|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 53 сабақ Дүние деген не? Лепті сөйлем. 10 – 13-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды Тірек сөздерді пайдаланып, мәтін жазады |
|||||
|
Құндылықтар |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Сурет бойынша мәтін құрастырып жаз. Суретке қарап не айтуға болады? Құрастырған мәтініңде лепті сөйлем болсын Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 10-жаттығу Оқы. Мәтін не туралы? (дүние туралы) Мәтінге ат қой. (Дүние) Мәтін кейіпкерлерінің тіршілік ететін ортасын анықта.Содан өзің қорытынды жаса (Әр жануар өзі тіршілік ететін ортасын дүниеге балайды) Мәтіннен сұраулы және лепті сөйлемдерді теріп жаз -Дүние деген не? -Алақай, дүние дегеннің не екенін енді білдім! ЕҚБ Сенің дүниең қандай? Сипаттама жаса.Өз дүниең өзіңе ұнай ма? Өз дүниеңнен нені өзгерткің келеді? ЕБҚ -Дүние деген не? Өз жауабыңды айт. Топтық жұмыс 11-жаттығу Құндылық мақсаты: Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы 1-топ Мақалдарды қатесіз көшіріп жаз,мәнін түсіндір. 1.Таулы жер бұлақсыз болмас, Сулы жер құрақсыз болмас. 2. Су-ырыстың көзі, Еңбек-кірістің көзі 2-топ Судың пайдасы туралы әңгімелеп көр 3-топ Су туралы төмендегі сұрақтарға жауап бер 1.Судың тіршілік үшін қандай маңызы бар? 2.Адамдар суды ластамау үшін не істеуі керек? Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 13-жаттығу «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттерге қарап әңгімеле. Суреттердің астындағы сөйлемдерді оқы. Сонан соң суреттерге қарап, лепті сөйлемдер құра. 1-жұп Аспан туралы 2-жұп Ғарыш туралы 3-жұп Су туралы 4-жұп Орман туралы 5-жұп Ауа туралы 6-жұп Жел туралы Үй тапсырмасы 12-жаттығу Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айт.Өз ойыңды дәлелде. Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Лепті сөйлем деген не? Жауап айт және мысал келтір 2-деңгей Лепті сөйлемді қай кезде айтамыз және қандай көңіл күймен жеткіземіз? Мысал келтір 3-деңгей Лепті сөйлемдерді қатыстырып мәтін құра және оқып бер
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Топтық жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Өлең жолдарын хормен дауыс ырғағына салып оқиды Тапсырманы орындайды Суретке қарап мәтін құрастырады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сурет бойыншамәтін құрастырып жазады-1б Мәтінге лепті сөйлемдер қосады-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Мәтін мазмұнымен жұмыс жасайды-1б Мәтінге ат қойып,сұраулы және лепті сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: 1-топ Мақалдарды қатесіз көшіріп жаз,мәнін түсіндіреді-1б 2-топ Судың пайдасы туралы әңгімелеп береді-1б 3-топ Су туралы сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Суреттерге қарап әңгімелейді-1б Суреттердің астындағы сөйлемдерді оқиды-1б Суреттерге қарап, лепті сөйлемдер құрайды-1б
Дескриптор: Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айтып,өз ойын дәлелдейді-1б Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: 1-деңгей Лепті сөйлем деген не екенін біледі-1б 2-деңгей Лепті сөйлемді қай кезде айтатынын және қандай көңіл күймен жеткізетінін біледі-1б 3-деңгей Лепті сөйлемдерді қатыстырып мәтін құрайды және оқып береді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс парақтары Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 53 сабақ Дүние деген не? Лепті сөйлем. 10 – 13-жаттығулар
№ 53 сабақ Дүние деген не? Лепті сөйлем. 10 – 13-жаттығулар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 53 сабақ Дүние деген не? Лепті сөйлем. 10 – 13-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды Тірек сөздерді пайдаланып, мәтін жазады |
|||||
|
Құндылықтар |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Сурет бойынша мәтін құрастырып жаз. Суретке қарап не айтуға болады? Құрастырған мәтініңде лепті сөйлем болсын Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 10-жаттығу Оқы. Мәтін не туралы? (дүние туралы) Мәтінге ат қой. (Дүние) Мәтін кейіпкерлерінің тіршілік ететін ортасын анықта.Содан өзің қорытынды жаса (Әр жануар өзі тіршілік ететін ортасын дүниеге балайды) Мәтіннен сұраулы және лепті сөйлемдерді теріп жаз -Дүние деген не? -Алақай, дүние дегеннің не екенін енді білдім! ЕҚБ Сенің дүниең қандай? Сипаттама жаса.Өз дүниең өзіңе ұнай ма? Өз дүниеңнен нені өзгерткің келеді? ЕБҚ -Дүние деген не? Өз жауабыңды айт. Топтық жұмыс 11-жаттығу Құндылық мақсаты: Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы 1-топ Мақалдарды қатесіз көшіріп жаз,мәнін түсіндір. 1.Таулы жер бұлақсыз болмас, Сулы жер құрақсыз болмас. 2. Су-ырыстың көзі, Еңбек-кірістің көзі 2-топ Судың пайдасы туралы әңгімелеп көр 3-топ Су туралы төмендегі сұрақтарға жауап бер 1.Судың тіршілік үшін қандай маңызы бар? 2.Адамдар суды ластамау үшін не істеуі керек? Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 13-жаттығу «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттерге қарап әңгімеле. Суреттердің астындағы сөйлемдерді оқы. Сонан соң суреттерге қарап, лепті сөйлемдер құра. 1-жұп Аспан туралы 2-жұп Ғарыш туралы 3-жұп Су туралы 4-жұп Орман туралы 5-жұп Ауа туралы 6-жұп Жел туралы Үй тапсырмасы 12-жаттығу Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айт.Өз ойыңды дәлелде. Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Лепті сөйлем деген не? Жауап айт және мысал келтір 2-деңгей Лепті сөйлемді қай кезде айтамыз және қандай көңіл күймен жеткіземіз? Мысал келтір 3-деңгей Лепті сөйлемдерді қатыстырып мәтін құра және оқып бер
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Топтық жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Өлең жолдарын хормен дауыс ырғағына салып оқиды Тапсырманы орындайды Суретке қарап мәтін құрастырады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сурет бойыншамәтін құрастырып жазады-1б Мәтінге лепті сөйлемдер қосады-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Мәтін мазмұнымен жұмыс жасайды-1б Мәтінге ат қойып,сұраулы және лепті сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: 1-топ Мақалдарды қатесіз көшіріп жаз,мәнін түсіндіреді-1б 2-топ Судың пайдасы туралы әңгімелеп береді-1б 3-топ Су туралы сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Суреттерге қарап әңгімелейді-1б Суреттердің астындағы сөйлемдерді оқиды-1б Суреттерге қарап, лепті сөйлемдер құрайды-1б
Дескриптор: Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айтып,өз ойын дәлелдейді-1б Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: 1-деңгей Лепті сөйлем деген не екенін біледі-1б 2-деңгей Лепті сөйлемді қай кезде айтатынын және қандай көңіл күймен жеткізетінін біледі-1б 3-деңгей Лепті сөйлемдерді қатыстырып мәтін құрайды және оқып береді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс парақтары Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















