|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Альпинист |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдарын түсініп, сөздік қор мен сөздік құрам туралы мәлімет алу; Көпшілігі: мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазу, сөздік қор мен сөздік құрам ерекшеліктерін түсіну; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазу, сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қасқырмен айқасқан қойшы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: 30 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңіл-күйлерімен бөлісу. Сыныпты жұпқа бөлу. «Менің жұбым» (сыныпта оқушылар бүгінгі сабақта өзіне көмектесетіндей жұбын таңдайды, әр жұпқа жетон ұсынылады) «Мен саған сенемін» жаттығуы. Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір-бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін...» өйткені сен жақсы адамсың. Қызығушылықты ояту.
Бұл мамандық туралы не білеміз? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
1-оқылым мәтінін оқып танысады.Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
ҚБ ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
Тапсырма: 1.Оқылым мәтінінен термин сөздер мен кәсіби сөздерді теріп жазыңдар(2-тапсырма). 2.Сурет бойынша жинақы мәтін жазыңдар. Термин сөздер мен кәсіби сөздерді қатыстырыңдар(3-тапсырма).
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН.4-ТАПСЫРМА. Екі топқа бөлініп, әр сұраққа дискуссиялық карта толтырыңдар. Тұжырым шығарыңдар.
|
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
Сурет арқылы сабақтың тақырыбына болжам жасау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Оқушылар 1-оқылым мәтінін оқып танысады.Сұрақтарға жауап береді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Термин сөздер мен кәсіби сөздерді теріп жазады ; сурет бойынша жинақы мәтін жазады ; термин сөздер мен кәсіби сөздерді қатыстырады.
Дискуссиялық карта толтырады тұжырым шығарады.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Асқар Алтай)
Асқар Алтай
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс
5-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 4 Альпинист.docx
№ 4 Альпинист.docx
|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Альпинист |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдарын түсініп, сөздік қор мен сөздік құрам туралы мәлімет алу; Көпшілігі: мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазу, сөздік қор мен сөздік құрам ерекшеліктерін түсіну; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазу, сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қасқырмен айқасқан қойшы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: 30 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңіл-күйлерімен бөлісу. Сыныпты жұпқа бөлу. «Менің жұбым» (сыныпта оқушылар бүгінгі сабақта өзіне көмектесетіндей жұбын таңдайды, әр жұпқа жетон ұсынылады) «Мен саған сенемін» жаттығуы. Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір-бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін...» өйткені сен жақсы адамсың. Қызығушылықты ояту.
Бұл мамандық туралы не білеміз? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
1-оқылым мәтінін оқып танысады.Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
ҚБ ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
Тапсырма: 1.Оқылым мәтінінен термин сөздер мен кәсіби сөздерді теріп жазыңдар(2-тапсырма). 2.Сурет бойынша жинақы мәтін жазыңдар. Термин сөздер мен кәсіби сөздерді қатыстырыңдар(3-тапсырма).
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН.4-ТАПСЫРМА. Екі топқа бөлініп, әр сұраққа дискуссиялық карта толтырыңдар. Тұжырым шығарыңдар.
|
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
Сурет арқылы сабақтың тақырыбына болжам жасау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Оқушылар 1-оқылым мәтінін оқып танысады.Сұрақтарға жауап береді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Термин сөздер мен кәсіби сөздерді теріп жазады ; сурет бойынша жинақы мәтін жазады ; термин сөздер мен кәсіби сөздерді қатыстырады.
Дискуссиялық карта толтырады тұжырым шығарады.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Асқар Алтай)
Асқар Алтай
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс
5-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















