|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Инженер болғың келе ме? |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу; |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінді түсіну, мәтіндегі негізгі ойды анықтау,мәтін бойынша сұрақтар құрастыру, графиктік мәтінді түсініп жазу; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені талдау, мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу; Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтау , мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Логистика туралы не білеміз? |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин Сабақтың ортасы: 30 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. 1.Сыныппен амандасу. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Инженер мамандығының салалары
Инженер-геофизик Инженер-мұнайшы Инженер-тау-кен Авиация инженері Теміржол инженері Инженер-металлург
Инженер-механик Инженер-құрылысшы Инженер-технолог Инженер-энергетик Инженер-метролог Инженер-топограф -Инженер мамандығын заманауи мамандық деп есептеуге бола ма? -Инженер болу үшін қандай қасиеттер керек? -Инженер болу үшін мектепте қандай пәндерді жақсы игеру қажет деп ойлайсыңдар?
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»
4-тапсырма: «Инженер мамандарға қойылатын талаптар» мәтінін тыңдап, деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіндегі тірек сөздерді, негізгі ойды анықтаңдар. 2-деңгей. Автордың нақты пікірін білдіретін ақпаратты, мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытындыны анықтаңдар. 3-деңгей. Негізгі ақпаратты толықтырып тұрған қосымша ақпаратты анықтаңдар. Мәтіндегі ойға баға беріңдер.
ҚБ. «Плюс, минус, қызықты»
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
|
*Мәтін құрылымын сақтайды; * графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазады. |
«Автор орындығында» оқиды.
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
Суреттер арқылы сабақ тақырыбын болжау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайық.
Мәтін мазмұнымен оқып танысады;
мәтіннің негізгі ойын анықтайды;
сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндегі тірек сөздерді, негізгі ойды анықтайды;
Мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытындыны анықтайды;
Қосымша ақпаратты анықтайды. Мәтіндегі ойға баға береді.
Мәтін құрылымын сақтайды;
Графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазады.
ҚБ

ҚБ

ҚБ

ҚБ

8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Жұлдыз Әбділдә
http://workking.ru/kk/proforientatsiya/professiya/professiya-inzhener.html
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
Кері байланыс

7-тапсырма
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8-сынып қазақ тілі Инженер болғың келе ме?
8-сынып қазақ тілі Инженер болғың келе ме?
|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Инженер болғың келе ме? |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу; |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінді түсіну, мәтіндегі негізгі ойды анықтау,мәтін бойынша сұрақтар құрастыру, графиктік мәтінді түсініп жазу; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені талдау, мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу; Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтау , мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Логистика туралы не білеміз? |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин Сабақтың ортасы: 30 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. 1.Сыныппен амандасу. Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Инженер мамандығының салалары
Инженер-геофизик Инженер-мұнайшы Инженер-тау-кен Авиация инженері Теміржол инженері Инженер-металлург
Инженер-механик Инженер-құрылысшы Инженер-технолог Инженер-энергетик Инженер-метролог Инженер-топограф -Инженер мамандығын заманауи мамандық деп есептеуге бола ма? -Инженер болу үшін қандай қасиеттер керек? -Инженер болу үшін мектепте қандай пәндерді жақсы игеру қажет деп ойлайсыңдар?
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»
4-тапсырма: «Инженер мамандарға қойылатын талаптар» мәтінін тыңдап, деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіндегі тірек сөздерді, негізгі ойды анықтаңдар. 2-деңгей. Автордың нақты пікірін білдіретін ақпаратты, мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытындыны анықтаңдар. 3-деңгей. Негізгі ақпаратты толықтырып тұрған қосымша ақпаратты анықтаңдар. Мәтіндегі ойға баға беріңдер.
ҚБ. «Плюс, минус, қызықты»
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
|
*Мәтін құрылымын сақтайды; * графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазады. |
«Автор орындығында» оқиды.
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
Суреттер арқылы сабақ тақырыбын болжау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайық.
Мәтін мазмұнымен оқып танысады;
мәтіннің негізгі ойын анықтайды;
сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндегі тірек сөздерді, негізгі ойды анықтайды;
Мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытындыны анықтайды;
Қосымша ақпаратты анықтайды. Мәтіндегі ойға баға береді.
Мәтін құрылымын сақтайды;
Графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазады.
ҚБ

ҚБ

ҚБ

ҚБ

8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Жұлдыз Әбділдә
http://workking.ru/kk/proforientatsiya/professiya/professiya-inzhener.html
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
Кері байланыс

7-тапсырма
шағым қалдыра аласыз














