрекеті туралы мәліметтер беру. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Оқулықпен жұмыс жасайды. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Формула түрлендіріп, есеп шығаруда қолдана алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: күрделі есептермен қосымша тапсырмалар орындай алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Оқушылар ережені формуламен байланыстыра алады; Қосымша тапсырмалар орындай алады. |
||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Электр тогы, химия, ерітінді, |
|||||||
|
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер): Электр тогы - electric current Ерітінді - the solution Жылулық - thermal Химиялық - chimical |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
|||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Қыздырғыш құралдар. Қысқа тұйықталу. Балқымалы сақтандырғыштар |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы. |
І.Ұйымдастыру. (3 минут) 1.1. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу 1.2. Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру. ІІ. «Формулалар сөйлейді» әдісі Ток күші Кернеу Жұмыс Қуат Ом заңы Меншікті кедергі Джоуль – Ленц заңы ІІІ. Талқылау үшін сұрақтар беріледі Білу
Шам жана ма немесе тізбекте ток бола ма?
ІV. Жаңа
сабақ: ТҮСІНУ- жаңа сабақ тәжірибе және видео
арқылы түсіндіріледі.
VІ. ТАЛДАУ – есептер талданып, дәптерге жазылады. ЖИНАҚТАУ – кроссворд шешу, жауаптары ағылшын тілінде (топтық жұмыс) 1. Электролит арқылы электр тогы өткенде электродтарда зат бөліну процесі қалай аталады? 2. Химиялық реакция нәтижесінде біз токтың қандай әрекетін бақыладық? 3. Тәжірибеде пайдаланылған электролит қандай сұйықтық? 4. Токтың химиялық, магниттік әсерінен басқан тағы қандай әрекетін білеміз? 5. Электролиз кезінде электродта бөлінген заттың массасы электролит арқылы өткен электр мөлшеріне пропорционал заңы қалай аталады?
|
Оқулық, дәптер |
|||||
|
Ортасы. |
|
||||||
|
Слайд, бейне материал Анықтама кітапшалары дәптер |
|||||||
|
Аяқталуы |
БАҒАЛАУ - Activity ‘world clouds` ойыны (топтық жұмыс)
|
Кері байланыс кестесі Бағалау парағы |
|||||
|
Қосымша ақпарат Техникадағы электролизді қолдануға мысалдар іздеп келу. |
|||||||
|
Дифференциация.(Саралау)- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
Барлық оқушыларға оқулықпен жұмыс жасау тапсырмаларын беру. Оқушылардың кейбір бөлігіне есептер шығару, формула түрлендіру тапсырмаларын беру. Қабілеті жоғары оқушыларға үштілділік негізінде тапсырмалар орындату. |
(1) Алдағы тақырыптың түсінуін. (2) Үй жұмысының орындалуын. (3) Жаңа тақырыпты меңгеруде пікірталастарға қатысып отыруын. (5) Сыни ойлау дағдыларын дамытуға бағыттал,ан есептерде ойлау операцияларын қолдануы.
|
Математика, химия пәндерімен байланыс орнатылған; АКТ -мен слайд, бейнематериалдар көрсету; Жауапкершілікке, еңбекқорлыққа баулу; |
|||||
|
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ мақсаттары және оқыту мақсаттары шындыққа негізделген, қол жетімді, нақты. Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды. Сабақтан шегіну болған жоқ |
||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Жаңа материалды зерттеу кезеңі. Әрбір оқушы өзіне ыңғайлы қарқында, сыныптастарының немесе мұғалімнің көмегін ала отрып, интернет ресурстарымен жұмыс істеуге мүмкіндік алды. 2: Бекіту кезеңі. Оқушылар есептерді оңайдан қиынға қарай шығарды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сандық есептермен сапалық есептерді көбірек талдау. Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім? Кейбір оқушылар бірліктерді ХБЖ-не көшіргенде қателіктер жасайды. Осы дағданы дамыту үшін сабақтардың басында жаттығу ойлап табу қажет. |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













