|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қасқырмен айқасқан қойшы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.5.1 перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру, сөздік қор мен сөздік құрам туралы мәлімет алу; Көпшілігі: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, сөздік қор мен сөздік құрам ерекшеліктерін түсіну; Кейбір оқушылар: перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру , сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жекпе-жек |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту. Суретте кім бейнеленген? Қандай кәсіп иесі?
Оқушылар 3 топқа бірігіп отырады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді.
1-оқылым тапсырмасын оқып танысады. Тапсырма: «Конверттегі сұрақтар» әдісі . Мәтінді оқып, «Конверттегі сұрақтар» әдісімен топтар бір-біріне сұрақтар дайындайды. Әр топтың конвертінің түсі белгіленуі тиіс. «Әткеншек» әдісімен сұрақтар айналып, әр топқа ауысып жүреді, топ мүшелері басқа топтан келген сұраққа жауап беріп, өз сұрағын жазады. Мақсаты топтар, жоғары деңгейлі сұрақ құруға дағдыланады.
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
|
|
|
* сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолданады.. |
Білім алушы - Кірме сөздерді қатыстырып, мамандық атауларына қатысты бес сөйлем жазады ;- «Ой кестесін» құрады. |
|
|
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.
Суреттерге жауап беріп, сабақтың тақырыбын болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Мәтінді оқып, «Конверттегі сұрақтар» әдісімен топтар бір-біріне сұрақтар дайындайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Кірме сөздерді қатыстырып, мамандық атауларына қатысты бес сөйлем жазады ;
«Ой кестесін» құрады.
ҚБ

ҚБ

ҚБ

8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
Тахауи Ахтанов
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
Кері байланыс
Не ұнады? Не ұнамады? Менің көңіл күйім
5-тапсырма
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 3 Қасқырмен айқасқан қойшы.docx 8-счынып.қазақ тілі
№ 3 Қасқырмен айқасқан қойшы.docx 8-счынып.қазақ тілі
|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қасқырмен айқасқан қойшы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.5.1 перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру, сөздік қор мен сөздік құрам туралы мәлімет алу; Көпшілігі: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, сөздік қор мен сөздік құрам ерекшеліктерін түсіну; Кейбір оқушылар: перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру , сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жекпе-жек |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту. Суретте кім бейнеленген? Қандай кәсіп иесі?
Оқушылар 3 топқа бірігіп отырады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді.
1-оқылым тапсырмасын оқып танысады. Тапсырма: «Конверттегі сұрақтар» әдісі . Мәтінді оқып, «Конверттегі сұрақтар» әдісімен топтар бір-біріне сұрақтар дайындайды. Әр топтың конвертінің түсі белгіленуі тиіс. «Әткеншек» әдісімен сұрақтар айналып, әр топқа ауысып жүреді, топ мүшелері басқа топтан келген сұраққа жауап беріп, өз сұрағын жазады. Мақсаты топтар, жоғары деңгейлі сұрақ құруға дағдыланады.
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
|
|
|
* сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолданады.. |
Білім алушы - Кірме сөздерді қатыстырып, мамандық атауларына қатысты бес сөйлем жазады ;- «Ой кестесін» құрады. |
|
|
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.
Суреттерге жауап беріп, сабақтың тақырыбын болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Мәтінді оқып, «Конверттегі сұрақтар» әдісімен топтар бір-біріне сұрақтар дайындайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Кірме сөздерді қатыстырып, мамандық атауларына қатысты бес сөйлем жазады ;
«Ой кестесін» құрады.
ҚБ

ҚБ

ҚБ

8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
Тахауи Ахтанов
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
Кері байланыс
Не ұнады? Не ұнамады? Менің көңіл күйім
5-тапсырма
шағым қалдыра аласыз















