Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Бөлім:
|
3-бөлім: Адам жанының
құпиясы
|
Педагогтің аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 9б,
9в
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Біжікен», «Сөз
соңы» бөлімдері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
|
9.2.2.1 автор
бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне
талдау жасау;
9.2.4.1 автор
стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс
жазу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Автор бейнесінің
идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды,
автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс
жазады
|
Сабақтыңбарысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Үй тапсырмасын
тексеру
190 бет
2-тапсырма.
Шығарма басында суреттелген Ұлпан мен Есеней
жары болған Ұлпанды салыстырып, оларға тән ерекшелік,
айырмашылықтарды анықтайық.
|
Ұлпан бейнесіне
салыстырмалы түрде сипаттама
береді
|
|
|
Сабақтың
ортасы
|
«Біжікен», «Сөз соңы»
бөлімдерімен
танысыңдар
1-тапсырма. “Шығармаға сатылай-кешенді
талдау”
I. Авторы:
II. Шығарманың
тақырыбы:
III. Шығарманың
идеясы:
IV. Әдеби
бағыт:
V. Жанр түрі:
VI. Шығарманың композициялық
құрылысы:
VII. Кейіпкерлер (негізгі,
қосалқы):
VIII. Әдеби теориялық
ұғымдар.
IX. Түсіндірме
сөздік.
X. Қорытынды
(шығарманың негізгі түйіні, тәрбиелік мәні, өз
ойым)
2-тапсырма.
«РАФТ» әдісімен шығармашылық жұмыс
орындаңыз
3-тапсырма. «Шын/жалған» әдісісмен роман
бойынша сұрақтарға жауап
беріңіз
|
Шығармаға сатылай-кешенді талдау
жасайды
Шығармашылық жұмыс
орындайды
сұрақтарға жауап
береді
|
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
|
«СКТ»
әдісі
«РАФТ»
әдісі
Wordwall
платформасы
https://wordwall.net/ru/resource/51899076
|
|
Ерекше қажеттілігі бар оқушыларға арналған
тапсырма
Тапсырма. «Ұлпан» романы
үзіндісінде кездесетін кейіпкерлерді анықтап,
сәйкестендіріңіз
Түркмен
Мүсіреп
|
|
дарқан мінез, нағыз ерді
ардақтау арқылы елдіктің іргесін бекіткен, халқының ризық-берекесін
қарақан басының бақытынан артық санаған өте ақылды, дана,
дегдар
|
Есеней
|
сыбызғышы, күйші, атқұмар,
әдемі киімді ұнататын, сері.
|
Ұлпан
|
Сибанның бай адамы, ел
қорғаған бас батыры, биі. Оның ақ дегені алғыс, қара дегені
қарғыс
|
Дескриптор
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлексия
Сабақты
қорытындылап, кері байланыс алады.
Үй
тапсырмасы.
196 бет
2-тапсырма.
Төмендегі кестені пайдалана отырып, романға
қатысты түйінді ойларымызды
білдірейік.
|
Сабақтың
барысында сәтті, қиын болған кезеңдеріне тоқталып, ойларын
білдіреді
|
КБ.
«ҚҚҚ...»
|

|
Күні:_______________________
Сыныбы:___________________
Оқушының аты-жөні:
_____________________________________________
Тапсырма. «Ұлпан» романы
үзіндісінде кездесетін кейіпкерлерді анықтап,
сәйкестендіріңіз
Түркмен
Мүсіреп
|
|
дарқан мінез, нағыз ерді
ардақтау арқылы елдіктің іргесін бекіткен, халқының ризық-берекесін
қарақан басының бақытынан артық санаған өте ақылды, дана,
дегдар
|
Есеней
|
сыбызғышы, күйші, атқұмар,
әдемі киімді ұнататын, сері.
|
Ұлпан
|
Сибанның бай адамы, ел
қорғаған бас батыры, биі. Оның ақ дегені алғыс, қара дегені
қарғыс
|
Дескриптор
Күні:_______________________
Сыныбы:___________________
Оқушының аты-жөні:
_____________________________________________
Тапсырма. «Ұлпан» романы
үзіндісінде кездесетін кейіпкерлерді анықтап,
сәйкестендіріңіз
Түркмен
Мүсіреп
|
|
дарқан мінез, нағыз ерді
ардақтау арқылы елдіктің іргесін бекіткен, халқының ризық-берекесін
қарақан басының бақытынан артық санаған өте ақылды, дана,
дегдар
|
Есеней
|
сыбызғышы, күйші, атқұмар,
әдемі киімді ұнататын, сері.
|
Ұлпан
|
Сибанның бай адамы, ел
қорғаған бас батыры, биі. Оның ақ дегені алғыс, қара дегені
қарғыс
|
Дескриптор