Бөлім: Пайым мен
парасат
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Сынып: 11
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
С.Елубайдың «Жалған
дүние» романындағы тарихи және көркемдік
құндылықтар.
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
11.2.3.1 - шығармадағы
көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарының қызметін талдай
отырып, автор стилін
анықтау.
11.3.1.1 - шығарманы
ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын
бағалау.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар
Көптеген
оқушылар
Кейбір
оқушылар
шығарманы ғаламдық
тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын
бағалау.
|
Бағалау
критерийлері
|
|
Ойлау
дағдыларының
деңгейі
|
Талдау,
жинақтау
|
Пәнаралық
байланыс
|
Тарих, әдебиет
теориясы
|
Алдыңғы
білім
|
С.Елубайдың
«Жалған дүние» романы
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
1.
Ұйымдастыру
кезеңі. Сәлемдесу
Қызығушылықты
ояту.
-Балалар,бүгінгі сабағымыздың
мақсаты - шығарманы ғаламдық
тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау.
Бұл туралы біз өткен сабақтардың бірінде
тоқталып өткен болатынбыз. Олай болса, шығарманың тарихи және
көркемдік құндылығы деп нені айтамыз? Еске түсіріп, берілген
анықтамаларды сәйкестендіріп
көрейік.
Сабақтың тақырыбы
мен мақсаты анықталады.
|
Оқушыларды түгендеп, назарын
сабаққа аудару.
Оқушылар ұсынылған сызбаны
талдап, талқылап береді, өз пікірлерін
айтады.
Термин сөздерді анықтамасымен
сәйкестендіреді.
Сабақтың тақырыбы
мен мақсаты анықталады.
|
Қалыптастырушы
бағалау.
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ
әдебиеті» оқулығы
|
Сабақтың
ортасы
|
Мағынаны
тану. 1-тапсырма.
Шығармадан алған мысалдардан теңеу сөздерді
табыңыз.
Дескрипторлар:
ҚБ
2-тапсырма. Берілген мысалдар көркемдік
тәсілдің қай түріне
жатады?
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Үзіндіде асты
сызылған символ сөздердің қолдану қызметін
анықтаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылар шығармадан алған
мысалдардан теңеу сөздерді
анықтайды;
пікірін білдіреді.идеясы мен
тақырыбын анықтайды.
Мысалдардан метонимияны
анықтайды;
эпитетті
анықтайды;
кейіптеуді
анықтайды;
Көркемдік құндылығын
бағалайды.
Символ туралы білім
алады.
Үзінділерден символ
сөздердің қолдану қызметін
түсіндіреді.
|
ҚБ.Түстер арқылы
бағалау.
ҚБ.Түстер арқылы
бағалау.
ҚБ.Түстер арқылы
бағалау.
|
Әдебиет
хрестоматиясы
С.Елубайдың «Жалған дүние»
романы
|
Сабақтың
соңы
|
Ой толғаныс. Шығармадағы
тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдаңыз, баға
беріңіз.
«5
W»
|
Жауабы
|
«Кім?»
(«Who?»)
|
|
«Не?»
(«What?»)
|
|
«Қайда?»
(«Where?»)
|
|
«Қашан?»
(«When?»)
|
|
«Не
мақсатпен?» («Why?»)
|
|
Дескриптор:
ҚБ
|
Шығармадағы тарихи
құндылықты
«5 W» әдісімен талдап,
бағалайды..
|
ҚБ
|
|
Рефлексия
|
Кері
байланыс.
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
Сабаққа рефлексия
жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың
құрылымын жабасаңыз
болады.
-
Оқушылардың
барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе,
неліктен?
-
Қолданылған
дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал
етті?
-
Сабақ кезеңдері
уақытқа сай жүзеге асты
ма?
-
Сабақ жоспарында
қандай ауытқулар болды?
Неліктен?
-
Сабақты
жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы
ойланыңыз)?
|