Авторы: Зекешова Арай Алипкалиевна
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы №37 жалпы орта білім беретін мектебі физика пәні мұғалімі
9 сынып.Физика пәнін ағылшын тілінде оқыту
1.Сабақтың тақырыбы: Law of conservation of energy
Энергияның сақталу және айналу заңы.
2.Сабақтың мақсаты: 1. Энегияның сақталуын ағылшын тілінде үйрену
2. Энергияның бір түрден екінші түрге айналуын түсіну
3. Есептер шығару
3.Сабақ көрнекілігі: Слайд, видео , терминге байланысты ресурстар.
4.Сабақ жабдығы: интерактивті тақта .
5.Сабақ түрі: аралас сабақ .
6.Сабақ типі: Жаңа сабақ .
7.Байланысы: пәнмен, өмірмен байланыстыру.
8.Сабақ әдісі: Түсіндіру, баяндау.
9.Сөздік жұмыс: терминдер тізімі, онын актив-пассив бөлігі корсетіледі, кандай сөйлем конструкциялары пайдаланады
10.Сабақ барысы:
|
Казақ тілінде |
Ағылшын тілінде |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. а) Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру. ә) Оқу-құралдарын түгелдеу, реттеу. б) Олардың көңіл-күйіне, денсаулығына баса назар аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау әдістері.
Үй тапсырмасын (Jigsaw method) арқылы тексеру. ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру әдісі. 1. Денелердің өзара әрекетін тәжірибемен түсіндіру. Күш. Бір дененің екінші денеге әсері күш деп аталады. Жалпы денеге әсер ететін кез келген күш дененің жылдамдығын немесе пішінін ӛзгертуі мүмкін. Күштің ӛлшем бірлігі Ньютон (Н). Күш векторлық шама. Денеге түсірілген барлық күштердің әсерін беретін бір ғана күш қорытқы күш (теңәрекетті күш) деп аталады 2. Күш түрлерімен танысу. Ауырлық күші. Денелердің Жерге тартылу күші (гравитация күші) ауырлық күші деп аталады. 3. Инерция құбылысын тәжірибемен түсіндіру Кез келген дене оны қозғалысқа келтіру үшін немесе жылдамдығын ӛзгерту үшін жасалған әрекетке кедергі кӛрсетеді. Денелердің бұл қасиеті инерттілік деп аталады. Масса - дененің инерттілігінің ӛлшемі. Дененің массасы артса, оның инерттілігі артады. 4.Затытың массасын өлшеуді үйрену.
ІҮ. Бекіту. Термин сөздерді пайдалана отырып диалог құрастыру (өткен сабақпен байланыстыра отырып, оқушылар сабақты қорытындылау)
Ү. Бағалау. 1.Үйтапсырмасы бойынша баллмен бағалау 2. Күш түрлерін ағылшын тілінде сиппатай алған оқушыларды марапаттау. YI. Сабаққа байланысты терминдерді жаттау
|
Organization moment: Good morning, students. Sit down, please. - Who is on dutytoday? - I am on duty today. - What date is it today? - Today is the ________of ____________ – What day is it today? - Today is Friday – Who is absenttoday? - all are present - ___________ is (are) absent today. - Is ______ ill? - Yes, he is/ Not, he is not/ I don’t know. - What season is it now? - _________ - How do you do? I hope that you are fine! - Are you ready for this lesson? That’s great! І Home work Each group solves one problem. One member of the group explains the solution to the next group. (Jigsaw method) Group#1 A man carrying a load of 6 kg runs upstairs. If the work that the man does on the load is 300 J, find the height of the stairs Group#2 The kinetic energy of a 100 g pencil falling vertically is 1.8 J at point x. What is the speed of this pencil at that point? Group#3 The object of mass m is released from a height of 5m as shown in the figure. What is the speed of the object just before is strikes the ground? (Hint: First find the potential energy of the mass at the beginning.) II. New lesson
The law conservation of energy: Energy cannot be made or destroyed, but it can change from one form to another. 1 J= 1 N×m = 1(kg×m/s2)×m=1 kg×m2/s2
IV Consolidation of the lesson Оқушылар топтарға бөлініп, келесі тапсырмаларды орындайды
4.Home work Learn the new term |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып.Физикалық терминдерді ағылшын тілінде оқыту
9 сынып.Физикалық терминдерді ағылшын тілінде оқыту
Авторы: Зекешова Арай Алипкалиевна
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы №37 жалпы орта білім беретін мектебі физика пәні мұғалімі
9 сынып.Физика пәнін ағылшын тілінде оқыту
1.Сабақтың тақырыбы: Law of conservation of energy
Энергияның сақталу және айналу заңы.
2.Сабақтың мақсаты: 1. Энегияның сақталуын ағылшын тілінде үйрену
2. Энергияның бір түрден екінші түрге айналуын түсіну
3. Есептер шығару
3.Сабақ көрнекілігі: Слайд, видео , терминге байланысты ресурстар.
4.Сабақ жабдығы: интерактивті тақта .
5.Сабақ түрі: аралас сабақ .
6.Сабақ типі: Жаңа сабақ .
7.Байланысы: пәнмен, өмірмен байланыстыру.
8.Сабақ әдісі: Түсіндіру, баяндау.
9.Сөздік жұмыс: терминдер тізімі, онын актив-пассив бөлігі корсетіледі, кандай сөйлем конструкциялары пайдаланады
10.Сабақ барысы:
|
Казақ тілінде |
Ағылшын тілінде |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. а) Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру. ә) Оқу-құралдарын түгелдеу, реттеу. б) Олардың көңіл-күйіне, денсаулығына баса назар аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау әдістері.
Үй тапсырмасын (Jigsaw method) арқылы тексеру. ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру әдісі. 1. Денелердің өзара әрекетін тәжірибемен түсіндіру. Күш. Бір дененің екінші денеге әсері күш деп аталады. Жалпы денеге әсер ететін кез келген күш дененің жылдамдығын немесе пішінін ӛзгертуі мүмкін. Күштің ӛлшем бірлігі Ньютон (Н). Күш векторлық шама. Денеге түсірілген барлық күштердің әсерін беретін бір ғана күш қорытқы күш (теңәрекетті күш) деп аталады 2. Күш түрлерімен танысу. Ауырлық күші. Денелердің Жерге тартылу күші (гравитация күші) ауырлық күші деп аталады. 3. Инерция құбылысын тәжірибемен түсіндіру Кез келген дене оны қозғалысқа келтіру үшін немесе жылдамдығын ӛзгерту үшін жасалған әрекетке кедергі кӛрсетеді. Денелердің бұл қасиеті инерттілік деп аталады. Масса - дененің инерттілігінің ӛлшемі. Дененің массасы артса, оның инерттілігі артады. 4.Затытың массасын өлшеуді үйрену.
ІҮ. Бекіту. Термин сөздерді пайдалана отырып диалог құрастыру (өткен сабақпен байланыстыра отырып, оқушылар сабақты қорытындылау)
Ү. Бағалау. 1.Үйтапсырмасы бойынша баллмен бағалау 2. Күш түрлерін ағылшын тілінде сиппатай алған оқушыларды марапаттау. YI. Сабаққа байланысты терминдерді жаттау
|
Organization moment: Good morning, students. Sit down, please. - Who is on dutytoday? - I am on duty today. - What date is it today? - Today is the ________of ____________ – What day is it today? - Today is Friday – Who is absenttoday? - all are present - ___________ is (are) absent today. - Is ______ ill? - Yes, he is/ Not, he is not/ I don’t know. - What season is it now? - _________ - How do you do? I hope that you are fine! - Are you ready for this lesson? That’s great! І Home work Each group solves one problem. One member of the group explains the solution to the next group. (Jigsaw method) Group#1 A man carrying a load of 6 kg runs upstairs. If the work that the man does on the load is 300 J, find the height of the stairs Group#2 The kinetic energy of a 100 g pencil falling vertically is 1.8 J at point x. What is the speed of this pencil at that point? Group#3 The object of mass m is released from a height of 5m as shown in the figure. What is the speed of the object just before is strikes the ground? (Hint: First find the potential energy of the mass at the beginning.) II. New lesson
The law conservation of energy: Energy cannot be made or destroyed, but it can change from one form to another. 1 J= 1 N×m = 1(kg×m/s2)×m=1 kg×m2/s2
IV Consolidation of the lesson Оқушылар топтарға бөлініп, келесі тапсырмаларды орындайды
4.Home work Learn the new term |
шағым қалдыра аласыз














