Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: Қазақ әдебиеті
Тақырып: Б. Майлин
|
Бөлім: 3 |
Адам жанының құпиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
03.02.2025 |
|
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б. Майлин "Шұғаның белгісі" хикаятындағы кейіпкерлер әлемі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Үй тапсырмасын тексеру: 161 бет, 1-тапсырма. Оқу және сабақ мақсатымен таныстырылады. |
Үй жұмысын орындаған |
Дескриптор: *үй жұмысын орындаған 3 балл |
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы. (35 минут) |
Ой қозғау. Берілген бейнежазбаны көріңдер.
1-тапсырма «Сатылай кешенді талдау» жасай отырып, кейіпкерлер бейнесіне талдау жасаңдар.
2-тапсырма Шығармадағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтап, іс-әрекетіне баға беріңдер.
3-тапсырма «Кейіпкер анкетасы» әдісімен кейіпкерге талдау жасаңдар.
4-тапсырма «Кейіпкермен сұхбат» әдісі арқылы шығарма кейіпкерлеріне сұрақ қойыңдар. Кейіпкер ретінде бір оқушы тақтаға шығып жауап берсін.
|
Шығарма жайлы берілген бейнежазбаны мұқият көреді. Талдау кестесін толтыра отырып, кейіпкерлерге талдау жасайды. Шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекетіне баға береді. Кейіпкерлерге тереңірек талдау жасайды. Бір оқушы кейіпкер ретінде шығады, басқа оқушылар кейіпкерге сұрақ қояды. |
Дескриптор: *талдау жасайды 2 балл Дескриптор: *кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды 2 балл Дескриптор: *кейіпкерге талдау жасайды 2 балл Дескриптор: *кейіпкерге сұрақ қояды *кейіпкер ретінде жауап береді 2 балл |
Бейнежазба сілтемесі: https://youtu.be/oeUGv3hpNz4?si=wg1DTpQH7qM3xM7u «Сатылай кешенді талдау» кестесі Кесте «Кейіпкер анкетасы» әдісі «Кейіпкермен сұхбат» әдісі |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Бағалау «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
«Бір ауыз сөз» әдісі |
||
|
Үй жұмысы |
156 бет, 2-тапсырма. |
Жазу |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып қазақ әдебиеті. Шұғаның белгісі кейіпкерлеріне талдау
9 сынып қазақ әдебиеті. Шұғаның белгісі кейіпкерлеріне талдау
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: Қазақ әдебиеті
Тақырып: Б. Майлин
|
Бөлім: 3 |
Адам жанының құпиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
03.02.2025 |
|
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б. Майлин "Шұғаның белгісі" хикаятындағы кейіпкерлер әлемі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Үй тапсырмасын тексеру: 161 бет, 1-тапсырма. Оқу және сабақ мақсатымен таныстырылады. |
Үй жұмысын орындаған |
Дескриптор: *үй жұмысын орындаған 3 балл |
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы. (35 минут) |
Ой қозғау. Берілген бейнежазбаны көріңдер.
1-тапсырма «Сатылай кешенді талдау» жасай отырып, кейіпкерлер бейнесіне талдау жасаңдар.
2-тапсырма Шығармадағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтап, іс-әрекетіне баға беріңдер.
3-тапсырма «Кейіпкер анкетасы» әдісімен кейіпкерге талдау жасаңдар.
4-тапсырма «Кейіпкермен сұхбат» әдісі арқылы шығарма кейіпкерлеріне сұрақ қойыңдар. Кейіпкер ретінде бір оқушы тақтаға шығып жауап берсін.
|
Шығарма жайлы берілген бейнежазбаны мұқият көреді. Талдау кестесін толтыра отырып, кейіпкерлерге талдау жасайды. Шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекетіне баға береді. Кейіпкерлерге тереңірек талдау жасайды. Бір оқушы кейіпкер ретінде шығады, басқа оқушылар кейіпкерге сұрақ қояды. |
Дескриптор: *талдау жасайды 2 балл Дескриптор: *кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды 2 балл Дескриптор: *кейіпкерге талдау жасайды 2 балл Дескриптор: *кейіпкерге сұрақ қояды *кейіпкер ретінде жауап береді 2 балл |
Бейнежазба сілтемесі: https://youtu.be/oeUGv3hpNz4?si=wg1DTpQH7qM3xM7u «Сатылай кешенді талдау» кестесі Кесте «Кейіпкер анкетасы» әдісі «Кейіпкермен сұхбат» әдісі |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Бағалау «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
«Бір ауыз сөз» әдісі |
||
|
Үй жұмысы |
156 бет, 2-тапсырма. |
Жазу |
||
шағым қалдыра аласыз


















