|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47-48 сабақтар. Не үйрендім? Жазба жұмысы ( Мазмұндама) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ақын-жазушыларға еліктеп, ойын көркем жеткізе алады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Сызбаға сай берілген өлеңнің бір шумағын талдап көрсет Ж: Ұ Ұ А Б Жаңа тақырып 47-сабақ Бөлімдегі ақын-жазушылар қолданған әдемі сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып,өз ауылың,қалаң,туған елің туралы әңгіме құрастырып жаз. 1-тапсырма Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Табиғат көрінісі: мөп-мөлдір аспан, қол жетпес асқар, аппақ қардай ақ мақта, жұпар сепкен гүл, алтын дәнді дала. 2-тапсырма Кешкі ауыл көрінісі: қоңырсыған сүт,қайнатқан қаймақ иісі, түтіннің иісі де жағымды
3-тапсырма Ұлы елдің әлпештеген ұланымыз, ертеңі жарқырағын жұлдызымыз 4-тапсырма Туған жеріңе деген сезіміңді мына сөйлемдер арқылы білдіріп көр және олар кімдердің шығармаларынан алынғанын есіңе түсір: -Ыстық қой,шіркін,туған жер! -Отан,Отан, Бәрінен биік екен, Мен оны мәңгілікке сүйіп өтем... -Неткен сұлу, неткен көркем- Осы менің туған өлкем! 48-сабақ Мазмұндама жазу үшін алдымен берілген тақырып оқылады және мазмұнын айтады. Мазмұндама жазу ережелері түсіндіріледі Мазмұндама Қартқожаның туған жері Жоспары: 1.Кіріспе Туған жер 2. Негізгі бөлім Қартқожаның ауылы 3.Қорытынды бөлім Қартқожаның туған жерін сүюі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты болжайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды. Мазмұндама жазады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сызбаға сай берілген өлеңнің бір шумағын талдап көрсетеді-1б ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Ақын-жазушылар қолданған әдемі сөздер менсөз тіркестерін пайдаланып, әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: Кешкі ауыл көрінісін сипаттап жазады-1б
Дескриптор: Өз елінің болашағы туралы айта алады-1б Дескриптор: Туған жеріне деген сезімін берілген сөйлемдер арқылы білдіреді -1б Дескриптор: Берілген тақырыптың мазмұнын біледі-1Б Жоспарды өзі құруға талпынады-2Б Сөз саптауын дұрыс жаза біледі-2Б Мазмұндама жазу барысында нақыл сөздерді пайдаланады-1Б Мазмұндама жазу барысында бөлімге бөлуді қолданады-2Б Мазмұндаманы қорытындалай алады-2Б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жазба жұмысы дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 47-48 сабақтар. Не үйрендім? Жазба жұмысы ( Мазмұндама) Әдебиет 2- сынып
№ 47-48 сабақтар. Не үйрендім? Жазба жұмысы ( Мазмұндама) Әдебиет 2- сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47-48 сабақтар. Не үйрендім? Жазба жұмысы ( Мазмұндама) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ақын-жазушыларға еліктеп, ойын көркем жеткізе алады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Сызбаға сай берілген өлеңнің бір шумағын талдап көрсет Ж: Ұ Ұ А Б Жаңа тақырып 47-сабақ Бөлімдегі ақын-жазушылар қолданған әдемі сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып,өз ауылың,қалаң,туған елің туралы әңгіме құрастырып жаз. 1-тапсырма Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Табиғат көрінісі: мөп-мөлдір аспан, қол жетпес асқар, аппақ қардай ақ мақта, жұпар сепкен гүл, алтын дәнді дала. 2-тапсырма Кешкі ауыл көрінісі: қоңырсыған сүт,қайнатқан қаймақ иісі, түтіннің иісі де жағымды
3-тапсырма Ұлы елдің әлпештеген ұланымыз, ертеңі жарқырағын жұлдызымыз 4-тапсырма Туған жеріңе деген сезіміңді мына сөйлемдер арқылы білдіріп көр және олар кімдердің шығармаларынан алынғанын есіңе түсір: -Ыстық қой,шіркін,туған жер! -Отан,Отан, Бәрінен биік екен, Мен оны мәңгілікке сүйіп өтем... -Неткен сұлу, неткен көркем- Осы менің туған өлкем! 48-сабақ Мазмұндама жазу үшін алдымен берілген тақырып оқылады және мазмұнын айтады. Мазмұндама жазу ережелері түсіндіріледі Мазмұндама Қартқожаның туған жері Жоспары: 1.Кіріспе Туған жер 2. Негізгі бөлім Қартқожаның ауылы 3.Қорытынды бөлім Қартқожаның туған жерін сүюі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты болжайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды. Мазмұндама жазады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сызбаға сай берілген өлеңнің бір шумағын талдап көрсетеді-1б ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Ақын-жазушылар қолданған әдемі сөздер менсөз тіркестерін пайдаланып, әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: Кешкі ауыл көрінісін сипаттап жазады-1б
Дескриптор: Өз елінің болашағы туралы айта алады-1б Дескриптор: Туған жеріне деген сезімін берілген сөйлемдер арқылы білдіреді -1б Дескриптор: Берілген тақырыптың мазмұнын біледі-1Б Жоспарды өзі құруға талпынады-2Б Сөз саптауын дұрыс жаза біледі-2Б Мазмұндама жазу барысында нақыл сөздерді пайдаланады-1Б Мазмұндама жазу барысында бөлімге бөлуді қолданады-2Б Мазмұндаманы қорытындалай алады-2Б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жазба жұмысы дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















