|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Туған жер. Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрап,мәтіннің мазмұнымен салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мақта өнімдері туралы қосымша дерек ізде.Тапқан мәліметтеріңмен бөліс. Тақырыпты ашу Шығармашылық жұмыс Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу « Автор орындығы» әдісі Тірек сөздер: Отаным,туған жерім,атамекенім,туған өлкем,туған елім. Көп нүктенің орнына тірек сөздерді қою. Менің …….Қазақстаным. Ал ,қане балалар, Отан деген не? Оны қалай түсінесіңдер? Оқушылар: Отан-дегеніміз адамның туып өскен жері, туған-туысқандарымен, жақындарымен бірге тұратын атамекені. Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қарап әңгіме құра Қазақ ауылы туралы әңгімеле Автормен танысу Ж. Аймауытов туралы деректер мен мәліметтер келтіру Жазушы Жүсіпбек Аймауытов туралы оқушылардан сұрай отырып ,сызбаға түсіру Ж.Аймауытов
Жазушы ақын драматург 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы және мазмұнын айт Сөздік жұмыс Дәті шыдамау-сабыры таусылу Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Венн диаграммасы» әдісі Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстыр ЕҚБ Өзіңнің туған жерің туралы айт. ЕҚБ Қартқожа туған жерін қалай сүйеді? Әңгімедегі сөздерді тауып оқы.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Қарқожа кімдерді,нелерді сағынды? Анықтап, дәптеріңе жазып ал. 5-тапсырма Шығармашылық жұмыс Әңгіме құрастыр «Сағыныш» деген не? Ойыңды жаз 6-тапсырма Мақалдың мазмұнын түсіндір. Туған жердің ауасы да шипа, Туған жердің жуасы да тәтті Көркем әдебиет Туған жер туралы Нақыл сөздер Үй тапсырмасы Мәтін мазмұнын әңгімеле ҚЖ: Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу « Табан іздері» әдісі 1-сұрақ. Әңгіме кім туралы? 2-сұрақ. Қартқожаға не қатты әсер етті? 3-сұрақ.Қай кезеңдегі ауыл көрінісі суреттелген? 4-сұрақ.Қартқожа өз туған жерін қалай сүйеді? 5-Осы мәтіндегі қандай сөздер әсер етті? 6-Өздеріңнің туған жер туралы не айта аласыңдар?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Өз ойларымен бөліседі Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Салыстыру жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Әңгіме құрастырады Өз ойларымен бөліседі Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақта өнімдері туралы қосымша дерек іздеп,тапқан мәліметтерімен бөліседі-1б ҚБ: « Ми» әдісі
Дескриптор: Отан туралы ойларымен бөліседі-1б Тамаша жауап! Дескриптор: Суретке қарап әңгіме құрайды-1б Автор туралы деректер біледі-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқы және мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстырады-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Қарқожа кімдерді,нелерді сағынғанын анықтап, дәптеріне жазады-1б Дескриптор: Сағыныш туралы ойларын жазады-1б Дескриптор: Мақалдың мазмұнын түсіндіреді-1б Дескриптор: Мәтін мазмұнын әңгімелейді-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық Суреттер
оқулық
Оқулық Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс парақшасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 42 сабақ. Туған жер. Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер»
№ 42 сабақ. Туған жер. Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер»
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Туған жер. Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрап,мәтіннің мазмұнымен салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мақта өнімдері туралы қосымша дерек ізде.Тапқан мәліметтеріңмен бөліс. Тақырыпты ашу Шығармашылық жұмыс Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу « Автор орындығы» әдісі Тірек сөздер: Отаным,туған жерім,атамекенім,туған өлкем,туған елім. Көп нүктенің орнына тірек сөздерді қою. Менің …….Қазақстаным. Ал ,қане балалар, Отан деген не? Оны қалай түсінесіңдер? Оқушылар: Отан-дегеніміз адамның туып өскен жері, туған-туысқандарымен, жақындарымен бірге тұратын атамекені. Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қарап әңгіме құра Қазақ ауылы туралы әңгімеле Автормен танысу Ж. Аймауытов туралы деректер мен мәліметтер келтіру Жазушы Жүсіпбек Аймауытов туралы оқушылардан сұрай отырып ,сызбаға түсіру Ж.Аймауытов
Жазушы ақын драматург 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы және мазмұнын айт Сөздік жұмыс Дәті шыдамау-сабыры таусылу Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Венн диаграммасы» әдісі Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстыр ЕҚБ Өзіңнің туған жерің туралы айт. ЕҚБ Қартқожа туған жерін қалай сүйеді? Әңгімедегі сөздерді тауып оқы.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Қарқожа кімдерді,нелерді сағынды? Анықтап, дәптеріңе жазып ал. 5-тапсырма Шығармашылық жұмыс Әңгіме құрастыр «Сағыныш» деген не? Ойыңды жаз 6-тапсырма Мақалдың мазмұнын түсіндір. Туған жердің ауасы да шипа, Туған жердің жуасы да тәтті Көркем әдебиет Туған жер туралы Нақыл сөздер Үй тапсырмасы Мәтін мазмұнын әңгімеле ҚЖ: Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу « Табан іздері» әдісі 1-сұрақ. Әңгіме кім туралы? 2-сұрақ. Қартқожаға не қатты әсер етті? 3-сұрақ.Қай кезеңдегі ауыл көрінісі суреттелген? 4-сұрақ.Қартқожа өз туған жерін қалай сүйеді? 5-Осы мәтіндегі қандай сөздер әсер етті? 6-Өздеріңнің туған жер туралы не айта аласыңдар?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Өз ойларымен бөліседі Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Салыстыру жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Әңгіме құрастырады Өз ойларымен бөліседі Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақта өнімдері туралы қосымша дерек іздеп,тапқан мәліметтерімен бөліседі-1б ҚБ: « Ми» әдісі
Дескриптор: Отан туралы ойларымен бөліседі-1б Тамаша жауап! Дескриптор: Суретке қарап әңгіме құрайды-1б Автор туралы деректер біледі-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқы және мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстырады-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Қарқожа кімдерді,нелерді сағынғанын анықтап, дәптеріне жазады-1б Дескриптор: Сағыныш туралы ойларын жазады-1б Дескриптор: Мақалдың мазмұнын түсіндіреді-1б Дескриптор: Мәтін мазмұнын әңгімелейді-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық Суреттер
оқулық
Оқулық Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс парақшасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















