Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: 9 саны және цифры |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: «» |
Қатысқандар: 18 |
Қатыспағандар: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 9 саны нені білдіретінін түсінеді; 9 санын алу жолымен және құрамымен танысады; 9 цифрын жазып үйренеді. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сандарды қоса алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Күрделілігі жоғары тапсырманы орындай алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Бір-біріне тапсырманы орындалу жолын түсіндіре алады. |
|||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: тоғыз. |
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар -Санау қандай саннан басталады? -9 цифры сан қатарының қай жерінде орналасқан? -6цифрын аударып көр. Қандай цифр шығады? |
||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? |
||||
|
|
||||
|
Алдынғы оқу: |
Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар заттарды санау, сандарды салыстыру тәжірибесіне сүйенеді. |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
ресурстар |
||
|
Басы 3 мин |
Психологиялық дайындық Балаларды реттеу Жоғарыға қарап күн көрдім, Төменге қарап жер көрдім. Оңға, солға қарадым. Егеменді ел көрдім.
|
|
|
Топқа бөлу. Қызыл, жасыл және сары жұлдыздар тарату арқылы арқылы оқушыларды үш топқа бөлу. |
|
Ортасы 8 минут 3 мин 4 мин 4 мин 2 мин |
1-тапсырма. . Оқушыларға 8 жұлдыз таратылады.Сол оқушылар біртіндеп тақта алдыңа шығады. Оқушылар тағы бір жұлдыз тақта алдына шыққанда қанша жұлдыз болатынын анықтау керек. Оқушыларға «9 санын қалай алдық?» деген сұрақ қойылады. 9 санына байланысты видеоларды, суреттерді көрсету. |
|
|||
|
2-тапсырма (Ұжымдық). Керілген жіпке тоғыз цифр ілінген. Оқушылар 9 саны қай саннан кейін орналасатынын анықтау керек.
Тура және кері санату Дескриптор: 9 санының орынын натурал сандар қатарынан таба алады. Дәптермен жұмыс.
Дескриптор:
|
|||||
|
3-тапсырма «Көршісін тап» ойыны.Оқушыларға 9 цифр жазылған жұлдыздар беріледі. Қолдарындағы жұлдыз-дарды ретімен санап,әркім өз орнын тез табу керек.. Оқушылар тура және кері ретпен санауды қайталайды.
Дескриптор:
|
|||||
|
4-тапсырма (Жұптық жұмыс). «9 санын қалай алуға болады?». Оқушылар 9 санын алудың барлық нұсқаларын атау керек. Бірінші зымыранда көрсетілген сандардың көмегімен екінші зымыранда қалып қойған белгісіз сандарды тауып, атау керек.
Дескриптор:
|
|||||
|
Сергіту сәті. |
|||||
|
5 мин 3мин |
5-тапсырма (Жеке жұмыс). «Сөз құра». Оқушыларға ғаламшарлардың күнді айнала қозғалатыны туралы айтылады. Зымыранның қай ғаламшарға қонатынын анықтау үшін мысалды орындайды. Сәйкес әріптерден сөз құрау керек.
Дескриптор:
6-тапсырма «Ойлан,тап» ойыны(Топтық жұмыс).Берілген тапсырма бойынша түсіп қалған сандарды табу |
|
|||
|
7-тапсырма (Жұптық жұмыс). Оқушылар жұппен ғарышқа қай зымыранмен ұшатынын өзара талқылап, анықтайды. Неге солай жауап бергенін түсіндіреді.
Дескриптор:
|
|||||
|
Соңы 3 мин |
Р
|
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||
|
|
|
Дүниетану (ғарыш) Электронды оқулық Ынтымақтастықта жұмыс жасау |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 саны мен цифры
9 саны мен цифры
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: 9 саны және цифры |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: «» |
Қатысқандар: 18 |
Қатыспағандар: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 9 саны нені білдіретінін түсінеді; 9 санын алу жолымен және құрамымен танысады; 9 цифрын жазып үйренеді. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сандарды қоса алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Күрделілігі жоғары тапсырманы орындай алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Бір-біріне тапсырманы орындалу жолын түсіндіре алады. |
|||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: тоғыз. |
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар -Санау қандай саннан басталады? -9 цифры сан қатарының қай жерінде орналасқан? -6цифрын аударып көр. Қандай цифр шығады? |
||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? |
||||
|
|
||||
|
Алдынғы оқу: |
Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар заттарды санау, сандарды салыстыру тәжірибесіне сүйенеді. |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
ресурстар |
||
|
Басы 3 мин |
Психологиялық дайындық Балаларды реттеу Жоғарыға қарап күн көрдім, Төменге қарап жер көрдім. Оңға, солға қарадым. Егеменді ел көрдім.
|
|
|
Топқа бөлу. Қызыл, жасыл және сары жұлдыздар тарату арқылы арқылы оқушыларды үш топқа бөлу. |
|
Ортасы 8 минут 3 мин 4 мин 4 мин 2 мин |
1-тапсырма. . Оқушыларға 8 жұлдыз таратылады.Сол оқушылар біртіндеп тақта алдыңа шығады. Оқушылар тағы бір жұлдыз тақта алдына шыққанда қанша жұлдыз болатынын анықтау керек. Оқушыларға «9 санын қалай алдық?» деген сұрақ қойылады. 9 санына байланысты видеоларды, суреттерді көрсету. |
|
|||
|
2-тапсырма (Ұжымдық). Керілген жіпке тоғыз цифр ілінген. Оқушылар 9 саны қай саннан кейін орналасатынын анықтау керек.
Тура және кері санату Дескриптор: 9 санының орынын натурал сандар қатарынан таба алады. Дәптермен жұмыс.
Дескриптор:
|
|||||
|
3-тапсырма «Көршісін тап» ойыны.Оқушыларға 9 цифр жазылған жұлдыздар беріледі. Қолдарындағы жұлдыз-дарды ретімен санап,әркім өз орнын тез табу керек.. Оқушылар тура және кері ретпен санауды қайталайды.
Дескриптор:
|
|||||
|
4-тапсырма (Жұптық жұмыс). «9 санын қалай алуға болады?». Оқушылар 9 санын алудың барлық нұсқаларын атау керек. Бірінші зымыранда көрсетілген сандардың көмегімен екінші зымыранда қалып қойған белгісіз сандарды тауып, атау керек.
Дескриптор:
|
|||||
|
Сергіту сәті. |
|||||
|
5 мин 3мин |
5-тапсырма (Жеке жұмыс). «Сөз құра». Оқушыларға ғаламшарлардың күнді айнала қозғалатыны туралы айтылады. Зымыранның қай ғаламшарға қонатынын анықтау үшін мысалды орындайды. Сәйкес әріптерден сөз құрау керек.
Дескриптор:
6-тапсырма «Ойлан,тап» ойыны(Топтық жұмыс).Берілген тапсырма бойынша түсіп қалған сандарды табу |
|
|||
|
7-тапсырма (Жұптық жұмыс). Оқушылар жұппен ғарышқа қай зымыранмен ұшатынын өзара талқылап, анықтайды. Неге солай жауап бергенін түсіндіреді.
Дескриптор:
|
|||||
|
Соңы 3 мин |
Р
|
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||
|
|
|
Дүниетану (ғарыш) Электронды оқулық Ынтымақтастықта жұмыс жасау |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||||
шағым қалдыра аласыз

















