|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 53 сабақ Шамалардың бірліктерін түрлендіру және мәндерін салыстыру |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), уақыт (сағ,тәул, ай, жыл) бірліктерін олардың бір-біріне қатынастары негізінде түрлендіру. 2.1.3.3. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), ыдыс көлемі(л), уақыт (сағ, тәул, ай, жыл) бірліктерінің мәндерін салыстырып,шама мәндеріне қосу/алу амалдарын қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың бірліктерін түрлендіруді және мәндерін салыстыруды үйренеді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма А)Сағат 17 сағат 15 минутты көрсетіп тұрса, бір сағаттан кейін уақыт 18сағат 15 минутты көрсетеді Ә) Сағат күндізгі 11-ді көрсетіп тұр. 2сағат 45 минут бұрын сағат 8 сағат15 минут болып еді Тақырыпты ашу Сызбаға қара. Шамалар жайлы не білесің? – Масса өлшем бірліктерін ата. – Уақыт өлшем бірліктерін ата. – Ұзындық өлшем бірліктерін ата.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу «Пазл» әдісі Көп нүктенің орнына ұзыңдықтың сәйкес бірліктерін қой. Кітап бетбелгісінің ұзындығы-5см Сынып тақтасының ұзыңдығы-3м Дәптердің ұзыңдығы-21см Мектеп пен үйдің арасы-700м 2-тапсырма Көп нүктенің орнына массаның сәйкес бірліктерін қой. Сөмкенің массасы-2кг Бір қап сәбіздің массасы-50кг Бір қапшық ұнның массасы-3кг ФС тапсырмасы 3-тапсырма Көп нүктенің орнына уақыттың сәйкес бірліктерін қой. Бір аптада- 7күн Жаздың ұзақтығы-3ай Ұшақ-3сағат ұшты
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Таразыға әртүрлі заттарды өлшеп көр және салмағын айт Мысалы:2алма, кітап, қуыршақ 4-тапсырма Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың сәйкес бірліктерін қой Шәйнектің сыйымдылығы-1л Шелектің сыйымдылығы-10л Қазанның сыйымдылығы-100л
5-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 100см=1м 10см=1дм 100кг=1ц 2м=20дм=200см 1сағ=60мин 24ай=2жыл 4м=40дм 300кг=3ц 37сағ=1тәул.13сағ 800см=80дм=8м 6-тапсырма Салыстыр 9м=90дм 800кг<9ц 3м>200см 700см<8дм 4ц=400кг 200кг<3ц 2тәул.3сағ<29сағ 2жыл4ай<30ай 7-тапсырма Күнтізбені пайдаланып,күз айларында неше күн және неше апта бар екенін анықта. 9-тапсырма Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өрнектердің мәніне сәйкес әріпті кестеге қойып, Қазақстанның батысындағы қаланы тап. Жауап:
10-тапсырма Егер кеше сейсенбі болса, онда бүрсігүні қандай күн болады? Жауап: Жұма болады Кеше сейсенбі,бүгін сәрсенбі боп тұр. Сонда ертең бейсенбі, бүрсігүні жұма болады
Үй тапсырмасы 8-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 3 дм 7 см = 37 см 2 тәул. 4 сағ = 52 сағ 2 жыл 7 ай = 31 ай 5 м 4 дм = 54 дм 1 сағ 16 мин = 76 мин 29 сағ = 1 тәул. 5 сағ
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Масса бірлігін табады
Уақытты анықтайды
Жеке жұмыс жасайды
Сыйымдылықты табады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Салыстыру жасайды
Тапсырманы орындайды
Қаланы атайды
Логикалық сұраққа жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сағат циферблаттарын пайдаланып, уақытты өлшейді-1б
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына ұзыңдықтың сәйкес бірліктерін қояды-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына массаның сәйкес бірліктерін қояды-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына уақыттың сәйкес бірліктерін қояды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың сәйкес бірліктерін қояды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б
Дескриптор: Өлшем бірліктерін салыстыра алады-1б
Дескриптор: Күнтізбені пайдаланып,күз айларында неше күн және неше апта бар екенін анықтайды-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәніне сәйкес әріпті кестеге қойып, Қазақстанның батысындағы қаланы табады-1б
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б
«WhatsApp» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Сағат
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||


|
21 |
63 |
54 |
100 |
21 |
57 |
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 53 сабақ Шамалардың бірліктерін түрлендіру және мәндерін салыстыру Математика 2 сынып
№ 53 сабақ Шамалардың бірліктерін түрлендіру және мәндерін салыстыру Математика 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 53 сабақ Шамалардың бірліктерін түрлендіру және мәндерін салыстыру |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), уақыт (сағ,тәул, ай, жыл) бірліктерін олардың бір-біріне қатынастары негізінде түрлендіру. 2.1.3.3. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), ыдыс көлемі(л), уақыт (сағ, тәул, ай, жыл) бірліктерінің мәндерін салыстырып,шама мәндеріне қосу/алу амалдарын қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың бірліктерін түрлендіруді және мәндерін салыстыруды үйренеді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма А)Сағат 17 сағат 15 минутты көрсетіп тұрса, бір сағаттан кейін уақыт 18сағат 15 минутты көрсетеді Ә) Сағат күндізгі 11-ді көрсетіп тұр. 2сағат 45 минут бұрын сағат 8 сағат15 минут болып еді Тақырыпты ашу Сызбаға қара. Шамалар жайлы не білесің? – Масса өлшем бірліктерін ата. – Уақыт өлшем бірліктерін ата. – Ұзындық өлшем бірліктерін ата.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу «Пазл» әдісі Көп нүктенің орнына ұзыңдықтың сәйкес бірліктерін қой. Кітап бетбелгісінің ұзындығы-5см Сынып тақтасының ұзыңдығы-3м Дәптердің ұзыңдығы-21см Мектеп пен үйдің арасы-700м 2-тапсырма Көп нүктенің орнына массаның сәйкес бірліктерін қой. Сөмкенің массасы-2кг Бір қап сәбіздің массасы-50кг Бір қапшық ұнның массасы-3кг ФС тапсырмасы 3-тапсырма Көп нүктенің орнына уақыттың сәйкес бірліктерін қой. Бір аптада- 7күн Жаздың ұзақтығы-3ай Ұшақ-3сағат ұшты
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Таразыға әртүрлі заттарды өлшеп көр және салмағын айт Мысалы:2алма, кітап, қуыршақ 4-тапсырма Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың сәйкес бірліктерін қой Шәйнектің сыйымдылығы-1л Шелектің сыйымдылығы-10л Қазанның сыйымдылығы-100л
5-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 100см=1м 10см=1дм 100кг=1ц 2м=20дм=200см 1сағ=60мин 24ай=2жыл 4м=40дм 300кг=3ц 37сағ=1тәул.13сағ 800см=80дм=8м 6-тапсырма Салыстыр 9м=90дм 800кг<9ц 3м>200см 700см<8дм 4ц=400кг 200кг<3ц 2тәул.3сағ<29сағ 2жыл4ай<30ай 7-тапсырма Күнтізбені пайдаланып,күз айларында неше күн және неше апта бар екенін анықта. 9-тапсырма Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өрнектердің мәніне сәйкес әріпті кестеге қойып, Қазақстанның батысындағы қаланы тап. Жауап:
10-тапсырма Егер кеше сейсенбі болса, онда бүрсігүні қандай күн болады? Жауап: Жұма болады Кеше сейсенбі,бүгін сәрсенбі боп тұр. Сонда ертең бейсенбі, бүрсігүні жұма болады
Үй тапсырмасы 8-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 3 дм 7 см = 37 см 2 тәул. 4 сағ = 52 сағ 2 жыл 7 ай = 31 ай 5 м 4 дм = 54 дм 1 сағ 16 мин = 76 мин 29 сағ = 1 тәул. 5 сағ
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Масса бірлігін табады
Уақытты анықтайды
Жеке жұмыс жасайды
Сыйымдылықты табады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Салыстыру жасайды
Тапсырманы орындайды
Қаланы атайды
Логикалық сұраққа жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сағат циферблаттарын пайдаланып, уақытты өлшейді-1б
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына ұзыңдықтың сәйкес бірліктерін қояды-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына массаның сәйкес бірліктерін қояды-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына уақыттың сәйкес бірліктерін қояды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың сәйкес бірліктерін қояды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б
Дескриптор: Өлшем бірліктерін салыстыра алады-1б
Дескриптор: Күнтізбені пайдаланып,күз айларында неше күн және неше апта бар екенін анықтайды-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәніне сәйкес әріпті кестеге қойып, Қазақстанның батысындағы қаланы табады-1б
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б
«WhatsApp» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Сағат
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||


|
21 |
63 |
54 |
100 |
21 |
57 |
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















