|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№98-сабақ. Есептер шығару және теңдеулер шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өзінің білімін қорытындылайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Қима парақтарға жазылған теңдеулер ұсыну Өз бетінше теңдеулерді шешіп мұғалімге тапсырады Жаңа тақырып 1-тапсырма Мұғалім ертегілердің әрқайсының атын, кейіпкерлерін сұрайды. Оқушылардан ертегінің үзіндісін сұрайды. Оқушылар сұлбалар бойынша есептер құрастырады. Өз есептерін ұсынады. ЕБҚ Теңдеуді шеш 50-х=30 Х=50-30 Х=20 50-20=30 30=30 ЕҚБ Өз ойыңнан теңдеу құрастырып, оны шығар Жұптық жұмыс 2-тапсырма Теңдеулерді шеш. х-80=10 10+х=100 х=10+80 х=100-10 х=90 х=90 90-80=10 10+90=100 10=10 100=100 Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Әлия кітаптың 10 бетін, ал Сырым одан 3 бетін кем оқыды. Сұрақ қойып, есепті шығар. Кері есеп құрастыр. Сырым неше бетін оқыды? 3+х=10 Х=10-3 Х=7 Ж: Сырым кітаптың 7 бетін оқыды Кері есеп 7+х=10 Х=10-7 Х=3 Ж: Әлия кітаптың 3 бетін артық оқыды Сергіту сәті «Үнсіз демалыс» әдісі Музыканы үнсіз тыңдау арқылы демалады 4-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны Жылдам есепте 10-3=7+1=8-6=2+2=4+4=8 50+10=60-20=40+40=80-30=50-50=0 90-30=60+20=80-50=30+30=60-40=20 Топтық тапсырма 5-тапсырма Теңдеулерді шеш 9-а=4 у-50=10 50+х=80 А=9-4 у=50+10 х=80-50 А =5 у=60 х=30
9-5=4 60-50=10 50+30=80 4=4 10=10 80=80
|
Өлеңді хормен оқиды Өткенді пысықтайды Есеп құрастырады Жеке жұмыс жасайды Теңдеулерді шешеді Өз бетінше есеп шығарады Музыка тыңдайды Ауызша есепейді Теңдеулерді шешеді Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Әмиян» әдісімен мадақтап отыру Дескриптор: Оқушылар сұлбалар бойынша есептер құрастырады. Өз есептерін ұсынады Сен мықтысың!
Тамаша! Дескриптор: Теңдеу шешу жолын меңгерген Жұппен жұмыс жасай алады
Дескриптор: Тапсырманы өз бетімен орындайды. Сұрақ қойып, есепті шығарады. Кері есеп құрастырады. Тамаша! Дескрип Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №98-сабақ. Есептер шығару
және теңдеулер шешу Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.5.1.1**есепті сызба, сурет,
қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын
таңдау Сабақтың
мақсаты Өзінің білімін
қорытындылайды Құндылықтар Талап: Білуге, жаңаны тануға
құштар болу Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау Қима парақтарға жазылған
теңдеулер ұсыну Өз бетінше теңдеулерді шешіп
мұғалімге тапсырады Жаңа
тақырып 1-тапсырма Мұғалім ертегілердің
әрқайсының атын, кейіпкерлерін сұрайды. Оқушылардан ертегінің
үзіндісін сұрайды. Оқушылар сұлбалар бойынша
есептер құрастырады. Өз есептерін ұсынады. ЕБҚ Теңдеуді
шеш 50-х=30 Х=50-30 Х=20 50-20=30 30=30 ЕҚБ Өз ойыңнан теңдеу құрастырып,
оны шығар Жұптық
жұмыс 2-тапсырма Теңдеулерді
шеш. х-80=10
10+х=100 х=10+80
х=100-10 х=90 х=90 90-80=10
10+90=100 10=10
100=100 Өзіндік
жұмыс 3-тапсырма Әлия кітаптың 10 бетін, ал
Сырым одан 3 бетін кем оқыды. Сұрақ қойып, есепті шығар. Кері есеп
құрастыр. Сырым неше бетін
оқыды? 3+х=10 Х=10-3 Х=7 Ж: Сырым кітаптың 7 бетін
оқыды Кері
есеп 7+х=10 Х=10-7 Х=3 Ж: Әлия кітаптың 3 бетін артық
оқыды Сергіту
сәті «Үнсіз демалыс»
әдісі Музыканы үнсіз тыңдау арқылы
демалады 4-тапсырма «Кім жылдам?»
ойыны Жылдам
есепте 10-3=7+1=8-6=2+2=4+4=8 50+10=60-20=40+40=80-30=50-50=0 90-30=60+20=80-50=30+30=60-40=20 Топтық
тапсырма 5-тапсырма Теңдеулерді
шеш 9-а=4 у-50=10
50+х=80 А=9-4 у=50+10
х=80-50 А =5 у=60
х=30 9-5=4 60-50=10
50+30=80 4=4 10=10
80=80 Өлеңді хормен
оқиды Өткенді
пысықтайды Есеп
құрастырады Жеке жұмыс
жасайды Теңдеулерді
шешеді Өз бетінше есеп
шығарады Музыка
тыңдайды Ауызша
есепейді Теңдеулерді
шешеді Кері байланыс
жасайды Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! «Әмиян» әдісімен мадақтап
отыру Дескриптор: Оқушылар сұлбалар бойынша
есептер құрастырады. Өз есептерін
ұсынады Сен
мықтысың! Тамаша! Дескриптор: Теңдеу шешу жолын
меңгерген Жұппен жұмыс жасай
алады Дескриптор: Тапсырманы өз бетімен
орындайды. Сұрақ қойып, есепті
шығарады. Кері есеп
құрастырады. Тамаша! Дескрип | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















