№ 41 сабақ. Ақ алтынның мекені. Осы – біздің Оңтүстік. әдебиеттік оқу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

№ 41 сабақ. Ақ алтынның мекені. Осы – біздің Оңтүстік. әдебиеттік оқу

Материал туралы қысқаша түсінік
№ 41 сабақ. Ақ алтынның мекені. Осы – біздің Оңтүстік.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу. Алматыкітап

Бөлім:

Менің туған өлкем

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

2сынып


Сабақтың тақырыбы:

41 сабақ. Ақ алтынның мекені.

Осы – біздің Оңтүстік.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу

2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма,

аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақтың мақсаты

Шығармашылық жұмысты орындауға жаттығады

Мәтіннен теңеу сөздерді табады

Құндылықтар

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут






































Сергіту сәті

2 минут















Сабақты қорыту

6минут


































Қосымша тапсырма

2минут







Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Мақалды жаттап ал

Туған жердей жер болмас,

Туған елдей ел болмас.



Тақырыпты ашу

ФС тапсырмасы

Құндылық мақсаты:

Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау

-мынау не?

-Мақта

-Мақтаны Қазақстанның оңтүстік өлкесі өсіреді.Мақтадан мата тоқылып,киімдер тігіледі.Көрпе-төсек дайындалады

Көркем әдебиет

"Бір уыс мақта" ертегісін айтып беру



Жаңа тақырып

1-тапсырма

«Тұжырым» әдісі

Мына тұжырымдардың қайсысымен келісесің?

Мақта

Өседі Қолдан жасалады

Ж: Мақта өседі


Мақтадан қандай өнімдер алынады?

Ж: Мақта майы, жіптер, мата,киімдер,көрпелер...



2-тапсырма

Өлеңді түсініп оқы және мазмұнын айт

Сөздік жұмыс

Маржан,ақық, жақұт-қымбат бағалы асыл тастар



3-тапсырма

«Кезбе тілші» әдісі

Өлеңде мақта қалай сипатталған?

Ж: Ақ маржан, ақықтай,жақұттай.



ЕҚБ

Өлеңнен мақтаны сипаттаған жерлерін тауып, оқып бер


ЕҚБ

Мақта өңімдерін қалай пайдаланамыз? Сенің отбасыңда мақта өнімдері бар ма?




Жұптық жұмыс

4-тапсырма

Өлеңнен теңеу сөздерді тауып жаз.

Ж: Ақ маржан,ақықтай, жақұттай.





5-тапсырма

«Сахналау» әдісі

Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету

Мақтаның рөліне еніп,сурет бойынша «Ел мақтаған мақтамын» тақырыбына әңгіме құрап айт.

Үлгі: Мен ел мақтаған мақтамын.Мені жұрт жақсы көреді.Өйткені менің пайдам көп. Меннен май алады.Жіп өріп, мата тоқиды.Матадан киімдер тігеді...






6-тапсырма

«Өз ойым» әдісі

Мақтаны неліктен ақ алтынға теңейміз?

Ж: Өйткені,мақта қымбат,бағалы тауар.Оның үстіне алқапта аппақ болып жатады




Үй тапсырмасы

Мақта өнімдері туралы қосымша дерек ізде.Тапқан мәліметтеріңмен бөліс.




ҚЖ:

«Ақ мақталы өлке музейі» бейнебаянын көру.

Мақта туралы өз ойларымен бөлісу.








Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.





Үй тапсырмасын айтады







Тақырыпты ашады








Ертегі тыңдайды







Өз ойларымен бөліседі









Өлеңді оқиды







Сұраққа жауап береді-1б





Жеке жұмыс жасайды







Жаттығу жасайды








Тапсырманы орындайды








Әңгіме құрастырады










Сұраққа жауап береді








Өз ойын айтады







Үй тапсырмасын алады






Қосымша жұмыс жасайды






Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру






Дескриптор:

Мақалды жаттап алады-1б





ҚБ:

« Баскетбол» әдісі





Тамаша жауап!







Дескриптор:

Дұрыс тұжырымды табады-1б

Мақта өнімдері туралы айтады-1б






Дескриптор:

Өлеңді түсініп оқиды-1б

Мазмұнын айтады-1б




Дескриптор:

Сұраққа жауап береді-1б



Тамаша!





Керемет!






Дескриптор:

Өлеңнен теңеу сөздерді тауып жазады-1б




Дескриптор:

Мақтаның рөліне еніп,сурет бойынша «Ел мақтаған мақтамын» тақырыбына әңгіме құрап айтады-1б





Дескриптор:

Сұраққа жауап береді-1б





Дескриптор:

Мақта өнімдері туралы қосымша дерек іздеп,тапқан мәліметтерімен бөліседі-1б








Дескриптор:

Мақта туралы өз ойларымен бөліседі-1б








«Тик Ток» әдісі













Суреттер













оқулық






оқулық




Суреттер















оқулық








Оқулық


















Қимылдар






Оқулық










Суреттер









Оқулық






Суреттер







https://www.facebook.com/muzeum2007/videos/447797012280603/









Кері байланыс парақшасы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.12.2024
193
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі