|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 58 сабақ . Жаңылтпаштар мен жұмбақтар
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауыз әдебиетінің түрлеріне нелер жататынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мәтінді оқып,мазмұнын айт Тақырыпты ашу Берілген үлгілерді жұмбақ, жаңылтпаш, мақал-мәтелге ажырат. Ауыз әдебиетінің түрлеріне нелер жататынын айт. Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 1-тапсырма. Жұмбақтарды оқып, шешуін сәйкестендір Күн демей, түн демей, Дүрсілдеп соғады. Ол қалса үндемей, Хал нашар болады. Ол не? Жүрек 2-тапсырма Ауызша орындайық! 1. Жұмбақтардың шешуі болып тұрған сөздермен сөйлем құрастыр. 2. Жаңылтпашты жылдам, жаңылмай оқы ЕҚБ Қандай жаңылтпаштар білесің? ЕБҚ Мақал-мәтелді түсініп оқып, мағынасын өз сөзіңмен айтып көр. 1. Ауру – астан, дау – қарындастан. 2. Ауру кісі – тырысқақ, Аш кісі – ұрысқақ. ФС тапсырмасы «Шарлар» әдісі Топтық жұмыс 3-тапсырма. Мақал-мәтелдер сайысын ұйымдастырыңдар!
4-тапсырма. Сәйкестендіру арқылы мақал-мәтел құрастырып жаз. Үлгі: Жауынмен жер көгереді,батамен ер көгереді Үй тапсырмасы Жұмбақ, жаңылтпаш, мақал-мәтелдер жаттап кел ҚЖ: Жұмбақтар шеш Иісшіл - ит емес, Ұшады -құс емес. Шыбын Қар астында қыстағаны, Жасыл бөрік тыстағаны. Күздің егіні Дүниеде ақас бар бек жайлаған, Жанына адам барса ойбайлаған. Ақастың адам білер мінезі бар, Мінгесіп екі бала той тойлаған. Түйе және оның өркеші
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Мақал-мәтелдерді табады Жұмбақтарды шешеді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сәйкестенді ру жасайды Үй тапсырмасын алады Жұмбақтар шешеді Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтінді оқып,мазмұнын айтады-1б ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Жұмбақтарды оқып, шешуін сәйкестендіреді-1б Дескриптор: Жұмбақтардың шешуі болып тұрған сөздермен сөйлем құрастырады-1б Жаңылтпашты жылдам, жаңылмай оқиды-1б
Тамаша! Дескриптор: Мақал-мәтелдерді айтады,біледі-1б Керемет!
Дескриптор: Сәйкестендіру арқылы мақал-мәтел құрастырып жазады-1б Дескриптор: Жұмбақ, жаңылтпаш, мақал-мәтелдер жаттап келеді-1б
«Алтын көмбе» әдісі |
Суреттер оқулық оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 58 сабақ . Жаңылтпаштар мен жұмбақтар Әдебиеттік оқу 2 сынып
№ 58 сабақ . Жаңылтпаштар мен жұмбақтар Әдебиеттік оқу 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 58 сабақ . Жаңылтпаштар мен жұмбақтар
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауыз әдебиетінің түрлеріне нелер жататынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мәтінді оқып,мазмұнын айт Тақырыпты ашу Берілген үлгілерді жұмбақ, жаңылтпаш, мақал-мәтелге ажырат. Ауыз әдебиетінің түрлеріне нелер жататынын айт. Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 1-тапсырма. Жұмбақтарды оқып, шешуін сәйкестендір Күн демей, түн демей, Дүрсілдеп соғады. Ол қалса үндемей, Хал нашар болады. Ол не? Жүрек 2-тапсырма Ауызша орындайық! 1. Жұмбақтардың шешуі болып тұрған сөздермен сөйлем құрастыр. 2. Жаңылтпашты жылдам, жаңылмай оқы ЕҚБ Қандай жаңылтпаштар білесің? ЕБҚ Мақал-мәтелді түсініп оқып, мағынасын өз сөзіңмен айтып көр. 1. Ауру – астан, дау – қарындастан. 2. Ауру кісі – тырысқақ, Аш кісі – ұрысқақ. ФС тапсырмасы «Шарлар» әдісі Топтық жұмыс 3-тапсырма. Мақал-мәтелдер сайысын ұйымдастырыңдар!
4-тапсырма. Сәйкестендіру арқылы мақал-мәтел құрастырып жаз. Үлгі: Жауынмен жер көгереді,батамен ер көгереді Үй тапсырмасы Жұмбақ, жаңылтпаш, мақал-мәтелдер жаттап кел ҚЖ: Жұмбақтар шеш Иісшіл - ит емес, Ұшады -құс емес. Шыбын Қар астында қыстағаны, Жасыл бөрік тыстағаны. Күздің егіні Дүниеде ақас бар бек жайлаған, Жанына адам барса ойбайлаған. Ақастың адам білер мінезі бар, Мінгесіп екі бала той тойлаған. Түйе және оның өркеші
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Мақал-мәтелдерді табады Жұмбақтарды шешеді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Сәйкестенді ру жасайды Үй тапсырмасын алады Жұмбақтар шешеді Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтінді оқып,мазмұнын айтады-1б ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Жұмбақтарды оқып, шешуін сәйкестендіреді-1б Дескриптор: Жұмбақтардың шешуі болып тұрған сөздермен сөйлем құрастырады-1б Жаңылтпашты жылдам, жаңылмай оқиды-1б
Тамаша! Дескриптор: Мақал-мәтелдерді айтады,біледі-1б Керемет!
Дескриптор: Сәйкестендіру арқылы мақал-мәтел құрастырып жазады-1б Дескриптор: Жұмбақ, жаңылтпаш, мақал-мәтелдер жаттап келеді-1б
«Алтын көмбе» әдісі |
Суреттер оқулық оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















