|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 59 сабақ. Екі жиынның бірігуі және қиылысуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.2. Жиынды белгілеу үшін латын әліпбиінің бас әріптерін, жиын элементтерін белгілеу үшін латын әліпбиінің кіші әріптерін,жиынға тиістілігін және тиісті еместігін белгілеу үшін ϵ және таңбаларын қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жиындарды құру және жіктеуді жалғастырады және таңбаларын қолдануды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ. |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма С жиынында 4 элемент бар. (қ, о, с, у) Д жиынында 6 элемент бар (а, з, а, й, т, у) С мен D жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиында 1 элемент бар – (у). Тақырыпты ашу Практикалық жаттығу Геометриялық фигуралар, түрлі ойыншықтардан жиын құрастырады. Екі жиынға да ортақ элементтерді анықтайды. Жаңа тақырып 1-тапсырма А және В жиындарының элементтерін олардың бірігу нәтижесінде шыққан жиынының элементтерімен салыстырады. Не байқадың? А жиынында 4 элемент, В жиынында 3 элемент бар. А және В жиындарының бірігу нәтижесінде шыққан элементтер саны – 6. С мен Е жиындарының элементтерін олардың қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынының элементтерімен салыстырады. Не байқадың? С жиынында 4 элемент, Е жиынында 5 элемент бар. С мен Е жиындарының қиылысуы нәтижесінде жиыны құрылды. С жиыны мен Е жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынның элементтері: көк түсті шаршы, күлгін түсті шаршы Топтық жұмыс Құндылық мақсаты:Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну 2-тапсырма Е және К жиындарының бірігуі және қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жаз. Е – 23тен артық, 28ден кем сандар жиыны. Демек, Е жиынының элементтері 24, 25, 26, 27 сандары. К – 24тен артық, 29дан кем сандар жиыны. Демек, К жиынының элементтері: 25, 26, 27, 28. Е жиыны мен К жиындарының бірігуі нәтижесінде шыққан жиынның элементтері: 24, 25, 26, 27, 28 сандары. Е жиыны мен К жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынның элементтері 25, 26 және 27 сандары. 3-тапсырма Сұрақтар: Марқакөл көлін тамашалаған оқушыларды атап бере аласың ба? Қайыңды көлін тамашалаған оқушылар кімдер? Марқакөл көліне де, Қайыңды көліне де қыдырып барған оқушылар кімдер? ЕҚБ Диаграммалар бойынша өзің сұрақтар қой және жауап бер Сұрақ: Марқакөлге де, Қайыңдыға да барған кімдер? Жауап: Әли мен Баян 4-тапсырма. Амалдарды орында 3тәул.-(48сағ-24сағ)=3тәул-1тәул=2тәул 20сағ+(18саг-5саг)=20сағ+13саг=33саг ЕБҚ Амалды орында 24 м-(12м-2м)=14м Сергіту сәті Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) ФС тапсырмасы 5-тапсырма Есепті құрама есепке айналдыр және оны шығар Емен-57 Қайы4-42 ҚаншаҒа кем-? Барлығы-? 57-42=15 57+42=99 Жауабы: Орманды алқапта барлығы 99 ағаш өсіп тұр 7-тапсырма Үшбұрыш қандай фигуралардың қиылысуы болып табылады? Ж: Үшбұрыш түзулердің қиылысуы болып табылады Үй тапсырмасы 6-тапсырма А: 5,7,7,8,9 В:7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының бірігуі нәтижесі: 5,6,7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының қиылысуы нәтижесі: 7,8,9
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын оқып береді Тақырыпты ашады Жиындардың бірігуі, қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындарды зерделейді Тапсырманы орындайды Диаграмманы зерделейді Диаграммалармен жұмыс жасайды Амалдарды орындайды Сұрақтарға жауап береді Есепті шығарады Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: С және D жиындарына тиісті және тиісті емес элементтерді жазады-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Жиындардың бірігуі, қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындарды зерделейді-1б
Дескриптор: Е және К жиындарының бірігуі және қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жазады-1б Дескриптор: Диаграмманы зерделейді, сұрақтарға жауап береді-1б ЕҚБ Диаграммалар бойынша сұрақтар құрастырады-1б Дескриптор: Жақшалы өрнектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін біледі,қолданады-1б Сен мықтысың!
Дескриптор: Есепті құрама есепке айналдыр және оны шығарады-1б Дескриптор: Үшбұрыш қандай фигуралардың қиылысуы болып табылатынын зерттейді-1б Дескриптор: А және В жиындарының қиылысу және бірігуі арқасында шыққан элементтерді атайды-1б «Бас,қол, жүрек» әдісі |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Тақта, жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 59 сабақ. Екі жиынның бірігуі және қиылысуы математика 2 сынып
№ 59 сабақ. Екі жиынның бірігуі және қиылысуы математика 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 59 сабақ. Екі жиынның бірігуі және қиылысуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.2. Жиынды белгілеу үшін латын әліпбиінің бас әріптерін, жиын элементтерін белгілеу үшін латын әліпбиінің кіші әріптерін,жиынға тиістілігін және тиісті еместігін белгілеу үшін ϵ және таңбаларын қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жиындарды құру және жіктеуді жалғастырады және таңбаларын қолдануды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ. |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма С жиынында 4 элемент бар. (қ, о, с, у) Д жиынында 6 элемент бар (а, з, а, й, т, у) С мен D жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиында 1 элемент бар – (у). Тақырыпты ашу Практикалық жаттығу Геометриялық фигуралар, түрлі ойыншықтардан жиын құрастырады. Екі жиынға да ортақ элементтерді анықтайды. Жаңа тақырып 1-тапсырма А және В жиындарының элементтерін олардың бірігу нәтижесінде шыққан жиынының элементтерімен салыстырады. Не байқадың? А жиынында 4 элемент, В жиынында 3 элемент бар. А және В жиындарының бірігу нәтижесінде шыққан элементтер саны – 6. С мен Е жиындарының элементтерін олардың қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынының элементтерімен салыстырады. Не байқадың? С жиынында 4 элемент, Е жиынында 5 элемент бар. С мен Е жиындарының қиылысуы нәтижесінде жиыны құрылды. С жиыны мен Е жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынның элементтері: көк түсті шаршы, күлгін түсті шаршы Топтық жұмыс Құндылық мақсаты:Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну 2-тапсырма Е және К жиындарының бірігуі және қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жаз. Е – 23тен артық, 28ден кем сандар жиыны. Демек, Е жиынының элементтері 24, 25, 26, 27 сандары. К – 24тен артық, 29дан кем сандар жиыны. Демек, К жиынының элементтері: 25, 26, 27, 28. Е жиыны мен К жиындарының бірігуі нәтижесінде шыққан жиынның элементтері: 24, 25, 26, 27, 28 сандары. Е жиыны мен К жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынның элементтері 25, 26 және 27 сандары. 3-тапсырма Сұрақтар: Марқакөл көлін тамашалаған оқушыларды атап бере аласың ба? Қайыңды көлін тамашалаған оқушылар кімдер? Марқакөл көліне де, Қайыңды көліне де қыдырып барған оқушылар кімдер? ЕҚБ Диаграммалар бойынша өзің сұрақтар қой және жауап бер Сұрақ: Марқакөлге де, Қайыңдыға да барған кімдер? Жауап: Әли мен Баян 4-тапсырма. Амалдарды орында 3тәул.-(48сағ-24сағ)=3тәул-1тәул=2тәул 20сағ+(18саг-5саг)=20сағ+13саг=33саг ЕБҚ Амалды орында 24 м-(12м-2м)=14м Сергіту сәті Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) ФС тапсырмасы 5-тапсырма Есепті құрама есепке айналдыр және оны шығар Емен-57 Қайы4-42 ҚаншаҒа кем-? Барлығы-? 57-42=15 57+42=99 Жауабы: Орманды алқапта барлығы 99 ағаш өсіп тұр 7-тапсырма Үшбұрыш қандай фигуралардың қиылысуы болып табылады? Ж: Үшбұрыш түзулердің қиылысуы болып табылады Үй тапсырмасы 6-тапсырма А: 5,7,7,8,9 В:7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының бірігуі нәтижесі: 5,6,7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының қиылысуы нәтижесі: 7,8,9
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын оқып береді Тақырыпты ашады Жиындардың бірігуі, қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындарды зерделейді Тапсырманы орындайды Диаграмманы зерделейді Диаграммалармен жұмыс жасайды Амалдарды орындайды Сұрақтарға жауап береді Есепті шығарады Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: С және D жиындарына тиісті және тиісті емес элементтерді жазады-1б ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Жиындардың бірігуі, қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындарды зерделейді-1б
Дескриптор: Е және К жиындарының бірігуі және қиылысуы нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жазады-1б Дескриптор: Диаграмманы зерделейді, сұрақтарға жауап береді-1б ЕҚБ Диаграммалар бойынша сұрақтар құрастырады-1б Дескриптор: Жақшалы өрнектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін біледі,қолданады-1б Сен мықтысың!
Дескриптор: Есепті құрама есепке айналдыр және оны шығарады-1б Дескриптор: Үшбұрыш қандай фигуралардың қиылысуы болып табылатынын зерттейді-1б Дескриптор: А және В жиындарының қиылысу және бірігуі арқасында шыққан элементтерді атайды-1б «Бас,қол, жүрек» әдісі |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Тақта, жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















