|
Бөлім: Пайым мен парасат |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Елубайдың «Жалған дүние» романындағы ғаламдық тақырыптар. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану (шығарма үзінділерімен жұмыс). |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығармадағы өзекті мәселелерді анықтау, ғаламдық тақырыптармен байланыстыру; Көптеген оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Кейбір оқушылар:көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру, бағалау. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылар назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. -Балалар,бүгінгі сабағымыздың мақсаты - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. Бұл туралы біз өткен сабақтардың бірінде тоқталып өткен болатынбыз. Олай болса, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы деп нені айтамыз? Еске түсіріп, берілген анықтамаларды сәйкестендіріп көрейік.
Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Тапсырма. «Жылдар сөйлейді» әдісімен көрсетілген жылдарды шығарма мазмұнымен, тарихпен байланыстырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «Жалған дүниенің» бас кейіпкері Хансұлу тағдыры – қазақтың тағдыры» тақырыбында шағын эссе жазыңыз. Эсседе шығармада көтерілген ғаламдық тақырыптарға жаңаша көзқараспен сыни тұрғыдан баға беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ |
Жылдар сөйлейді» әдісімен көрсетілген жылдарды шығарма мазмұнымен, тарихпен байланыстырыңыз. Берілген жылдарды тарихпен айланыстырады және шығарма мазмұнымен байланыстырады. «Жалған дүниенің» бас кейіпкері Хансұлу тағдыры – қазақтың тағдыры» тақырыбында шағын эссе жазыңыз. Эсседе шығармада көтерілген ғаламдық тақырыптарға жаңаша көзқараспен сыни тұрғыдан баға беріңіз. |
ҚБ
ҚБ
|
С.Елубайдың «Жалған дүние» романы
|
|||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
3 негізгі ақпарат 2 маңызды факті 1 қорытынды |
|
|||||
|
Үй тапсырмасы |
Тарауды оқу. |
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||
|
Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 10 С.Елубайдың «Жалған дүние» романындағы.docx 11-сынып ҚГБ
№ 10 С.Елубайдың «Жалған дүние» романындағы.docx 11-сынып ҚГБ
|
Бөлім: Пайым мен парасат |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Елубайдың «Жалған дүние» романындағы ғаламдық тақырыптар. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану (шығарма үзінділерімен жұмыс). |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығармадағы өзекті мәселелерді анықтау, ғаламдық тақырыптармен байланыстыру; Көптеген оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Кейбір оқушылар:көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру, бағалау. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылар назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. -Балалар,бүгінгі сабағымыздың мақсаты - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. Бұл туралы біз өткен сабақтардың бірінде тоқталып өткен болатынбыз. Олай болса, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы деп нені айтамыз? Еске түсіріп, берілген анықтамаларды сәйкестендіріп көрейік.
Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Тапсырма. «Жылдар сөйлейді» әдісімен көрсетілген жылдарды шығарма мазмұнымен, тарихпен байланыстырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «Жалған дүниенің» бас кейіпкері Хансұлу тағдыры – қазақтың тағдыры» тақырыбында шағын эссе жазыңыз. Эсседе шығармада көтерілген ғаламдық тақырыптарға жаңаша көзқараспен сыни тұрғыдан баға беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ |
Жылдар сөйлейді» әдісімен көрсетілген жылдарды шығарма мазмұнымен, тарихпен байланыстырыңыз. Берілген жылдарды тарихпен айланыстырады және шығарма мазмұнымен байланыстырады. «Жалған дүниенің» бас кейіпкері Хансұлу тағдыры – қазақтың тағдыры» тақырыбында шағын эссе жазыңыз. Эсседе шығармада көтерілген ғаламдық тақырыптарға жаңаша көзқараспен сыни тұрғыдан баға беріңіз. |
ҚБ
ҚБ
|
С.Елубайдың «Жалған дүние» романы
|
|||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
3 негізгі ақпарат 2 маңызды факті 1 қорытынды |
|
|||||
|
Үй тапсырмасы |
Тарауды оқу. |
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||
|
Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз




















