|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Белгісізі бар теңдік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.2 «+», «–», «=», «>», «<» белгілерін/цифрларды қолдану, (□ ) белгісіз сан символын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдік құрастыруды үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жақсы тілектер минуты» әдісі Бір біріне тілектер айтады Өткенді пысықтау Әріпті өрнектердің мәнін тап a+10 a=40, 50 40+10=50 50+10=60 b-10 b=20, 30, 50 20-10=10 30-10=20 50-10=40 Жаңа тақырып 1-тапсырма А) Есепте не белгілі? Барлығы -90 бұйым. Ағаштан жасалғаны-50 Есепте не белгісіз? Саздан қанша бұйым жасалғаны, яғни ?? бос торкөзбен белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде жазайық. Теңдіктің қалай жазылғанын қара. Бос торкөзге сандар таңда. 90-50=40 90-40=50 50=50 Ә) Есепте не белгілі? (20 ұлттық киім және 10 ыдыс) Есепте не белгісіз? (Барлығы неше бұйым қойылған, яғни ?? бос торкөзбен белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде жазайық Сандарды таңда. 20+10=30 ЕБҚ Теңдікті шығар 20+*=50 50-20=30 20+30=50 50=50 ЕҚБ Өзің тура теңдік құрастыр және оны тақтаға жаз. 2-тапсырма Белгісіз компоненттерді тап.
«Үнсіздік» минуты 1-2 минуттай үнсіздік жариялау арқылы миды тынықтырады
3-тапсырма Бос орындарға тиісті сандарды ата. Өрнектер жаз. 20+10=30 100-80=20 30+60=90 40+40=80 100-70=30 40+20=60 50-20=30 50+50=100 50-40=10
4-тапсырма Көрмеге таңертең 30 адам, ал кешке одан 10 адам артық келді. Көрмеге кешке неше адам келді? Кері есеп құрастырып, оны шығар. 30+(30+10)=30+40=70
Кері есеп Барлығы-70адам Таңертең-30адам Кешке- ? адам 70-30=40 Ж: кешке 40 адам келді
Қорытындылау Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Сырғаларды төрт қобдишаға теңдей бөліп сал.
Кері байланыс
|
Жақсы тілектер минутын өткізеді
Өткенді пысықтайды
Есептерді шығарады
Есепті шығарады
Жке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №91 сабақ. Белгісізі бар
теңдік Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.5.2.2 «+», «–», «=», «>»,
«<» белгілерін/цифрларды қолдану, (□ ) белгісіз сан символын
қолдану; Сабақтың
мақсаты Теңдік құрастыруды
үйренеді Құндылықтар Талап: Білуге, жаңаны тануға
құштар болу Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру « Жақсы тілектер минуты»
әдісі Бір біріне тілектер
айтады Өткенді
пысықтау Әріпті өрнектердің мәнін
тап a+10 a=40,
50 40+10=50 50+10=60 b-10 b=20, 30,
50 20-10=10 30-10=20 50-10=40 Жаңа
тақырып 1-тапсырма А) Есепте не
белгілі? Барлығы -90
бұйым. Ағаштан
жасалғаны-50 Есепте не
белгісіз? Саздан қанша бұйым жасалғаны,
яғни ?? бос торкөзбен белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде
жазайық. Теңдіктің қалай жазылғанын
қара. Бос торкөзге сандар таңда. 90-50=40 90-40=50 50=50 Ә) Есепте не белгілі? (20
ұлттық киім және 10 ыдыс) Есепте не белгісіз? (Барлығы
неше бұйым қойылған, яғни ?? бос торкөзбен
белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде
жазайық Сандарды
таңда. 20+10=30 ЕБҚ Теңдікті
шығар 20+*=50 50-20=30 20+30=50 50=50 ЕҚБ Өзің тура теңдік құрастыр және
оны тақтаға жаз. 2-тапсырма Белгісіз компоненттерді
тап. Қосылғыш 4 4 4 Қосылғыш 6 6 6 Қосындының
мәні 10 10 10
Азайғыш 10 10 10 Азайтқыш 4 4 4 Айырманың
мәні 6 6 6
«Үнсіздік»
минуты
1-2 минуттай үнсіздік жариялау
арқылы миды тынықтырады
3-тапсырма
Бос орындарға тиісті сандарды
ата. Өрнектер жаз.
20+10=30 100-80=20
30+60=90
40+40=80 100-70=30
40+20=60
50-20=30 50+50=100
50-40=10
4-тапсырма
Көрмеге таңертең 30 адам, ал
кешке одан
10 адам артық келді. Көрмеге
кешке неше адам келді?
Кері есеп құрастырып, оны
шығар.
30+(30+10)=30+40=70
Кері
есеп
Барлығы-70адам
Таңертең-30адам
Кешке- ?
адам
70-30=40
Ж: кешке 40 адам
келді
Қорытындылау
Зерттеушілік
тапсырма
5-тапсырма
Сырғаларды төрт қобдишаға
теңдей бөліп сал.
№1 қобдиша №2 қобдиша №3 қобдиша №4 қобдиша 2 2 2 2
Кері
байланыс
Жақсы тілектер минутын
өткізеді
Өткенді
пысықтайды
Есептерді
шығарады
Есепті
шығарады
Жке жұмыс
жасайды
Кестені
толтырады
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














