№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі? Жаратылыстану 2-сынып

Тақырып бойынша 17 материал табылды

№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі? Жаратылыстану 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі?
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Жаратылыстану Алматыкітап

Бөлім:

Заттар және олардың қасиеттері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

2сынып


Сабақтың тақырыбы:

16сабақ. Су қандай күйде кездеседі?


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.3.3.2 судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттеу;

2.3.3.3 судың табиғи көздерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Судың агрегаттық күйінің өзгеруінің үдерісін біледі

Құндылықтар

Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ


Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткенді пысықтау

5 минут






















Сабақ

тың ортасы

20 минут













Сергіту сәті

2 минут





Сабақты қорыту

6минут











Қосымша тапсырма

2минут






























Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасын тексеру.

Су туралы өмірді кездескен жағдайлар,естіген әңгімелеріңді айтыңдар

Судың пайдасы бар ма?


Тақырыпты ашу

Судың неше күйі бар?

Сызбаны толтыр

Су

Қатты сұйық газ




Жаңа тақырып

Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

1-тапсырма

Суреттен судың қандай күйлерін көрдің?

Жауап:

1.қатты күйі

2. сұйық күйі

3. газ күйі


2-тапсырма

«Тәжірибе алаңы» әдісі

Көз жеткізейік:

1.Мұздатқышқа қойылған су қандай күйге түседі?

Қатады,мұзға айналады

Бұл судың қатты күйі

2. Мұзды жылы жерге қойсақ не болады?

Мұз еріп суға айналады

Бұл судың сұйық күйі

3.Еріген суды отқа қойып қайнатсақ,судың үстінде не пайда болады

Бу

Бұл судың газ күйі.




Сергіту сәті


ФС тапсырмасы

3-тапсырма

«Менің ойымша,...» әдісі

Суды неге үнемдеп жұмсау керек?

Суды қалай қорғайды?



Бірлескен жұмыс

ЕБҚ және ЕҚБ

«Венн диаграммасы» әдісі

Су мен ауаны салыстырыңдар.


ҚЖ:

«Өзіңді тексер» айдары»

1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады?

А. Ми

В. Асқазан

С. Қаңқа

Д. Өкпе

2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады?

А. Жай отырғанда

В. Дене жаттығуын жасағанда

С.Партада түзу отырғанда

Д. Теледидар көргенде

3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз?

А. Оқу,ойнау

В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу

С. Таза ауады демалу

Д. Тәртіп сақтау

4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі

А. жылуөткізгіштік

В. Булану

С. Агрегаттық күй

Д.сұйық күйі

5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады?

А. Қарға

В. Топыраққа

С.бұлтқа

Д. Отқа


Үй тапсырмасы

«Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап кел







Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.






Өткенді пысықтайды





Тақырыпты ашады








Сұрақтарға жауап береді






Тәжірибелер жасайды



Мұғалімнің көмегімен судың күйлерін анықтайды







Жаттығу жасайды










Өз ойларын айтады




Жеке жұмыс жасайды










Қосымша жұмыс жасайды











Тест тапсырмала

рын орындайды











Кері байланыс береді



Мақтап, мадақтап отыру







ҚБ:

« Ми» әдісі







Дескриптор:

Судың күйлерін біледі-1б

Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б




Тамаша!



Дескриптор:

Судың күйлерін атайды, біледі-1б

Судың маңызын түсінеді-1б







Тамаша!





Дескриптор:

Суды қорғау, үнемдеу туралы өз ойларын айтады-1б









Дескриптор:

Өтілген тақырыптарды меңгерген-1б

Сұрақтарға дұрыс жауапты таңдай алады-1б













Дескриптор:

«Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап келеді-1б




«Тик Ток» әдісі





Суреттер







Оқулық











Су күйлерінің суреттері













Плакат







оқулық





Су түрлері






Суреттер







Овал 1











Таратпа материал













Тест парақшала

ры








Кері байланыс тақтасы













































1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады?

А. Ми

В. Асқазан

С. Қаңқа

Д. Өкпе

2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады?

А. Жай отырғанда

В. Дене жаттығуын жасағанда

С.Партада түзу отырғанда

Д. Теледидар көргенде

3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз?

А. Оқу,ойнау

В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу

С. Таза ауады демалу

Д. Тәртіп сақтау

4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі

А. жылуөткізгіштік

В. Булану

С. Агрегаттық күй

Д.сұйық күйі

5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады?

А. Қарға

В. Топыраққа

С.бұлтқа

Д. Отқа







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
24.12.2024
107
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі