|
Бөлім |
Мәңгілік Ел – Мәңгілік мұрат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бижанова Рыскуль Базарбаевна |
|||||||||||||
|
Күні |
16.04.2021. |
|||||||||||||
|
Сынып |
9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Несіпбек Айтұлы «Бәйтерек» поэмасы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
-шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырады; -жаңашылдығына баға береді. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту
Дескриптор: Білім алушы -әнді тыңдайды; -әсер, сезімдерімен бөліседі; -сабақпен байланысын айтады.
1. Несіпбек Айтұлының поэмаларының қазақ әдебиетіндегі орны қандай?
2. «Азаттық үшін
жанын пида еткен біртуар ерлердің галереясын» жасаған
ақын ретіндегі еңбегін қалай бағалар едіңдер? Дескриптор: Білім алушы -сұрақтарға жауап береді; -өз ойларын айтады. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері арқылы |
Бейнебаян Презентация, бәйтерек, ақын суреттері |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану ЖЖ. 1-тапсырма. «Екі жақты күнделік» кестесі. Топтарға поэмадан бірнеше шумақ үзінділер беріледі. Оқушылар үзінді мазмұнын қара сөзбен баяндап жазып, үзіндінің жаңашылдығын талдайды, тұжырым жасайды
Дескриптор: Білім алушы - үзінді мазмұнын қара сөзбен баяндап жазады; - үзіндінің жаңашылдығын талдайды; - тұжырым жасайды. ЖЖ. 2-тапсырма. «Дейін – қазір – кейін» стратегиясы: Ақмола – Астана – Нұр-Сұлтан
Дескриптор: Білім алушы -өлең шумақтарын байланыстырады. ЖЖ-Т. 3-тапсырма. Топтар өз аттары бойынша поэмадан деректер іздестіріп, А3 қағазда «Уақыт тізбегін» жасайды. Осы деректердің поэма идеясын ашудағы рөлін көрсетеді. Дейін-Қараса тарих беті таңдақ-таңдақ Қазір-Ол енді қамқор-әке, халқы-бала Кейін-Бәйтерек-ел басының өр тұлғасы Дескриптор: Білім алушы
ЖЖ-Т. 4-тапсырма. «КАСТ» әдісі К-көзқарас А-аргумент С-себеп (тарихпен байланыс) Т-тұжырым Дескриптор Білім алушы -көзқарасын білдіреді; -дәлел келтіреді; -себебін айтып, тарихпен байланыстырады; -тұжырым жасайды. |
Үш шапалақ
Екі жұлдыз, бір тілек
От шашу
Мұғалімнің мадақтау сөздері арқылы
Бар бармақ |
«Екі жақты күнделік» кестесі
Презентация
Презентация
А3 қағазы, қиынды жазу, суреттер
Презентация
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Табыс сатысы» әдісі арқылы Мен ... білемін Мен ... түсінемін Мен ... жасай аламын
|
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9-сынып Әдебиет пәнінен Н.Айтұлының "Бәйтерек" поэмасы
|
Бөлім |
Мәңгілік Ел – Мәңгілік мұрат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бижанова Рыскуль Базарбаевна |
|||||||||||||
|
Күні |
16.04.2021. |
|||||||||||||
|
Сынып |
9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Несіпбек Айтұлы «Бәйтерек» поэмасы |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
-шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырады; -жаңашылдығына баға береді. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту
Дескриптор: Білім алушы -әнді тыңдайды; -әсер, сезімдерімен бөліседі; -сабақпен байланысын айтады.
1. Несіпбек Айтұлының поэмаларының қазақ әдебиетіндегі орны қандай?
2. «Азаттық үшін
жанын пида еткен біртуар ерлердің галереясын» жасаған
ақын ретіндегі еңбегін қалай бағалар едіңдер? Дескриптор: Білім алушы -сұрақтарға жауап береді; -өз ойларын айтады. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері арқылы |
Бейнебаян Презентация, бәйтерек, ақын суреттері |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану ЖЖ. 1-тапсырма. «Екі жақты күнделік» кестесі. Топтарға поэмадан бірнеше шумақ үзінділер беріледі. Оқушылар үзінді мазмұнын қара сөзбен баяндап жазып, үзіндінің жаңашылдығын талдайды, тұжырым жасайды
Дескриптор: Білім алушы - үзінді мазмұнын қара сөзбен баяндап жазады; - үзіндінің жаңашылдығын талдайды; - тұжырым жасайды. ЖЖ. 2-тапсырма. «Дейін – қазір – кейін» стратегиясы: Ақмола – Астана – Нұр-Сұлтан
Дескриптор: Білім алушы -өлең шумақтарын байланыстырады. ЖЖ-Т. 3-тапсырма. Топтар өз аттары бойынша поэмадан деректер іздестіріп, А3 қағазда «Уақыт тізбегін» жасайды. Осы деректердің поэма идеясын ашудағы рөлін көрсетеді. Дейін-Қараса тарих беті таңдақ-таңдақ Қазір-Ол енді қамқор-әке, халқы-бала Кейін-Бәйтерек-ел басының өр тұлғасы Дескриптор: Білім алушы
ЖЖ-Т. 4-тапсырма. «КАСТ» әдісі К-көзқарас А-аргумент С-себеп (тарихпен байланыс) Т-тұжырым Дескриптор Білім алушы -көзқарасын білдіреді; -дәлел келтіреді; -себебін айтып, тарихпен байланыстырады; -тұжырым жасайды. |
Үш шапалақ
Екі жұлдыз, бір тілек
От шашу
Мұғалімнің мадақтау сөздері арқылы
Бар бармақ |
«Екі жақты күнделік» кестесі
Презентация
Презентация
А3 қағазы, қиынды жазу, суреттер
Презентация
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Табыс сатысы» әдісі арқылы Мен ... білемін Мен ... түсінемін Мен ... жасай аламын
|
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз




