Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
9 сынып Ашык сабак
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ 7-бөлім: Бұқаралық ақпарат құралдары. Синтаксис |
МЕКТЕП: Абай атындағы №26 орта мектеп |
||||||||||||||||
Мұғалім: Илебаева Шолпан |
|||||||||||||||||
СЫНЫП: 9 «Ә» |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұқаралық ақпарат құралдары – көпшілікке ақпаратты жеткізу құралдары. |
||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.1 мақала құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Мақала құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, себеп бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерді ажырата біледі, түрлендіріп қолданады. |
||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Бұқаралық ақпарат құралдары туралы білімдерін тереңдетеді. |
||||||||||||||||
Жоспар: |
|||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ
Бұқаралық ақпарат құралдарының адам өмірінде атқаратын рөлі қандай? Суретке қарап өз ойларыңмен бөлісіңдер. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 2-тапсырма. Мәтінді сызбадағы мәліметтермен қосып оқып, құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін талдаңдар.
Газет
радио Журнал
Бұқаралық ақпарат құралдары
Альманах
телеарна
бюллетень
ғаламтор
Электронды БАҚ Мақаланың жанрлық түрлерін анықтамасымен сәйкестендіріңіз.
Ұсынылған мәтін кестеде берілген мақаланың қай түрінде жазылған? Дәлелдеңіз. Дескриптор:
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН ӘТН. Себеп бағыныңқылы сабақтас. 5-тапсырма. Басыңқы сөйлемін ойдан жазып, себеп бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерді аяқтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Оқылым мәтініндегі мәліметтерді негізге алып, тапсырмаларды орындаңдар.
Дескриптор
Ж «Микрофон» деген айдармен өз жазғандарын оқиды.
|
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.
Суретке қарап өз ойларыңмен бөліседі.
Оқушылар мәтінді сызбадағы мәліметтермен қосып оқып, құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін талдайды.
Мақаланың жанрлық түрлерін анықтамасымен сәйкестендіреді.
Ұсынылған мәтіннің мақаланың қай түрінде жазылғаннын анықтайды. Дәлелдейді.
Оқылым мәтініндегі мәліметтерді негізге алып, 3 топқа бөлініп, тапсырмаларды орындаңдар.
Оқылым мәтініндегі мәліметтерді негізге алып, тапсырмаларды орындаңдар.
Мәтіндегі тілдік құралдарды анықтайды; мәтіннің стилін анықтайды. Оқылым мәтінін негізге алады; Себеп бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерге мысалдар келтіреді. Оқылым мәтініндегі ақпаратты пайдаланады; Тапсырмаға байланысты постер құрады. |
Қалыптастырушы бағалау
- керемет жауап!
- жақсы жауап; - төмен жауап.
Қалыптастырушы бағалау
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |