№ 55 сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. 18 – 21-жаттығулар 2 сынып

Тақырып бойынша 25 материал табылды

№ 55 сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. 18 – 21-жаттығулар 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№ 55 сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. 18 – 21-жаттығулар 2 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Менің туған өлкем

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

2сынып


Сабақтың тақырыбы:

55 сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы.

18 – 21-жаттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу;

2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру;

2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану

Сабақтың мақсаты

Сөйлемдегі сөздердің байланысын таба алады

Құндылықтар

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

20 минут















































Сергіту сәті

2 минут





Сабақты қорыту

6минут



























Қосымша тапсырма

2минут











Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

17-жаттығу

Берілген сөйлемнің лепті сөйлем екенін дәлелде.

Айнала қандай әдемі!

Тәжірибе жаса

Лепті сөйлемді дауыс ырғағымен айт. ОНың ішінде қай сөз көтеріңкі екпінмен айтылатынын анықта.




Тақырыпты ашу

«Табан іздері» әдісі

Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

Сұрақтар:

Сөйлемнің неше түрі бар?

Сұраулы сөйлем деген не?

Хабарлы сөйлем деген не?

Лепті сөйлем деген не?




Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

18-жаттығу

«Ашық микрофон» әдісі

Әңгімені мәнелеп оқы. Мәтіннің мазмұнын айт.Мәтінге ат қой.

Мәтін аты: « Жер-ана»





ЕБҚ

Неліктен «Жер-біздің анамыз» деп ойлайсың?


ЕҚБ

Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тауып көр.

Бейбіт үйге келді.



Ережемен жұмыс

Сөйлемдегі сөздер бір-бірімен байланыста болады. Олардың байланысын сұрақ қойып білеміз. Мысалы: Жаңбыр жауды. Жаңбыр қайтті?

НПрямая соединительная линия 6 Прямая соединительная линия 7 е жауды? Жаңбыр жауды

Прямая соединительная линия 1

Көркем әдебиет: «Жау жаңбыр» өлеңін оқып беру


19-жаттығу

Мақалды көшіріп жаз

Төмендегі үлгіні падаланып, сөйлемдегі сөздердің байланысын тап

ДПрямая соединительная линия 2 Прямая соединительная линия 9 иқан жерін мақтайды

Прямая соединительная линия 8 Прямая соединительная линия 11 Прямая соединительная линия 14 Прямая соединительная линия 15

Балықшы көлін мақтайды



Сергіту сәті


20-жаттығу

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, өлең құрастыр

Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.

Тырс-тырс!

ЖПрямая соединительная линия 4 аңбыр көп жауады,

Прямая соединительная линия 3 Прямая соединительная линия 5 Прямая соединительная линия 10 Прямая соединительная линия 20 Прямая соединительная линия 21

Тамшылар тамады.

Тырс-тырс!

Терезені қағады,

Су болып ағады.

Тырс-тырс!

Тазартып ауаны,

Жаңбыр көп жауады.



Үй тапсырмасы

21-жаттығу

Жаңылтпашты жатқа жаз.

Ауаға су айнала ма?

Ауа суға айнала ма?





ҚЖ:

Көру диктанты

Күзгі керуен

Аспан түнеріп тұр. Бұлттар көше бастады.Сол бұлттардың арасынан құстар көрінді.Олар жылы жаққа ұшып барады. Тырналар тыраулап барады.Бізбен қоштасқан сияқты.

Тапсырма:

Бірінші сөйлемдегі сөздердің байланысын сызып көрсет




Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.





Үй тапсырмасын пысықтайды












Сұрақтарға жауап береді









Мәтінмен жұмыс жасайды







Жеке жұмыс жасайды










Ережемен танысады





МАқалды талдайды










Жаттығу жасайды








Тапсырманы орындайды













Үй тапсырмасын алады









Қосымша жұмыс жасайды














Кері байланыс жасайды









Мақтап, мадақтап отыру






Дескриптор:

Берілген сөйлемнің лепті сөйлем екенін дәлелдейді-1б

Қай сөз көтеріңкі екпінмен айтылатынын анықтайды-1б



ҚБ:

«Шеңберді бояу» әдісі










Дескриптор:

Әңгімені мәнелеп оқиды-1б

Мәтіннің мазмұнын айтып,мәтінге ат қояды-1б



Тамаша жауап!




Сен мықтысың!




Жарайсыңдар!





Дескриптор:

Мақалды көшіріп жазады-1б

Төмендегі үлгіні падаланып, сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б







Дескриптор:

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, өлең құрастырады-1б

Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б






Дескриптор:

Жаңылпашты жаттап, көркем жазады-1б






Дескриптор:

Көру арқылы сөздерді қатесіз жаза алады-1б

Бірінші сөйлемдегі сөздердің байланысын сызып көрсетеді-1б








«Төрт Қ» әдісі





Суреттер








оқулық












Таратпа парақтар








Жұмыс дәптері




Оқулық






Суреттер









Сызбалар





Суреттер






оқулық




Жұмыс дәптері









Суреттер




Жұмыс дәптері







Суреттер









Оқулық











Жұмыс дәптері








Кері байланыс тақтасы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.12.2024
196
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі