|
Мектеп: |
Әл Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дугаев Н.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.02.2022 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» 1-сабақ Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.2 Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы, қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ахмет Байтұрсыновтың өмір жолын біледі, ұлт үшін жасаған еңбегін анықтай алады,қоғамдық-саяси қызметін бағалай біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлт ұстазының тарихтағы рөлін бағалап, құрмет көрсету; өз тілін қадір тұту; жұптық, ұжымдық жұмыс барысында құрмет көрсету, ашықтық, бір- бірінің ойын құрметтеу құндылықтары жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату
Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында ауызша сұрақтар қойып өтемін.
Тұлғаны
тану. ХХ ғасырдың басында қазақ қоғамындағы негізгі мәселе? Сол мәселенің қазіргі қоғамдағы өзектілігі бар ма? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау
|
Слайд Тақырыптық суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Пікір алмасу Ахмет Байтұрсынов кім және оның қоғамдағы орны мен еңбегін анықтаңыз.
2-тапсырма. Жылдар сөйлейді
3-тапсырма. Қазақстанның қазіргі картасынан А.Байтұрсынұлының қызмет еткен жерлерін көрсетіңіз.
4-тапсырма. «Уақыт шеңбері» стратегиясы. Мұғалім оқушылармен бір шеңбер жасап бірге отырады. Қатысушылар түгел қатысу қажет, сөйлегісі келмеген оқушылар сөз кезегін өзгеге ұсына алады. Талдау сұрағы: Неліктен Ахмет Байтұрсыновты «реформатор» деп атайды?
А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторлар бойынша STEEPLE талдауын жасату. (Үлгермесе үйге)
|
Дескриптор: А.Байтұрсынұлының қоғамдағы орны мен еңбегін атайды. Қорытынды ой түйеді.
Дескриптор: Семантикалық картада жылдар мен оқиғаларды сәйкестендіреді.
Картадан қызмет еткен жердерді анықтайды.
Дескриптор: Неліктен Ахмет Байтұрсыновты «реформатор» деп атайды сұрағына өз пікірін айтып, дәлелдейді.
А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторларды анықтайды;
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзара бағалау
Ұжымдық талқылау
Өзін-өзі бағалау
|
Семантикалық карта
Слайд
STEEPLE кестесі
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау (сұрақтар қоямын) Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
Үйге тапсырма Ұсынылған бейнебаянды қарап төмендегі кестені толтырыңыздар.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылайды |
мадақтау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8-сынып Қазақстан тарихы А.Байтұрсынұлы
8-сынып Қазақстан тарихы А.Байтұрсынұлы
|
Мектеп: |
Әл Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дугаев Н.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.02.2022 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» 1-сабақ Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.2 Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы, қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ахмет Байтұрсыновтың өмір жолын біледі, ұлт үшін жасаған еңбегін анықтай алады,қоғамдық-саяси қызметін бағалай біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлт ұстазының тарихтағы рөлін бағалап, құрмет көрсету; өз тілін қадір тұту; жұптық, ұжымдық жұмыс барысында құрмет көрсету, ашықтық, бір- бірінің ойын құрметтеу құндылықтары жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату
Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында ауызша сұрақтар қойып өтемін.
Тұлғаны
тану. ХХ ғасырдың басында қазақ қоғамындағы негізгі мәселе? Сол мәселенің қазіргі қоғамдағы өзектілігі бар ма? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау
|
Слайд Тақырыптық суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Пікір алмасу Ахмет Байтұрсынов кім және оның қоғамдағы орны мен еңбегін анықтаңыз.
2-тапсырма. Жылдар сөйлейді
3-тапсырма. Қазақстанның қазіргі картасынан А.Байтұрсынұлының қызмет еткен жерлерін көрсетіңіз.
4-тапсырма. «Уақыт шеңбері» стратегиясы. Мұғалім оқушылармен бір шеңбер жасап бірге отырады. Қатысушылар түгел қатысу қажет, сөйлегісі келмеген оқушылар сөз кезегін өзгеге ұсына алады. Талдау сұрағы: Неліктен Ахмет Байтұрсыновты «реформатор» деп атайды?
А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторлар бойынша STEEPLE талдауын жасату. (Үлгермесе үйге)
|
Дескриптор: А.Байтұрсынұлының қоғамдағы орны мен еңбегін атайды. Қорытынды ой түйеді.
Дескриптор: Семантикалық картада жылдар мен оқиғаларды сәйкестендіреді.
Картадан қызмет еткен жердерді анықтайды.
Дескриптор: Неліктен Ахмет Байтұрсыновты «реформатор» деп атайды сұрағына өз пікірін айтып, дәлелдейді.
А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторларды анықтайды;
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзара бағалау
Ұжымдық талқылау
Өзін-өзі бағалау
|
Семантикалық карта
Слайд
STEEPLE кестесі
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау (сұрақтар қоямын) Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
Үйге тапсырма Ұсынылған бейнебаянды қарап төмендегі кестені толтырыңыздар.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылайды |
мадақтау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















