Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: мәтінді түсініп оқып, мәтін
бойынша сұрақтар құрастыру,
сөздік қор және сөздік құрам
ерекшелік түсініп қолдану;
Көпшілігі: мәтін бойынша проблемалық
сұрақтар құрастыру,
сөздік қор және сөздік құрам
ерекшелік түсініп қолдану;
Кейбір
оқушылар:
перифразаның түрлі тәсілдерін
қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар
құрастыру, сөздік қор және сөздік құрам
ерекшелік түсініп қолдану.
|
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы:
30 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал
қалыптастыру.
Қызығушылықты ояту. Оқушылар «Бұрыштар»
тәсілі арқылы берілген сөздің мағынасын ашу.
Спарринг
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау
критерийлерін анықтайды.
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ.
Оқушылар өз пікірлерін
білдіреді.
ІІ. ОҚЫЛЫМ
ТАПСЫРМАСЫ
Оқулықтағы 3-тапсырма.
Қанат Ислам туралы бейнежазбаны (www.youtube. com)
көріп,
берілген сұрақтарға жауап
беріңдер.
1. Қанат Исламның тарихи
Отанына оралып, өз елінің атын шығаруына қандай баға берер
едіңдер?
2. Спорттың қиындығы қандай ой
салады?
3. Еліміздің даңқын көкке
көтерген ел азаматына айтар тілегің
қандай?
2-тапсырма. Мәтінде қандай мәселелер
көрініс табуда? Ол туралы сіздің пікіріңіз қандай? Жұбыңызбен
талқылаңыз. Дескриптор:
ҚБ
ОҚЫЛЫМНАН
КЕЙІН. ӘТН.
2-тапсырма. Берілген сөздердің жасалу тәсілін кестеге
жазыңдар.
Дескриптор:
-
синтетикалық тәсілді
анықтайды;
-
аналитикалық тәсілді
анықтайды;
-
лексика-семантикалық тәсілді
анықтайды;
-
ойларын
дәлелдейді.
ҚБ
Ғибратты
сөз(оқу)
5-ТАПСЫРМА. Екі топқа бөлініп, «Ғибратты
сөз» айдарында берілген мәтіндегі ойды анықтау барысында пікірталас
ұйымдастырыңдар.
Дескриптор:
-
берілген мәтіндегі ойды
анықтау барысында пікірталас
ұйымдастырады;
ҚБ
|
Оқушылар «Бұрыштар»
тәсілі арқылы берілген сөздің мағынасын ашады, бүгінгі тақырыппен
байланысын анықтайды.
Сабақтың тақырыбы
мен мақсаты анықталады.
Оқушылар сұраққа
байланысты өз пікірлерін білдіреді.
Оқулықтағы
3-тапсырма. Қанат Ислам туралы бейнежазбаны (www.youtube. com)
көріп,
берілген сұрақтарға
жауап беріңдер.
Cинтетикалық тәсілді
анықтайды;
• аналитикалық тәсілді
анықтайды;
• лексика-семантикалық
тәсілді анықтайды;
• ойларын
дәлелдейді.
Екі топқа бөлініп, «Ғибратты
сөз» айдарында берілген мәтіндегі ойды анықтау барысында пікірталас
ұйымдастырыңдар.
|
ҚБ «Алтын
кубок»
Өте жақсы жауап беріп отырған
оқушыларға «Алтын кубок» беріліп
отырады.
ҚБ «Алтын
кубок»
Өте жақсы жауап беріп отырған
оқушыларға «Алтын кубок» беріліп
отырады.
ҚБ «Алтын
кубок»
Өте жақсы жауап беріп отырған
оқушыларға «Алтын кубок» беріліп
отырады.
|
8-cынып «Қазақ тілі»
оқулығы
Дарқан
Бейсенбек
Шал
ақын
|